Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3PSPPCX360
Okładka Auditorium (PS3)
OkładkaAuditorium (PS3)

Auditorium

Przygotowana przez studio Cipher Prime gra logiczna, łącząca konieczność rozwiązywania puzzli z towarzyszącymi zabawie doznaniami audiowizualnymi. Rozgrywka w Auditiorium podzielona została na 15 aktów, na które składa się w sumie ponad 70 zróżnicowanych poziomów.

Towarzyskie | elementy logiczne | muzyczne | indie

Auditorium Premiera

1sty2009

PC

2lis2010

PS3 PSP

3lis2010

X360

Gry podobne do Auditorium

Splice

Auditorium to stworzona przez studio Cipher Prime gra logiczna, łącząca w sobie konieczność rozwiązywania puzzli z niezwykłymi doznaniami audiowizualnymi.

Auditorium podzielona została na 15 aktów. Każdy z nich zawiera od czterech do sześciu poziomów i ma specyficzną dla siebie nazwę taką jak na przykład Hajimemashite lub Liminal. W sumie całość składa się na ponad 70 etapów, w których naszym celem jest sterowanie przepływającym strumieniem dźwięków w taki sposób, aby wypełnił on znajdujące się na planszy pojemniki. Proces ten odbywa się za pomocą ikon, które po ustawieniu ich w odpowiedni sposób zmieniają tor i szybkość lotu wiązki dźwiękowej oraz ewentualnie także jej barwę. To wszystko powoduje, że dociera ona do celu we właściwej postaci a z głośników usłyszeć możemy jeden ze skomponowanych specjalnie na potrzeby gry utworów. Co ważne, Auditorium pozostawia nam sporą dowolność bowiem poszczególne puzzle można często rozwiązać na kilka różnych sposobów.

Poza interesującymi zagadkami gra oferuję dość minimalistyczną, ale bardzo estetyczną oprawę graficzną oraz niezwykłą ścieżkę dźwiękową, która zmienia się wraz z naszymi postępami w pokonywaniu kolejnych wyzwań.

W wersji na konsolę PlayStation 3 gra wykorzystuje także kontroler sterowania ruchem Move.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Auditorium

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
X360
PS3
PSP