Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWiiPSP
Okładka Worms: Battle Islands (Wii)
OkładkaWorms: Battle Islands (Wii)

Worms: Battle Islands

Worms: Battle Islands jest strategią turową z kultowymi robalami w rolach głównych. Gra wyprodukowana została przez studio Team 17 Software. Twórcy pozostali wierni podstawowym zasadom rozgrywki w Wormsach oraz tradycyjnej dla serii humorystycznej oprawie wizualnej.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Worms: Battle Islands Premiera

23lis2010

Wii PSP

producent: Team17 wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Worms: Battle Islands to kolejna odsłona kultowej serii turowych strategii, w których bierzemy udział w efektownych bitwach, przejmując kontrolę nad drużynami złożonymi z robaków. Produkcja umożliwia toczenie zmagań zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i opcji wieloosobowej.

Gra Worms: Battle Islands to klasyczny przedstawiciel cyklu Worms, zatem rozgrywka toczona jest w niej z podziałem na tury. Każdy gracz czeka na swoją kolej obserwując ruchy przeciwników. Całość polega na wykorzystaniu jednego z robaków do zadania jak największych szkód oponentom. Dokonuje się tego robiąc użytek z czterdziestu typów broni.

W produkcji Team 17 Software znalazła się rozbudowana kampania dla pojedynczego gracza, w skład której wchodzi trzydzieści zróżnicowanych misji. Uzupełnia ją tryb Puzzle Challenge oferujący możliwość wzięcia udziału w ponad trzydziestu logicznych wyzwaniach. Żywotność Worms: Battle Islands zwiększa rozbudowany edytor, pozwalający ingerować w kształt mapek, właściwości broni, a także wygląd oraz zachowanie robaków.

Zabawę urozmaica tryb rozgrywki wieloosobowej, w ramach którego gracze mogą toczyć zmagania zarówno przy jednej konsoli, jak i przez Sieć. Gra opracowana została w charakterystycznym stylu dla serii Worms.

 

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Worms: Battle Islands

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wii
PSP