Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2012, 10:12

autor: Kono

Ruszyła kolejna odsłona akcji Indie Royale (m.in. PixelJunk Eden i Auditorium)

Organizatorzy akcji Indie Royale przygotowali kolejną ofertę, dzięki której miłośnicy gier niezależnych mogą zaopatrzyć się w kilka tytułów za rozsądną cenę. Tym razem w ofercie znajdują się takie produkcje jak PixelJunk Eden, Noitu Love 2: Devolution, Auditorium i Escape Goat.

Na stronie Indie Royale pojawiła się nowa paczka gier niezależnych, którą możecie zakupić za niewielką sumę. Pakiet nosi nazwę The Junebug Bundle i zawiera cztery interesujące tytuły oraz kilka bonusów.

Ruszyła kolejna odsłona akcji Indie Royale (m.in. PixelJunk Eden i Auditorium) - ilustracja #1

Oto dania główne w aktualnej ofercie Indie Royale:

  • PixelJunk Eden – okraszona niezwykłą oprawą audiowizualną gra zręcznościowa, czerpiąca pełnymi garściami z klasycznych platformówek. Akcja toczy się w wirtualnym ogrodzie, a zadaniem gracza jest kontrolowanie pulsującej kulki, symbolizującej niewielkie ziarenko. Zabawa polega głównie na przedostawaniu na wyższe gałęzie i zbieraniu pyłków kwiatowych umożliwiających rozrost roślin. Podczas gry z głośników wydobywa się klimatyczna ścieżka dźwiękowa autorstwa japońskiego kompozytora Baiyona.
  • Escape Goat – połączenie klasycznej platformówki z grą logiczną. Gracz wciela się w kozę, której zadaniem jest przejście przez pięćdziesiąt poziomów wypełnionych przeciwnikami, pułapkami i labiryntami. Naszym jedynym sprzymierzeńcem jest mysz, służąca nam pomocą. Twórcy umieścili w grze edytor poziomów, dzięki któremu zbudujemy nowe plansze, a następnie udostępnimy je społeczności zgromadzonej wokół Escape Goat.
  • Noitu Love 2: Devolution – kolejna platformówka w zestawieniu. Noitu Love 2: Devolution jest żywym hołdem dla gier ery 16-bitów. Jeśli kiedyś zagrywaliście się w takie klasyki jak Strider czy serię Mega Man X, to Noitu Love 2 jest dla Was. Dwuwymiarowa grafika, interesujące poziomy, przyjemna muzyka i szybka akcja – oto cechy charakteryzujące Noitu Love 2: Devolution.
  • Auditorium – stworzone przez studio Cipher Prime połączenie rozwiązywania zagadek z grą muzyczną. Zadaniem gracza jest odpowiednie manipulowanie różnymi obiektami, aby „przeprowadzić” falę dźwiękową do wyznaczonego celu. Cechą charakterystyczną Auditorium jest minimalistyczna oprawa audiowizualna i klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Oprócz wymienionych wyżej tytułów w paczce znajduje się wersja alfa gry Iconoclasts. Z kolei osoby, które zapłacą ponad 5,69 euro (około 24 złote) otrzymają album muzyczny Bits with Byte.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach akcji, cena pakietu jest zależna od kwoty wpłacanej przez graczy. Obecnie wynosi ona 3,88 euro (ok. 17 zł) i najprawdopodobniej z upływem czasu będzie stopniowo wzrastać. PixelJunk Eden, Noitu Love 2: Devolution i Auditorium można podpiąć do konta Steam, a Escape Goat do Desury. Akcja zakończy się 21 czerwca (czwartek) o godzinie 16:00.