Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2009, 16:31

autor: Hed

Nowe gry z serii PixelJunk w 2009 roku

Przedstawiciele firmy Q-Games poinformowali, że rok 2009 będzie dla użytkowników sieciowego systemu PlayStation 3 niezwykle ciekawy. Wszystko za sprawą planowanych nowych tytułów z serii PixelJunk przeznaczonych na tę platformę. Ten niezwykły cykl przedstawia gry proste, ładne wizualnie oraz przede wszystkim opierające się na pewnych innowacyjnych zasadach.

Przedstawiciele firmy Q-Games poinformowali, że rok 2009 będzie dla użytkowników sieciowej usługi PlayStation 3 niezwykle ciekawy. Wszystko za sprawą planowanych nowych tytułów z serii PixelJunk, przeznaczonych tylko na tę platformę. Ten niezwykły cykl przedstawia gry proste, ładne, oryginalne wizualnie oraz przede wszystkim opierające się na innowacyjnych zasadach.

Prezes wspomnianego wyżej studia, Dylan Cuthbert, zapowiedział, że w 2009 roku doczekamy się dwóch lub trzech nowych tytułów. Niestety oprócz tej tajemniczej informacji nie dowiedzieliśmy się wiele więcej, więc trudno gdybać jaki charakter miałyby ewentualne zapowiadane gry. Na pewno można spodziewać się bardzo dziwacznej stylistyki i nieszablonowych pomysłów. Deweloper poinformował również, że jeszcze w styczniu wypuszczona zostania łatka do PixelJunk Eden, ułatwiająca nieco zabawę.

Nowe gry z serii PixelJunk w 2009 roku - ilustracja #1

Miłośnicy zręcznościowo-logicznej rozrywki nawiązującej do klasycznych gatunków na pewno mieli już do czynienia z serią PixelJunk. Pierwsza produkcja wydana pod tym szyldem nazywała się PixelJunk Racers. Na początku roku 2008 pojawiło się drugie dzieło Q-Games, PixelJunk Monsters, czyli dość ciekawe połączenie strategii z grą logiczną.

Najnowszą propozycją dla posiadaczy PlayStation 3 jest wspomniany już Eden. Tytuł cechuje bardzo ciekawa i mocno artystyczna oprawa audiowizualna oraz oryginalna rozgrywka. Kierujemy bowiem małym owadem potrafiącym podczepiać się roślin i mającym za zadanie zbieranie umiejscowionych wysoko przedmiotów, czego dokonać można przez tworzenie nowych łodyg i kwiatów. Gra była nominowana w kategorii najlepszej gry roku 2008 w rankingu Spike oraz zebrała pozytywne recenzje. Wydaje się więc, że kolejne produkcje Q-Games mogą okazać się równie ciekawe.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.