Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2009, 12:25

autor: Jiker

Nowe MMORPG twórców EVE Online już za rok?

Informacje na temat sieciowego RPG opartego o system World of Darkness (wymyślony przez firmę White Wolf) pojawiają się mniej więcej w rocznych odstępach czasowych. Nie dziwi więc fakt, że tradycja została podtrzymana. Z poprzednich wiadomości wynikało, że do debiutu mogłoby dojść w 2011 lub 2012 roku. Ostatnie dane islandzkiego CCP wskazują, że okres ten uległ znacznemu skróceniu.

Informacje na temat sieciowego RPG opartego na systemie World of Darkness (wymyślony przez firmę White Wolf) pojawiają się mniej więcej w rocznych odstępach czasowych. Nie dziwi więc fakt, że tradycja została podtrzymana. Z poprzednich wiadomości wynikało, że do debiutu mogłoby dojść w 2011 lub 2012 roku. Ostatnie dane islandzkiego CCP wskazują, że okres ten uległ znacznemu skróceniu.

Serwis World of Darkness Online News dotarł do ciekawego dokumentu CCP, w którym producent EVE Online, zamieścił kilka faktów na temat MMORPG w świecie World of Darkness. Są one datowane na lipiec 2008 roku, więc obecnie niektóre stwierdzenia mogą być już nieaktualne. Najważniejszą informacją jest ta, według której World of Darkness miałoby ukazać się na rynku już w 2010 roku. Oznacza to więc skrócenie czasu oczekiwania na pełną wersję gry o rok, a być może nawet o dwa lata. Właściwa produkcja WoD ma ruszyć w marcu bieżącego roku.

W nowym MMO CCP uzyskamy możliwość wcielenia się w bliżej nieokreśloną postać (w dokumencie określana jest ona mianem „potwora”), jak to enigmatycznie ujęto, walczącą o zachowanie swojego człowieczeństwa. Najprawdopodobniej będzie ona należeć do którejś z wymienionych w dokumencie grup, mianowicie: Wampirów, Wilkołaków lub Magów. Historia gry zostanie osadzona w uniwersum wzorowanym na naszej rzeczywistości, z uwzględnieniem wydarzeń z przeszłości, kultury, czy też geografii. W przeciwieństwie do znanego nam świata znajdziemy w niej także wspomniane istoty, a także wszechogarniający mrok. Twórcy przewidują, że World of Darkness ma szanse przyciągnąć dwa do trzech razy więcej graczy niż EVE Online.