Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3
Okładka PixelJunk Racers (PS3)
OkładkaPixelJunk Racers (PS3)

PixelJunk Racers PS3

Dynamiczna gra wyścigowa, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z niewielkich samochodzików. Ścigamy się po ciekawie zaprojektowanych trasach. Akcja ukazana jest z lotu ptaka.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PixelJunk Racers Premiera PS3

13września2007

producent: Q-Games wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do PixelJunk Racers

Need for Speed Carbon

ModNation Racers

Ridge Racer 7

PixelJunk Racers jest niezbyt skomplikowaną grą wyścigową, w której przejmujemy stery nad jednym ze znajdujących się na planszy małych samochodzików. Pojazdy te przemieszczają się po odgórnie wyznaczonych szynach, choć przewidziano również możliwość przeskakiwania na sąsiednie pasy. Sterowanie jest jednak bardzo proste, gdyż przez zdecydowaną większość czasu zajmujemy się wyłącznie ustalaniem szybkości, z jaką sterowane autko ma się poruszać. Należy przy tym uwzględnić znajdujące się na trasie zakręty. Nie można bowiem doprowadzić do wypadnięcia poza ustalony tor jazdy.

Pod względem formy prezentacji wyścigu PixelJunk Racers przypomina grę Championship Sprint. Oba te tytuły sprzedawane są w ramach sieciowej usługi PlayStation Network. Za przygotowanie i wydanie PixelJunk Racers odpowiada firma Q-Games. Developer ten opracował też między innymi Star Fox Command w wersji na Nintendo DS.

Gracz może liczyć na trzy podstawowe tryby zabawy – Quick Race, Tournament Mode oraz Score Attack. Ważniejsze jest jednak to, że możemy uczestniczyć w wielu różnych rodzajach wyścigów. Niekoniecznie więc wyprzedzenie wszystkich zawodników i szczęśliwe dotarcie do mety musi być równoznaczne z odniesieniem zwycięstwa. Jeden z dostępnych trybów wymaga na przykład omijania rozrzuconych na trasie przeszkód. Wykonanie odpowiedniej ilości tego typu manewrów pozwala na przekształcenie sterowanego samochodziku w kulę ognia, dzięki której będzie można pozbyć się pozostałych uczestników wyścigu. Może się też zdarzyć tak, że zmuszeni zostaniemy do unikania ataków innych wozów, które mogą przemieniać się w zagrażające nam rakiety czy inne tego typu obiekty.

Niezależnie od rodzaju wybranego wyścigu, zawsze jest tak, że na ekranie widzimy całą trasę. Zróżnicowanie torów jest spore – dostępne są zarówno obiekty o owalnej strukturze, jak i takie z dużą ilością zakrętów. Ponadto trasy osadzone zostały w wielu różnych strefach klimatycznych.

Producent zadbał o odpowiednio rozbudowany multiplayer, oferujący opcję zabawy w internecie. Wizualnie PixelJunk Racers wypada bardzo dobrze. Na uwagę zasługują ciekawe efekty towarzyszące znajdującym się na trasie pojazdom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Racers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

PixelJunk Racers Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network