Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSPPS3iOSAND
Okładka PixelJunk Monsters Deluxe (PSP)

PixelJunk Monsters Deluxe

PixelJunk Monsters

Gra logiczna z elementami strategii czasu rzeczywistego, bazująca na pomyśle znanym z gier, w których przy pomocy rozmieszczonych w różnych miejscach planszy wież musimy obronić dane terytorium przed madciągającym wrogiem.

Logiczne | RTS | tower defense | 2D | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka PixelJunk Monsters Deluxe (PSP)

data premiery gry:

anulowana

iOS AND

24sty2008

PS3

1paź2009

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

PixelJunk Monsters to prosta gra logiczna z elementami strategii czasu rzeczywistego. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Q-Games, mające na koncie między innymi PixelJunk: Racers.

Akcja toczy się w przedstawionym z lotu ptaka lesie. Rozgrywka polega na odpieraniu ataków różnorodnych potworów na nasz zamek. Ich fale napierają wyznaczonymi ścieżkami, aż dotrą w jego pobliże i zaczną eliminować mieszkańców. My z kolei poruszamy się po okolicy bez żadnych ograniczeń. Pomiędzy natarciami mamy czas na odpowiednie przygotowanie. Musimy porozstawiać budynki, które, które pomogą nam w eksterminacji potworków. Fortyfikacje występują w kilku odmianach. Niektóre są bardziej skuteczne, gdy przeciwnicy podejdą na bliski dystans, inne charakteryzują się ogromną szybkostrzelnością, a jeszcze inne spowalniają wrogów. Potężną bronią jest burza z błyskawicami, którą możemy zesłać na grupkę nieprzyjaciół. Pokonani przeciwnicy zostawiają po sobie specjalne monety oraz kryształki. Możemy ich używać do stawiania nowych wieżyczek oraz ulepszania już istniejących. Bronimy się przez dwadzieścia urozmaiconych poziomów, rozgrywanych podczas różnych pór roku.

Grafika jest dwuwymiarowa i sprawia wrażenie ręcznie rysowanej. Modele potworków oraz wieżyczek są zaprojektowane w bardzo prostym stylu, przez co gra nabiera dziecięcego, niepoważnego klimatu. PixelJunk Monsters posiada prosty tryb multiplayer. Pozwala dwóm graczom uczestniczyć w rozgrywce na zasadzie kooperacji. Ludzie z całego świata mogą również rywalizować ze sobą pośrednio, zapisując swoje wyniki w rankingu najlepszych osiągnięć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do PixelJunk Monsters Deluxe

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Monsters Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe PixelJunk Monsters

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PixelJunk Monsters Ultimate HD ukaże się na PS Vita i PC
PixelJunk Monsters Ultimate HD ukaże się na PS Vita i PC

wiadomość26 czerwca 2013

Zabawna gra typu tower defense z 2008 roku - PixelJunk Monsters - ukaże się na handheldzie PS Vita, a jakiś czas później trafi także na komputery PC. Tytuł, w wersji Ultimate HD, otrzyma wszystkie dodatki wydane do podstawki i zostanie dostosowany do ekranu dotykowego kieszonsolki.

Wieści ze świata (Age of Conan, Sword of the Stars, PixelJunk) 26/05/09

wiadomość26 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: trzecie rozszerzenie do Sword of the Stars, Bionic Commando Rearmed na Xboksa 360 za pół ceny, konkurs Age of Conan: Hyborian Adventures i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 maja 2009)

wiadomość1 maja 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: demonstracja Battlestations: Pacific, inFamous i X-men Origins: Wolverine, data premiery Boom Blox Bash Party, Left 4 Dead na PC 40% taniej i inne. Zapraszamy do lektury.

Nowe gry z serii PixelJunk w 2009 roku
Nowe gry z serii PixelJunk w 2009 roku

wiadomość2 stycznia 2009

Przedstawiciele firmy Q-Games poinformowali, że rok 2009 będzie dla użytkowników sieciowego systemu PlayStation 3 niezwykle ciekawy. Wszystko za sprawą planowanych nowych tytułów z serii PixelJunk przeznaczonych na tę platformę. Ten niezwykły cykl przedstawia gry proste, ładne wizualnie oraz przede wszystkim opierające się na pewnych innowacyjnych zasadach.

PixelJunk Monsters ukaże się na PSP
PixelJunk Monsters ukaże się na PSP

wiadomość21 grudnia 2008

Fani dystrybuowanej poprzez PlayStation Store sympatycznej gry logicznej PixelJunk Monsters, będą zapewne ucieszeni z faktu, że firma Q-Games przygotowuje wersję tegoż produktu, przeznaczoną na handheld PSP.

PS3
PSP
iOS
AND