Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2010, 12:35

autor: Jiker

Wieści ze świata (Kane & Lynch, Worms: Battle Island, Nintendo 3DS) 27/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o potencjalnej dacie premiery Nintendo 3DS, nowym kontrolerze do Wii, a także problemach z filmową adaptacją przygód Kane’a i Lyncha. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o potencjalnej dacie premiery Nintendo 3DS, nowym kontrolerze do Wii, a także problemach z filmową adaptacją przygód Kane’a i Lyncha. Zapraszamy do lektury.

Nintendo 3DS

Niemiecka gazeta Bild donosi, że Nintendo 3DS zadebiutuje na japońskim rynku 11 listopada, a do Europy trafi wiosną przyszłego roku. Ponadto redakcja tabloidu sugeruje, że najnowsza przenośna konsola firmy Nintendo będzie kosztować na Starym Kontynencie 199 euro, czyli około 800 złotych. Podobno wśród tytułów startowych znajdą się takie pozycje, jak: Mario Kart 3D, The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D oraz Professor Layton and the Mask of Miracle. Bild niestety nie powołuje się na żadne konkretne źródło tych informacji. Na szczęście już w najbliższą środę zostaną one zweryfikowane przez samo Nintendo. Na 29 września japoński koncern zaplanował bowiem specjalną konferencję poświęconą premierze Nintendo 3DS.

Wii

Zachodnie serwisy – w tym GamesRadar i Kotaku – natknęły się w bazie sklepu GameStop na usunięty już wpis poświęcony nowemu kontrolerowi do Nintendo Wii. Wynika z niego, że Wii Remote Plus, bo taka nazwa widnieje na przechwyconych zdjęciach, zostanie wydany na amerykańskim rynku w listopadzie, w zestawie z grą zręcznościową FlingSmash (w cenie 49,99 dolarów). Z uwagi na fakt, że produkcja Nintendo ma w domyśle robić użytek z przystawki Motion Plus, zwiększającej dokładność działania Wiimote’a, możemy spodziewać się, że Wii Remote Plus to po prostu nowa wersja standardowego kontrolera, posiadająca dodatkowo funkcje wspomnianej przystawki. Rzecznik prasowy Nintendo potwierdził, że Wii Remote Plus faktycznie istnieje, aczkolwiek nie chciał ujawnić żadnych dodatkowych informacji.

Kane & Lynch

Choć pierwsze informacje na temat filmowej adaptacji przygód Kane’a i Lyncha – morderczego duetu znanego z gier akcji studia IO Interactivepojawiały się już w 2007 roku, to twórcy do tej pory nie wystartowali z jej produkcją. I wszystko wskazuje na to, że planowane na październik prace nad filmem, w którym tytułowe role mają podobno zagrać Bruce Willis i Jamie Foxx, ponownie się opóźnią. Powodem takiego obrotu sprawy jest fakt, że francuski reżyser Patrick Alessandrin najprawdopodobniej zrezygnował z kręcenia obrazu. Wytwórnia Lions Gate Entertainment poszukuje aktualnie zastępcy, a wśród potencjalnych nazwisk wymienia się Gary’ego Gray’a (The Italian Job, Be Cool, Enemies), Wayne’a Kramera (The Cooler, Crossing Over) oraz Antoine’a Fuqua (Training Day, Shooter, King Arthur).

Wieści ze świata (Kane & Lynch, Worms: Battle Island, Nintendo 3DS) 27/09/10 - ilustracja #1

Worms: Battle Islands

Worms: Battle Islands – specjalna odsłona kultowej serii studia Team17, zapowiadana w ubiegłym tygodniu na Nintendo Wii – zostanie wydane również na przenośne PSP. Produkcja będzie jednak dostępna wyłącznie w dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem PlayStation Store. W grze znajdą się charakterystyczne tryby multiplayer, edytory mapek, robali i broni, a także ekskluzywna opcja Time Attack. Do premiery dojdzie jeszcze w tym roku (edycja na Wii zadebiutuje w listopadzie).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Bulletstorm

Donkey Kong Country Returns

WWE SmackDown vs. Raw 2011 X360

WWE SmackDown vs. Raw 2011 PS3

Medal of Honor

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Bulletstorm - TGS 2010 - wersja PL

Might & Magic: Heroes VI - gameplay

DeathSpank: Thongs of Virtue

Raving Rabbids: Travel in Time - Western

Przegląd Tygodnia - marszem w obłoki video magazyn