Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PC
Okładka PixelJunk Eden (PS3)
OkładkaPixelJunk Eden (PS3)

PixelJunk Eden

Trzecia już gra z serii "PixelJunk". Tym razem sterujemy niewielką samoprzylepną kulką, próbując dotrzeć do wyższych partii widocznych na ekranie drzew.

Zręcznościowe | indie | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PixelJunk Eden Premiera

31lip2008

PS3

2lut2012

PC

Gry podobne do PixelJunk Eden

Worms: Revolution

LittleBigPlanet 2

Worms Collection

PixelJunk Eden to obdarzona niecodzienną oprawą audiowizualną gra zręcznościowa, czerpiąca inspiracje przede wszystkim z klasycznych dwuwymiarowych platformówek. Jest to trzeci już produkt z promowanej głównie na konsoli PS3 serii PixelJunk. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich gier, za produkcję omawianej zręcznościówki odpowiedzialna jest firma Q-Games.

Akcja właściwej gry rozgrywa się w czymś na kształt dużego ogrodu. Ogólne założenia rozgrywki są stosunkowo proste. Gracz przejmuje kontrolę nad cechującą się pewnymi przylepnymi właściwościami pulsującą kulką, symbolizującą niewielkie ziarenko. Zabawa opiera się w głównej mierze na przedostawaniu się na kolejne gałęzie, co staje się możliwe dzięki wystrzeliwaniu niewielkich lin i umiejętnym bujaniu się na nich. Ponadto należy zajmować się zbieraniem pyłków kwiatowych, gdyż docelowo czynności te przyczyniają się do rozrostu znajdujących się w okolicy drzew. Obcowanie z większymi drzewami daje z kolei okazję do przedostawania się do wyższych i początkowo niedostępnych sekcji planszy.

Właściwa rozgrywka kładzie duży nacisk na wykonywanie precyzyjnych ruchów, dzięki czemu gracz może szybciej i sprawniej dotrzeć do upatrzonych przez siebie pyłków. Sterowanie jest stosunkowo uproszczone, choć gracz może mieć wpływ między innymi na długość wystrzeliwanej przez siebie liny.

Oprawa wizualna PixelJunk Eden wyraźnie nawiązuje do surrealizmu. Akcja obserwowana jest z boku, a gracz dzięki niewielkim rozmiarom sterowanego przez siebie ziarenka może obserwować spory fragment aktualnie eksplorowanej planszy. Całość dopełnia profesjonalny soundtrack, przygotowany przez słynnego japońskiego kompozytora Baiyona.

Ostatnia modyfikacja 19 maja 2008

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Eden

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

PixelJunk Eden Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 446 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PS3
PC