Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka SteamWorld Tower Defense (NDS)
OkładkaSteamWorld Tower Defense (NDS)

SteamWorld Tower Defense NDS

Klasyczna strategia tower defence, osadzona w oryginalnym świecie, łączącym elementy steampunku i westernu. Jako szeryf „robociego” miasteczka Cowbot County staramy się powstrzymać inwazję ludzi, ostrzących sobie zęby na będące w naszym posiadaniu kopalnie złota.

Strategiczne | steampunk | tower defense | western | indie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SteamWorld Tower Defense Premiera NDS

5lipca2010

producent: Thunderful / Image & Form wydawca: Thunderful / Image & Form Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do SteamWorld Tower Defense

Plants vs Zombies

Desktop Tower Defense

Fieldrunners

Debiutancka produkcja niezależnego szwedzkiego studia Image & Form, przygotowana dla użytkowników przenośnej konsolki Nintendo DSi. Mamy tu do czynienia z humorystyczną strategią tower defense, która reprezentuje czystą esencję tego popularnego gatunku.

Akcja gry toczy się w oryginalnym uniwersum, łączącym typowe cechy nurtu steampunk z elementami westernu. Krainę o nazwie Cowbot County zamieszkują inteligentne roboty, których głównym zajęciem jest eksploatacja bogatych w surowiec kopalni złota. Od pewnego czasu robocia społeczność coraz częściej nękana jest jednak atakami ludzi, którzy ostrzą sobie zęby na naturalne bogactwa krainy. Jako szeryf Cowbot County stajemy przed odpowiedzialnym zadaniem powstrzymania inwazji i ochrony naszego terytorium.

Na kolejnych poziomach gry, utrzymanych w westernowej stylistyce, naszym zadaniem będzie umiejętne rozstawianie robotów bojowych w taki sposób, aby utrudnić zbliżającym się pieszo oraz konno kowbojom dostanie się do naszych kopalni złota. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów robotów, a ich produkcję ogranicza ograniczony dla każdej misji budżet. Kluczem do sukcesu jest więc umiejętne przewidywanie ścieżek przemarszu wroga i rozstawianie dostępnych jednostek tak, by za wszelką cenę zniszczyć go zanim zdąży się zbliżyć. W miarę postępów w grze rośnie szybkość oraz liczebność atakujących, i pojawiają się nowe niebezpieczne typy jednostek np. wybuchających przy bezpośrednim kontakcie. Poziom trudności rośnie, a gra wymaga od nas już nie tylko inteligencji, ale i szybkości działania. Na szczęście dla niedoświadczonych w podobnych produkcjach graczy, twórcy przygotowali też specjalny, ułatwiony tryb rozgrywki.

Podczas zabawy, na górnym ekranie konsolki obserwujemy mapę terenu z zaznaczonymi jednostkami naszymi i przeciwnika. Dolny ekran przedstawia zbliżenie danego fragmentu mapy, gdzie za pomocą rysika bądź D-Pada rozstawiamy nasze roboty. Oprawa graficzna gry utrzymana jest w humorystycznej stylistyce i dominuje w niej żółto-brązowa kolorystyka rodem z Dzikiego Zachodu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe SteamWorld Tower Defense: 12+

SteamWorld Tower Defense Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop