Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2010, 13:25

autor: Jiker

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Call of Duty: Black Ops, Need for Speed: Hot Pursuit) 25/11/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierach dodatków do Enslaved i Ship Simulator: Extremes, debiutach Worms: Battle Islands i Auditorium HD, klasycznej ścieżce dźwiękowej do Gran Turismo 5, wzroście sprzedaży Elemental: War of Magic, a także łatce do pecetowej wersji Need for Speed: Hot Pursuit. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierach dodatków do Enslaved i Ship Simulator: Extremes, debiutach Worms: Battle Islands i Auditorium HD, klasycznej ścieżce dźwiękowej do Gran Turismo 5, wzroście sprzedaży Elemental: War of Magic, a także łatce do pecetowej wersji Need for Speed: Hot Pursuit. Zapraszamy do lektury.

Enslaved: Oddysey to the West

Do bazy Xbox Live i PlayStation Network trafił pierwszy dodatek DLC do przygodowej gry akcji Enslaved: Oddysey to the West – jego tytuł to Pigsy's Perfect 10. Wprowadza on dodatkową przygodę dla Pigsy'ego (towarzysza Monkey'a i Trip), poszukującego części do stworzenia kobiety idealnej. W skład rozszerzenia wchodzi też łatka do gry ze wsparciem dla technologii 3D. DLC kosztuje 9,99 euro (PlayStation 3) lub 800 punktów Microsoft (Xbox 360).

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Call of Duty: Black Ops, Need for Speed: Hot Pursuit) 25/11/10 - ilustracja #1

Worms: Battle Islands

Gra Worms: Battle Islands – najnowsze dwuwymiarowe przygody popularnych robaków – trafiła do oferty PlayStation Network, skąd mogą ją pobrać użytkownicy przenośnego PSP. Jutro na półkach europejskich sklepów zagości z kolei odsłona na Nintendo Wii. Produkcja opracowana przez studio Team 17 Software oferuje możliwość przetestowania m.in. standardowych trybów multiplayer, rozbudowanego edytora mapek, robali i broni, a także opcji Time Attack. W Worms: Battle Islands nie zabrakło również kampanii dla pojedynczego gracza, składającej się z 30 misji, oraz trybu Puzzle Challenge z 30 wyzwaniami.

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

Karcianka Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers, dostępna do tej pory w wersjach na Xboksa 360 i PC, została oficjalnie wydana na PlayStation 3 (w ramach amerykańskiego PSN w cenie 9,99 dolarów). Wraz z nią do oferty powędrowało kilka dodatków DLC (każdy z nich kosztuje 4,99 dolary), składających się w głównej mierze z nowych zestawów kart.

Auditorium HD

W bazie PSN zadebiutowała również muzyczna gra logiczna Auditorium HD, znana być może niektórym użytkownikom pecetów oraz iPhone’ów. Produkcja, w której pokonujemy kolejne poziomy „tworząc” muzykę, może się pochwalić nie tylko usprawnioną sferą audiowizualną, ale również oferuje dwa razy więcej misji od oryginału. Ponadto gra wspiera kontroler PlayStation Move, a także współpracuje z telewizorami 3D.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Call of Duty: Black Ops, Need for Speed: Hot Pursuit) 25/11/10 - ilustracja #2

Ship Simulator: Extremes

Do sprzedaży trafił nowy dodatek do symulatora Ship Simulator: Extremes o tytule Sigita. W jego skład wchodzi nowy statek (trawler Sigita), a także sześć misji specjalnych, zapewniających około siedmiu godzin rozgrywki. Cena dodatku została ustalona na poziomie 4,99 euro (znajdziecie go w ofercie oficjalnego sklepu serii Ship Simulator prowadzonego przez firmę VSTEP).

Call of Duty: Black Ops

Według plotek weekend z podwójnym doświadczeniem w sieciowych zmaganiach w Call of Duty: Black Ops w wersji na Xboksa 360 miał wystartować jutro. Tak się jednak nie stanie, o czym poinformował Graeme Boyd z europejskiego oddziału Microsoftu. Przyczyna opóźnienia – dokładny termin zostanie ujawniony niebawem – nie została niestety podana.

Gran Turismo 5

13 grudnia w wybranych sklepach w Europie zadebiutuje oficjalna ścieżka dźwiękowa do piątej odsłony cyklu wyścigowego Gran Turismo. Na płycie zapisanych zostanie 13 klasycznych utworów takich kompozytorów, jak Chopin, Bach, Liszt i Czajkowski, wykonanych przez światowej klasy chińskiego pianistę, Lang Langa.

Elemental: War of Magic

Z informacji opublikowanych przez firmę Stardock wynika, że strategia Elemental: War of Magic zanotowała w październiku 30% wzrost sprzedaży. Produkcja, której sierpniowa premiera była jedną z najbardziej nieudanych w historii rynku gier, była przez cały ubiegły miesiąc łatana, a gracze, którzy zdecydowali się na jej zakup przed 1 listopada, mogą liczyć na darmowy dostęp do pierwszych dwóch rozszerzeń. Zapewne to właśnie powyższe czynniki były głównymi przyczynami wzrostu popularności.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Call of Duty: Black Ops, Need for Speed: Hot Pursuit) 25/11/10 - ilustracja #3

Need For Speed: Hot Pursuit

Studio Criterion Games poinformowało, że w przyszłym tygodniu dojdzie do publikacji łatki do pecetowej wersji gry wyścigowej Need For Speed: Hot Pursuit. Usunie ona m.in. problemy z wielordzeniowymi procesorami (zobacz pełną listę zmian).

Matrix Games

Wydawca Matrix Games, działający przede wszystkim na rynku dystrybucji elektronicznej, ujawnił szczegóły swojej świątecznej promocji. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że objęta została nią większość tytułów znajdujących się ofercie firmy (obniżki sięgają od 30% do 50%), w tym m.in.: Conquest! Medieval Realms, Command Ops: Battles from the Bulge, Distant Worlds oraz Storm over the Pacific. Promocja potrwa do 10 stycznia 2011 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Worms: Battle Islands

Mafia II: Joe’s Adventures

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Przed seansem #4 - edycja chopinowska video magazyn

Facepalm - świniomiętka video magazyn

Gran Turismo 5 - pierwsze wrażenia Gramy!

gry