Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3
Okładka PixelJunk Eden (PC)

PixelJunk Eden

Trzecia już gra z serii "PixelJunk". Tym razem sterujemy niewielką samoprzylepną kulką, próbując dotrzeć do wyższych partii widocznych na ekranie drzew.

Zręcznościowe | indie

Okładka PixelJunk Eden (PC)

producent: Q-Games

wydawca: Q-Games

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

31lip2008

PS3

2lut2012

PC

PixelJunk Eden to obdarzona niecodzienną oprawą audiowizualną gra zręcznościowa, czerpiąca inspiracje przede wszystkim z klasycznych dwuwymiarowych platformówek. Jest to trzeci już produkt z promowanej głównie na konsoli PS3 serii PixelJunk. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich gier, za produkcję omawianej zręcznościówki odpowiedzialna jest firma Q-Games.

Akcja właściwej gry rozgrywa się w czymś na kształt dużego ogrodu. Ogólne założenia rozgrywki są stosunkowo proste. Gracz przejmuje kontrolę nad cechującą się pewnymi przylepnymi właściwościami pulsującą kulką, symbolizującą niewielkie ziarenko. Zabawa opiera się w głównej mierze na przedostawaniu się na kolejne gałęzie, co staje się możliwe dzięki wystrzeliwaniu niewielkich lin i umiejętnym bujaniu się na nich. Ponadto należy zajmować się zbieraniem pyłków kwiatowych, gdyż docelowo czynności te przyczyniają się do rozrostu znajdujących się w okolicy drzew. Obcowanie z większymi drzewami daje z kolei okazję do przedostawania się do wyższych i początkowo niedostępnych sekcji planszy.

Właściwa rozgrywka kładzie duży nacisk na wykonywanie precyzyjnych ruchów, dzięki czemu gracz może szybciej i sprawniej dotrzeć do upatrzonych przez siebie pyłków. Sterowanie jest stosunkowo uproszczone, choć gracz może mieć wpływ między innymi na długość wystrzeliwanej przez siebie liny.

Oprawa wizualna PixelJunk Eden wyraźnie nawiązuje do surrealizmu. Akcja obserwowana jest z boku, a gracz dzięki niewielkim rozmiarom sterowanego przez siebie ziarenka może obserwować spory fragment aktualnie eksplorowanej planszy. Całość dopełnia profesjonalny soundtrack, przygotowany przez słynnego japońskiego kompozytora Baiyona.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do PixelJunk Eden

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Eden

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe PixelJunk Eden

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 446 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Ruszyła kolejna odsłona akcji Indie Royale (m.in. PixelJunk Eden i Auditorium)
Ruszyła kolejna odsłona akcji Indie Royale (m.in. PixelJunk Eden i Auditorium)

wiadomość15 czerwca 2012

Organizatorzy akcji Indie Royale przygotowali kolejną ofertę, dzięki której miłośnicy gier niezależnych mogą zaopatrzyć się w kilka tytułów za rozsądną cenę. Tym razem w ofercie znajdują się takie produkcje jak PixelJunk Eden, Noitu Love 2: Devolution, Auditorium i Escape Goat.

Zapowiedziano pecetową wersję PixelJunk Eden
Zapowiedziano pecetową wersję PixelJunk Eden

wiadomość28 stycznia 2012

Mamy dobre wieści dla miłośników nietypowych platformówek. Znana już posiadaczom PlayStation 3 gra PixelJunk Eden doczeka się w przyszłym tygodniu wersji pecetowej.

Wieści ze świata (Age of Conan, Sword of the Stars, PixelJunk) 26/05/09

wiadomość26 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: trzecie rozszerzenie do Sword of the Stars, Bionic Commando Rearmed na Xboksa 360 za pół ceny, konkurs Age of Conan: Hyborian Adventures i inne. Zapraszamy do lektury.

Nowe gry z serii PixelJunk w 2009 roku
Nowe gry z serii PixelJunk w 2009 roku

wiadomość2 stycznia 2009

Przedstawiciele firmy Q-Games poinformowali, że rok 2009 będzie dla użytkowników sieciowego systemu PlayStation 3 niezwykle ciekawy. Wszystko za sprawą planowanych nowych tytułów z serii PixelJunk przeznaczonych na tę platformę. Ten niezwykły cykl przedstawia gry proste, ładne wizualnie oraz przede wszystkim opierające się na pewnych innowacyjnych zasadach.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 lipca 2008)

wiadomość16 lipca 2008

Co dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”? Final Fantasy XIII, Dead Rising na Wii, darmowa strzelanina sieciowa, Agatha Christie zawita na Nintendo, data premiery PixelJunk Eden, Trofea w Uncharted i nowe Halo. Zapraszamy do lektury.

PS3
PC