Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3
Okładka PixelJunk Racers (PS3)

PixelJunk Racers PS3

Dynamiczna gra wyścigowa, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z niewielkich samochodzików. Ścigamy się po ciekawie zaprojektowanych trasach. Akcja ukazana jest z lotu ptaka.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka PixelJunk Racers (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

13września2007

PixelJunk Racers jest niezbyt skomplikowaną grą wyścigową, w której przejmujemy stery nad jednym ze znajdujących się na planszy małych samochodzików. Pojazdy te przemieszczają się po odgórnie wyznaczonych szynach, choć przewidziano również możliwość przeskakiwania na sąsiednie pasy. Sterowanie jest jednak bardzo proste, gdyż przez zdecydowaną większość czasu zajmujemy się wyłącznie ustalaniem szybkości, z jaką sterowane autko ma się poruszać. Należy przy tym uwzględnić znajdujące się na trasie zakręty. Nie można bowiem doprowadzić do wypadnięcia poza ustalony tor jazdy.

Pod względem formy prezentacji wyścigu PixelJunk Racers przypomina grę Championship Sprint. Oba te tytuły sprzedawane są w ramach sieciowej usługi PlayStation Network. Za przygotowanie i wydanie PixelJunk Racers odpowiada firma Q-Games. Developer ten opracował też między innymi Star Fox Command w wersji na Nintendo DS.

Gracz może liczyć na trzy podstawowe tryby zabawy – Quick Race, Tournament Mode oraz Score Attack. Ważniejsze jest jednak to, że możemy uczestniczyć w wielu różnych rodzajach wyścigów. Niekoniecznie więc wyprzedzenie wszystkich zawodników i szczęśliwe dotarcie do mety musi być równoznaczne z odniesieniem zwycięstwa. Jeden z dostępnych trybów wymaga na przykład omijania rozrzuconych na trasie przeszkód. Wykonanie odpowiedniej ilości tego typu manewrów pozwala na przekształcenie sterowanego samochodziku w kulę ognia, dzięki której będzie można pozbyć się pozostałych uczestników wyścigu. Może się też zdarzyć tak, że zmuszeni zostaniemy do unikania ataków innych wozów, które mogą przemieniać się w zagrażające nam rakiety czy inne tego typu obiekty.

Niezależnie od rodzaju wybranego wyścigu, zawsze jest tak, że na ekranie widzimy całą trasę. Zróżnicowanie torów jest spore – dostępne są zarówno obiekty o owalnej strukturze, jak i takie z dużą ilością zakrętów. Ponadto trasy osadzone zostały w wielu różnych strefach klimatycznych.

Producent zadbał o odpowiednio rozbudowany multiplayer, oferujący opcję zabawy w internecie. Wizualnie PixelJunk Racers wypada bardzo dobrze. Na uwagę zasługują ciekawe efekty towarzyszące znajdującym się na trasie pojazdom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do PixelJunk Racers

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Racers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe PixelJunk Racers

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

Wieści ze świata (Drakensang 2, StarCraft II, Mass Effect 2) 22/02/10
Wieści ze świata (Drakensang 2, StarCraft II, Mass Effect 2) 22/02/10

wiadomość22 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o premierze drugiego Drakensanga, kolejnych absurdalnych planach producentów z Hollywood, kontynuacji serii PixelJunk oraz sprzedaży kluczy do bety StarCrafta II.

Wieści ze świata (Age of Conan, Sword of the Stars, PixelJunk) 26/05/09

wiadomość26 maja 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: trzecie rozszerzenie do Sword of the Stars, Bionic Commando Rearmed na Xboksa 360 za pół ceny, konkurs Age of Conan: Hyborian Adventures i inne. Zapraszamy do lektury.

Nowe gry z serii PixelJunk w 2009 roku
Nowe gry z serii PixelJunk w 2009 roku

wiadomość2 stycznia 2009

Przedstawiciele firmy Q-Games poinformowali, że rok 2009 będzie dla użytkowników sieciowego systemu PlayStation 3 niezwykle ciekawy. Wszystko za sprawą planowanych nowych tytułów z serii PixelJunk przeznaczonych na tę platformę. Ten niezwykły cykl przedstawia gry proste, ładne wizualnie oraz przede wszystkim opierające się na pewnych innowacyjnych zasadach.

Niezwykłe PixelJunk Eden już niedługo w ofercie PlayStation Network

wiadomość20 lutego 2008

Cykl PixelJunk, w którego skład wchodzą póki co edycje Racers oraz Monsters, nie zdobył zbyt dużej popularności wśród posiadaczy konsoli PlayStation 3. Najnowsza jego odsłona, nosząca podtytuł Eden, ma jednak na to zdecydowanie większe szanse. Produkcję najłatwiej określić mianem platformówki z lekką nutką psychodelii. Czy taki miks będzie miał prawo racji?