Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSPiOSPS3AND
Okładka PixelJunk Monsters Deluxe (PSP)
OkładkaPixelJunk Monsters Deluxe (PSP)

PixelJunk Monsters Deluxe

PixelJunk Monsters

Gra logiczna z elementami strategii czasu rzeczywistego, bazująca na pomyśle znanym z gier, w których przy pomocy rozmieszczonych w różnych miejscach planszy wież musimy obronić dane terytorium przed madciągającym wrogiem.

Logiczne | RTS | tower defense | 2D | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PixelJunk Monsters Deluxe Premiera

anulowana

iOS AND

24sty2008

PS3

1paź2009

PSP

Gry podobne do PixelJunk Monsters Deluxe

MediEvil Resurrection

Creature Defense

Fieldrunners

PixelJunk Monsters to prosta gra logiczna z elementami strategii czasu rzeczywistego. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Q-Games, mające na koncie między innymi PixelJunk: Racers.

Akcja toczy się w przedstawionym z lotu ptaka lesie. Rozgrywka polega na odpieraniu ataków różnorodnych potworów na nasz zamek. Ich fale napierają wyznaczonymi ścieżkami, aż dotrą w jego pobliże i zaczną eliminować mieszkańców. My z kolei poruszamy się po okolicy bez żadnych ograniczeń. Pomiędzy natarciami mamy czas na odpowiednie przygotowanie. Musimy porozstawiać budynki, które, które pomogą nam w eksterminacji potworków. Fortyfikacje występują w kilku odmianach. Niektóre są bardziej skuteczne, gdy przeciwnicy podejdą na bliski dystans, inne charakteryzują się ogromną szybkostrzelnością, a jeszcze inne spowalniają wrogów. Potężną bronią jest burza z błyskawicami, którą możemy zesłać na grupkę nieprzyjaciół. Pokonani przeciwnicy zostawiają po sobie specjalne monety oraz kryształki. Możemy ich używać do stawiania nowych wieżyczek oraz ulepszania już istniejących. Bronimy się przez dwadzieścia urozmaiconych poziomów, rozgrywanych podczas różnych pór roku.

Grafika jest dwuwymiarowa i sprawia wrażenie ręcznie rysowanej. Modele potworków oraz wieżyczek są zaprojektowane w bardzo prostym stylu, przez co gra nabiera dziecięcego, niepoważnego klimatu. PixelJunk Monsters posiada prosty tryb multiplayer. Pozwala dwóm graczom uczestniczyć w rozgrywce na zasadzie kooperacji. Ludzie z całego świata mogą również rywalizować ze sobą pośrednio, zapisując swoje wyniki w rankingu najlepszych osiągnięć.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Monsters Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

PixelJunk Monsters Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSP
iOS
AND