Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2009, 09:40

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport - podsumowanie tygodnia (13 - 19 stycznia)

W chińskim Chengdu odbyły się azjatyckie finały Intel Extreme Masters. W turnieju z pulą nagród 60 tysięcy dolarów rywalizowali najlepsi gracze Counter Strike 1.6 oraz Warcrafta 3. Poza pokaźnym zastrzykiem gotówki, na najlepszych czekały również miejsca premiowane udziałem w światowych finałach, które rozegrane zostaną podczas targów CeBIT w Niemczech.

W chińskim Chengdu odbyły się azjatyckie finały Intel Extreme Masters. W turnieju z pulą nagród 60 tysięcy dolarów rywalizowali najlepsi gracze Counter Strike 1.6 oraz Warcrafta 3. Poza pokaźnym zastrzykiem gotówki, na najlepszych czekały również miejsca premiowane udziałem w światowych finałach, które rozegrane zostaną podczas targów CeBIT w Niemczech.

W turnieju Counter Strike 1.6 niespodziankę sprawili gracze chińskiego zespołu wNv Gaming pokonując w finale faworyzowany koreański zespół WeMade FOX. Chińczycy z Chengdu wyjechali bogatsi o 25 tysięcy dolarów, Koreańczycy musieli zadowolić się czekiem na sumę 10 tysięcy. Trzecie miejsce przypadło singapurskiej formacji TitaNs, która notuje coraz lepsze wyniki w międzynarodowych zawodach.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (13 - 19 stycznia) - ilustracja #1

W turnieju Warcraft 3 wzięło udział dwóch znanych europejczyków: Holender Grubby oraz Ukrainiec HoT. Najlepszy jednak okazał się reprezentant gospodarzy, Sky, który w finale pokonał dwukrotnie wspomnianego już Grubbyego. Trzecie miejsce przypadło innemu zawodnikowi z Chin - TeDowi. Obaj azjaci na co dzień reprezentują barwy zespołu World Elite Pepsi, który kilka dni wcześniej wygrał najbardziej prestiżową ligę Warcraft 3 - WC3L.

Cały turniej odbył się w pierwszym na świecie esportowym stadionie, o którego powstaniu informowaliśmy Was niedawno. W serwisie YouTube dostępny jest kilkuminutowy film, w którym były świetny gracz Quake 4 i World of Warcraft James "TooGood" Harding oprowadza po obiekcie. Materiał można obejrzeć pod tym adresem.

Męska drużyna Counter Strike 1.6 zespołu D-Link PGS nie otrzyma automatycznej kwalifikacji na finały Electronic Sports World Cup w tym roku. O wszystkim zdecydował nowy regulamin ESWC, ogłoszony w piątek. Według nowych zasad prawo obrony tytułu otrzymuje drużyna wyłącznie kiedy gra w niej większość zawodników, którzy wywalczyli poprzedni tytuł. D-Link PGS nie spełnia tego kryterium. Mimo regulaminowych wątpliwości, tytułu bronić będzie więc drużyna Meet Your Makers, która wywalczyła go przed rokiem, ale grając na licencji PGS Gaming.

W ubiegłym tygodniu podano również skład reprezentacji Polski Counter Strike 1.6 na nadchodzący sezon. Selekcjoner kadry, Mateusz Głowiński powołał do zespołu narodowego trzech zawodników Meet Your Makers (Neo, TaZ, Loord), oraz dOk'a z Frag Executors, kubena (obecnie bez klanu) ths'a (BenQ DELTAeSPORTS.COM) oraz pashę (BVG). Reprezentacja w takim składzie wystąpi w rozgrywkach Clanbase Nations Cup. Niedługo powinien rozpocząć się także kolejny sezon ESL Nations Championship, gdzie Polska dwa lata temu sięgnęła po złoty medal.

E-Sport - podsumowanie tygodnia (13 - 19 stycznia) - ilustracja #2

Kolejny raz będziemy w Polsce gościć eliminacyjny turniej KODE5 Global Gaming Revolution. Taką informację podali główni organizatorzy imprezy na oficjalnym forum turnieju. Według serwisu eSpmania kwalifikacje do lanowych finałów powinny rozpocząć się na początku przyszłego miesiąca.

Zespół D-Link PGS dokonał sporych zmian w dywizji Pro Evolution Soccer 2009. Z ośmioosobowej drużyny pozostawiono w składzie tylko trzech zawodników. Zarząd drużyny zmiany tłumaczy chęcią skupienia się na indywidualnych turniejach sieciowych oraz lanowych, jak choćby trwający obecnie pierwszy sezon ESL Pro Series. Skład D-Link PGS PES2009 tworzą obecnie Łukasz "Luki_K" Kielczyk, Gaweł 'Gawlisz" Sypniewski oraz Marcin "Mucha" Muszyński.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry