Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSPNDSPC
Okładka Fieldrunners (PSP)
OkładkaFieldrunners (PSP)

Fieldrunners

Fieldrunners to klasyczna produkcja z gatunku tower defence. Rozmieszczamy na polu bitwy wieżyczki, których zadaniem jest unieszkodliwienie napływających fal wrogich jednostek zanim uda im się dotrzeć do bazy gracza.

Logiczne | casual | tower defense | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fieldrunners Premiera

1paź2009

PSP

8lut2010

NDS

24maj2012

PC

Gra Fieldrunners ukazała się pierwotnie w 2008 roku na urządzenia mobilne z systemem iOS i zyskała dużą popularność wśród graczy, stąd decyzja studia Subatomic o przygotowaniu konwersji na inne platformy. Przebieg rozgrywki nie odbiega w większym stopniu od innych tytułów z gatunku tower defence. Głównym zadaniem gracza jest rozmieszczenie wieżyczek obronnych w taki sposób, aby uniemożliwić dotarcie wrogiej armii do bronionej bazy. Jeśli uda się tego dokonać dwudziestu jednostkom, to przegrywamy. Im więcej przeciwników zabijemy, tym dysponujemy większymi środkami na rozbudowę instalacji defensywnych.

Na armię wroga składają się nie tylko piechurzy, ale również motocykle, czołgi, samoloty, helikoptery a nawet pociągi. Żołnierze przeciwnika pojawiają się w kolejnych falach. Na każdym poziomie musimy przetrwać sto takich ataków, a każdy kolejny jest zacieklejszy niż poprzedni. Początkowo do obrony wystarczy ostrzał z karabinów maszynowych, ale z czasem gracz musi zainwestować w wyrzutnie rakiet czy tzw. wieże Tesli. Każdy z dziesięciu dostępnych typów obiektów można usprawnić. Dzięki temu zwiększa się ich zasięg oraz siła ognia. W odróżnieniu od większości gier z tego gatunku, wieżyczki możemy stawiać na dowolnym polu planszy. W związku z tym jednym z głównych sposobów na pokonanie przeciwnika jest ustawienie wieżyczek w taki sposób, aby tworzyły jak najdłuższy korytarz do naszej bazy.

Wraz z pokonywaniem kolejnych fal wrogich jednostek odblokowujemy dostęp do innych dodatkowych trybów. Wśród nich znajduje się Time Trial polegający na unicestwieniu wszystkich przeciwników w określonym czasie czy pozbawiony żadnych ograniczeń poziom, w którym zabawa nie kończy się na standardowych stu falach.

Gra Fieldrunners posiada kreskówkową, kolorową oprawę graficzną okraszoną pewną dawką poczucia humoru. W trakcie zabawy towarzyszą nam patetyczne hymny motywujące do walki.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fieldrunners: Odpowiednia dla każdego wieku.

Fieldrunners Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 285 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
NDS
PSP