Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3
Okładka PixelJunk Monsters Encore (PS3)
OkładkaPixelJunk Monsters Encore (PS3)

PixelJunk Monsters Encore PS3

Pełnoprawny dodatek do wydanej w styczniu 2008 roku gry "PixelJunk Monsters". Rozszerzenie dodaje jedną nową wyspę, na której na gracza czeka 15 poziomów. Ponadto wprowadzono drobne zmiany w gameplay'u i grafice.

To jest dodatek do gry PixelJunk Monsters.

Strategiczne | RTS | tower defense | 2D | na 2 osoby | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PixelJunk Monsters Encore Premiera PS3

8maja2008

producent: Q-Games wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do PixelJunk Monsters Encore

PixelJunk Monsters

Age of Booty

PixelJunk Eden

Encore to pełnoprawne rozszerzenie do wydanej w styczniu 2008 roku gry PixelJunk Monsters. Opisywany dodatek nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do rozgrywki, wzbogacając ją jedynie o nowe elementy. W dalszym ciągu ma się więc do czynienia z połączeniem strategii czasu rzeczywistego oraz gry logicznej. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, Encore zarezerwowano wyłącznie dla klientów usługi PlayStation Network.

Zabawa polega na ochranianiu zamku oraz przyległej do niej wioski poprzez odpieranie ataków ze strony pojawiających się na planszy potworów. W tym celu konstruuje się różnorakie fortyfikacje, dzięki którym możliwa się skuteczna likwidacja przeciwników. Budynki podzielono na kilka różnych grup. Niektóre konstrukcje okazują się bardziej skuteczne do eliminacji bliżej rozstawionych celów. Inne z kolei służą do neutralizania wrogów z większych odległości, bądź też nagradzają gracza dodatkowymi umiejętnościami. Porzucane przez zabite potwory monety i kryształy wykorzystuje się do opracowywania wynalazków, stawiania nowych konstrukcji, bądź też dokonywania usprawnień w posiadanych już budynkach.

Podstawową atrakcją oferowaną przez omawiane rozszerzenie jest tropikalna wyspa o nazwie Toki, na której prowadzi się teraz zmagania. W sumie do pokonania jest piętnaście nowych poziomów, które podzielono na dwie zasadnicze grupy. Ma się więc do czynienia zarówno z tymi etapami, których ukończenie jest wymagane do dalszych awansów, jak i planszami, których bliższe poznanie nie jest sprawą obowiązkową. Podobnie jak oryginale, na graczy czeka wiele interesujących bonusów, do których stopniowo uzyskuje się dostęp.

Właściwy gameplay doczekał się stosunkowo niewielkiej liczby zmian. Sporym ułatwieniem jest szybsze stawianie lodowej wieży, dzięki której możliwe staje się zamrażanie zmierzających w stronę wioski potworów. Ponadto obniżono koszt postawienia wieży Tesla. Obiekt ten wymaga teraz wydania zaledwie dziesięciu kryształów.

Oprawa audiowizualna Encore doczekała się pewnych usprawnień. Grę wzbogacono przede wszystkim o nowe efekty pogodowe. Mowa tu między innymi o opadach deszczu i śniegu. Poprawiono również wygląd niektórych drzew, szczególnie tych znajdujących się w najbliższym otoczeniu wioski. Jeśli zaś chodzi o warstwę dźwiękową, zadbano tu między innymi o pięć nowych utworów muzycznych. Podobnie jak w oryginale, zmagania mogą być prowadzone w pojedynkę lub z pomocą drugiego gracza (kooperacja). Producent przewidział też opcję podsyłania swoich wyników do ogólnoświatowego rankingu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Monsters Encore

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

PixelJunk Monsters Encore Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network