Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PSPWiiPS2PS3
Okładka WWE SmackDown vs. Raw 2011 (X360)
OkładkaWWE SmackDown vs. Raw 2011 (X360)

WWE SmackDown vs. Raw 2011

Kolejna część popularnej serii podejmującej temat wrestlingu. Pozwala ona wcielić się w jednego z zawodników znanych z prawdziwych aren uczestnicząc w kolejnych walkach z innymi zawodnikami.

Sportowe | wrestling | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE SmackDown vs. Raw 2011 Premiera

26paź2010

X360 PS3 Wii PS2 PSP

producent: Yuke's wydawca: THQ Inc. wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do WWE SmackDown vs. Raw 2011

WWE Legends of WrestleMania

WWE All Stars

TNA iMPACT!

WWE SmackDown vs. Raw 2011 to kolejna odsłona ukazującej się od lat serii gier traktującej o wrestlingu. Ten sport walki najbardziej popularny jest w Stanach Zjednoczonych i Japonii, a największe znaczenie odgrywa w nim tak naprawdę odegranie jak najbardziej efektownego show na ringu, a rywalizacja sportowa schodzi na drugi plan.

Wielką zaletą tej marki dla fanów wrestlingu jest pełna licencja, dzięki czemu wcielić możemy się w rzeczywistych wrestlerów znanych z prawdziwych walk. Wśród nich znajdują się takie sławy jak Randy Orton, Chris Jericho, The Miz czy The Undertaker. Nie wszystkie postacie dostępne są od samego początku – część trzeba odkryć w miarę postępów w grze. Autorzy dużo uwagi poświęcili właściwemu odwzorowaniu wyglądu poszczególnych zawodników i charakterystycznych dla nich ruchów, dzięki czemu można z łatwością rozpoznać największe ikony tego sportu.

W kontekście zmian względem poprzedniej części warto wspomnieć o nowym silniku odpowiedzialnym za fizykę. Ma on jeszcze większe znaczenie niż dotychczas, a także poprawił sposób, w jaki zawodnicy wchodzą w interakcje z różnymi przedmiotami, z których można skorzystać w trakcie walki. Jak wiadomo, wrestlerom nie jest obce używanie w pojedynku krzeseł, stołów czy drabin i właśnie korzystanie z nich jest w tej odsłonie jeszcze bardziej dopracowane.

Każdego z przedmiotów można używać na różne sposoby. Na przykład stoły łamią się w zależności od miejsca, w którym wykonywane jest uderzenie. Możliwe jest umieszczenie drabiny niemal w dowolnym miejscu na arenie – choćby na linach, jeśli wymaga tego sytuacja. Fizyka krzeseł też została dopracowana na tyle, że wreszcie możliwe jest rzucanie nimi w opponenta z zachowaniem odpowiednich animacji dla takiej sytuacji.

Tradycyjnie ważnym punktem programu jest rozbudowany tryb kariery, w którym wspinamy się coraz wyżej po jej szczeblach, pokonując kolejnych uznanych przeciwników. Dla miłośników wspólnych posiedzeń przed konsolą przygotowano lokalny multiplayer oraz możliwość rozgrywania walk przez Internet.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 2457 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 811 głosów czytelników.

WWE SmackDown vs. Raw 2011 cena w dniu premiery: 219,99 PLN

Klasyfikacja PEGI WWE SmackDown vs. Raw 2011

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3
Wii
PS2
PSP