Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 stycznia 2009

Nowe Grand Theft Auto nie w tym roku
Nowe Grand Theft Auto nie w tym roku

Ramsik, 19 stycznia 2009, 17:57

Kilka dni temu w Internecie wybuchła plotka na temat kolejnej odsłony cyklu Grand Theft Auto. Magazyn Game Informer podał, że w produkcji znajduje się piąta część serii i trafi na półki sklepowe jeszcze w tym roku. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Rockstar w tej sprawie.

Sukces w pigułce – twórca gry na iPhone zrezygnował z normalnej pracy
Sukces w pigułce – twórca gry na iPhone zrezygnował z normalnej pracy

fsm, 19 stycznia 2009, 15:33

Czasem zdarza się przeczytać o czyimś niewiarygodnym szczęściu – że pozornie niewielki wysiłek włożony w stworzenie czegoś okazuje się być zmieniającym życie wydarzeniem. Tak stało się w przypadku Ethana Nicholasa, twórcy gry iShoot.

Nie będzie dema The Godfather II. Dodatkowa zawartość już w produkcji

vampire, 19 stycznia 2009, 14:15

Chociaż światowa premiera nadchodzącej produkcji bazującej na filmowej trylogii Ojciec Chrzestny, The Godfather II, odbędzie się dopiero 27 lutego, jej twórcy, EA Redwood, pracują już nad dodatkową zawartością, która dostępna będzie do pobrania po premierze gry.

Warhammer 40,000: Dawn of War II w złocie
Warhammer 40,000: Dawn of War II w złocie

Elrond, 19 stycznia 2009, 13:30

Przedstawiciele firmy wydawniczej THQ poinformowali, iż Warhammer 40,000: Dawn of War II, kontynuacja znakomitej strategii czasu rzeczywistego, właśnie osiągnęła złoty status i pojechała do tłoczni.

Rosyjska premiera Dark Sector na PC w czwartek
Rosyjska premiera Dark Sector na PC w czwartek

vampire, 19 stycznia 2009, 12:37

Ponad dwa lata temu usłyszeliśmy o wstrzymaniu prac nad pecetową wersją Dark Sector, wygląda jednak na to, że tamte informacje nie są już aktualne i komputerowi gracze będą mieli okazję zapoznać się z dziełem ekipy Digital Extremes. W katalogu rosyjskiego wydawcy możemy znaleźć taką właśnie edycję gry z datą premiery wyznaczoną na najbliższy czwartek, czyli 22 stycznia.

Nowe MMORPG twórców EVE Online już za rok?

Jiker, 19 stycznia 2009, 12:25

Informacje na temat sieciowego RPG opartego o system World of Darkness (wymyślony przez firmę White Wolf) pojawiają się mniej więcej w rocznych odstępach czasowych. Nie dziwi więc fakt, że tradycja została podtrzymana. Z poprzednich wiadomości wynikało, że do debiutu mogłoby dojść w 2011 lub 2012 roku. Ostatnie dane islandzkiego CCP wskazują, że okres ten uległ znacznemu skróceniu.

Mini Ninjas kolejnym dziełem twórców Hitmana i Kane & Lynch
Mini Ninjas kolejnym dziełem twórców Hitmana i Kane & Lynch

Jiker, 19 stycznia 2009, 10:50

Firma Eidos ujawniła pierwsze informacje na temat Mini Ninjas – nowej gry akcji duńskiego studia deweloperskiego Io Interactive (seria Hitman, Kane & Lynch, Freedom Fighters). Produkcja zostanie wydana w wersjach na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii, NDS, a także komputery osobiste jesienią 2009 roku.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 stycznia 2009)

Jiker, 19 stycznia 2009, 10:10

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: YouTube przyjazny dla Wii i PS3, Free Realms zmierza na PS3, Star Wars: Battlefront III bez technologii od Free Radical i inne. Zapraszamy do lektury.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (13 - 19 stycznia)
E-Sport - podsumowanie tygodnia (13 - 19 stycznia)

Maciej Śliwiński, 19 stycznia 2009, 09:40

W chińskim Chengdu odbyły się azjatyckie finały Intel Extreme Masters. W turnieju z pulą nagród 60 tysięcy dolarów rywalizowali najlepsi gracze Counter Strike 1.6 oraz Warcrafta 3. Poza pokaźnym zastrzykiem gotówki, na najlepszych czekały również miejsca premiowane udziałem w światowych finałach, które rozegrane zostaną podczas targów CeBIT w Niemczech.

Czy krwawy MadWorld trafi na inne platformy?
Czy krwawy MadWorld trafi na inne platformy?

Jiker, 19 stycznia 2009, 08:25

Jak donosi serwis Gameplayer, australijski Urząd Klasyfikacji Filmów i Literatury dopuścił do sprzedaży w tamtejszych sklepach grę MadWorld (przyznając jej kategorię MA15+), będącą kontrowersyjną propozycją studia PlatinumGames oraz firmy Sega. Przy okazji, zamieszczając adnotację o multiplatformowości tegoż tytułu, wprowadził niemały zamęt.

Premiery gier w Polsce (12-18 stycznia)
Premiery gier w Polsce (12-18 stycznia)

Vercetti, 19 stycznia 2009, 07:53

Miniony tydzień to czas lekkiego ożywienia na polskim rynku gier. Półki rodzimych sklepów wzbogaciły się o dziesięć premierowych tytułów, a dystrybutorzy ruszyli z wyprzedażą starszych produktów. Także w planach wydawniczych na najbliższe tygodnie można już dopatrzeć się paru nowych pozycji. Byle do wiosny.