Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2010, 12:53

autor: Jiker

Wieści ze świata (Deus Ex: Human Revolution, Final Fantasy XIV, LittleBigPlanet 2) 19/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej grze Sudy 51, kwestii FFXIV na Xboksa 360, liście utworów do Just Dance 2, dacie europejskiej premiery WWE Smackdown vs. Raw 2011, sytuacji z Realtime Worlds, dodatkach DLC do nowego Deus Ex, a także plotkach o następcy PSP. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej grze Sudy 51, kwestii FFXIV na Xboksa 360, liście utworów do Just Dance 2, dacie europejskiej premiery WWE Smackdown vs. Raw 2011, sytuacji z Realtime Worlds, dodatkach DLC do nowego Deus Ex, a także plotkach o następcy PSP. Zapraszamy do lektury.

Socialspiel

Austriacka firma Socialspiel, powołana do życia na początku tego roku przez byłych pracowników Rockstar Games, przedstawiła światu swoją pierwszą produkcję – sieciową grę planszową Push. Trafi ona już niedługo do oferty serwisów społecznościowych i platform oferujących tego typu rozgrywkę (m.in. Facebook, Netlog i inne). Nieco więcej szczegółów na jej temat znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego firmy Socialspiel.

Sine Mora

Goichi Suda, znany szerzej jako Suda 51, zapowiedział w trakcie targów gamescom nową grę zarządzanego przez siebie studia Grasshopper (No More Heroes, Killer 7). Jest nią arcade’owa strzelanina Sine Mora, która w trzecim kwartale 2011 roku trafi do oferty serwisów Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network. Produkcja będzie tradycyjnym przedstawicielem gatunku, choć nie zabraknie w niej nowoczesnych elementów, jakim będzie chociażby mechanika dopuszczająca manipulację czasoprzestrzenią. W wersji na PlayStation 3 Sine More oferować będzie dodatkowo wsparcie dla technologii 3D. Gra powstaje we współpracy z firmą wydawniczą Digital Reality.

Final Fantasy XIV

Z Final Fantasy XIV w wersji na Xboksa 360, od pewnego czasu uważanym za skasowane, nie jest tak do końca źle. Okazuje się, że Square Enix ciągle prowadzi rozmowy z Microsoftem w sprawie wydania nowego MMO na tę platformę. Przeszkoda jest ciągle ta sama – restrykcyjna polityka Microsoftu względem Xbox Live, uniemożliwiająca implementację wszystkich mechanizmów gry. Hiromichi Tanaka twierdzi, że w związku z powyższym prace nad FFXIV na X360 należy uznać co najwyżej za wstrzymane. Producent nie jest jednak w stanie ocenić, kiedy firmy dojdą do porozumienia i czy w ogóle będzie ono możliwe. Przypominamy, że gra w wersji na PC zadebiutuje już 30 września, z kolei na PlayStation 3 trafi w pierwszej połowie 2011 roku.

Wieści ze świata (Deus Ex: Human Revolution, Final Fantasy XIV, LittleBigPlanet 2) 19/08/10 - ilustracja #1

Just Dance 2

Firma Ubisoft ujawniła listę ponad 40 utworów, do których tańczyć będą przyszli nabywcy gry tanecznej Just Dance 2 na Nintendo Wii. Znajdziecie ją m.in. na łamach Facebooka. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że kolejne podkłady muzyczne będą regularnie udostępniane w płatnych zestawach DLC – za pośrednictwem serwisu WiiWare – po premierze gry (przewidzianej na 15 października tego roku).

Michael Jackson: The Experience

Just Dance 2 to nie jedyna gra taneczno-muzyczna, o której piszemy w dzisiejszych “Wieściach ze świata”. Światło dzienne ujrzało bowiem zestawienie wstępnych utworów Michaela Jacksona, które znajdą się w poświęconej jego twórczości produkcji Michael Jackson: The Experience (X360, PS3, Wii, PSP, DS). Są wśród nich takie hity, jak: Bad, Beat It, Billie Jean, Earth Song, The Girl Is Mine, Who Is It oraz Workin' Day And Night. Produkcja trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

WWE Smackdown vs. Raw 2011

WWE Smackdown vs. Raw 2011 zostanie wydane w krajach europejskich 29 października, poinformowała firma THQ. Produkcja trafi na tutejszy rynek w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, PSP i Nintendo DS. Na okładce kilku różnych wersji opakowania znajdą się takie gwiazdy organizacji WWE, jak John Cena, Undertaker, Randy Orton, Big Show, The Miz oraz Sheamus.

Wieści ze świata (Deus Ex: Human Revolution, Final Fantasy XIV, LittleBigPlanet 2) 19/08/10 - ilustracja #2

Realtime Worlds

Poznaliśmy dalszy ciąg wczorajszej historii o olbrzymich problemach finansowych studia Realtime Worlds (Crackdown, APB). Firma Begbies Traynor Group, specjalizująca się w ratowaniu upadających przedsiębiorstw, zatrzymała na stanowisku 53 spośród 210 pracowników zatrudnionych w głównym oddziale firmy, zlokalizowanym w szkockim mieście Dundee. Jednocześnie zwolniła większość załogi amerykańskiej dywizji, liczącej aktualnie tylko 14 osób (wcześniej 42). Wręczenie wypowiedzeń jest jednym z etapów ratowania producenta, który ogłosił bankructwo po bardzo słabym przyjęciu powstającego pięć lat produktu z gatunku MMO o tytule APB.Dzisiaj w godzinach popołudniowych zwolnieni fachowcy będą mogli znaleźć zatrudnienie w zespołach deweloperskich należących do koncernu Activision. Jutro podobne spotkania zorganizują również firmy Creative Assembly (seria Total War)oraz Blitz Games Studio. Rekrutacja we wszystkich trzech przypadkach zostanie przeprowadzona na terenie hotelu Apex w Dundee.

Catherine

Catherine to nowa produkcja zespołu firmy Atlus, mającego w dorobku kilka odsłon uznanej marki jRPG Persona. Produkcja zapowiedziana na Xboksa 360 i PlayStation 3 będzie pierwszym tytułem studia przeznaczonym na platformy najnowszej generacji. Z informacji zawartych w najnowszym numerze magazynu Famitsu wynika, że Catherine to przygodowa gra akcji utrzymana w klimacie horroru. Wcielimy się w niej w niejakiego Vincenta – osobnika cierpiącego na bezsenność. Na czele ekipy pracującej nad grą stoi Katsura Hashino, główny producent Persona 4. Do jej japońskiej premiery dojdzie zimą.

Deus Ex: Human Revolution

Przedstawiciele studia Eidos Montreal potwierdzili w trakcie targów gamescom, że gra Deus Ex: Human Revolution doczeka się dodatków DLC. Prace nad pierwszym rozszerzeniem, które będzie dedykowane rozgrywce single player, już nawet ruszyły. Debiut pełnej wersji nowej odsłony kultowej serii, zapowiedzianej na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3, odbędzie się w pierwszych miesiącach 2011 roku.

Wieści ze świata (Deus Ex: Human Revolution, Final Fantasy XIV, LittleBigPlanet 2) 19/08/10 - ilustracja #3

PSP 2

Według redakcji serwisu Eurogamer firma Sony pokazała wybranym producentom prototyp następcy przenośnej konsoli PSP. Z doniesień anonimowych informatorów wynika, że platforma pod względem rozmiaru jest niemal identyczna jak poprzednik. Różnicą jest system kontroli, uwzględniający dotykowy obszar umieszczony z tyłu urządzenia. Możliwości konsoli są podobno pokazywane na przykładzie wczesnych wersji gier, opracowywanych przez wewnętrzne zespoły deweloperskie Sony Computer Entertainment. Jedno ze źródeł donosi, że premiera PSP 2 nastąpi pod koniec 2011 roku. Sony określiło te informacje mianem plotek i spekulacji.

LittleBigPlanet 2

Alex Pavey z Sony Computer Eentertainment Europe oznajmił, że gra LittleBigPlanet 2 zostanie wydana na Starym Kontynencie także w formie edycji kolekcjonerskiej. Przedstawiciel wydawcy nie chciał niestety ujawnić jej zawartości. Przypominamy, że kontynuacja wielkiego hitu na PlayStation 3 trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Motorstorm Apokalipsa

SingStar Guitar

LittleBigPlanet 2

The Sly Collection

Time Crisis: Razing Storm

PixelJunk Shooter 2

Dead Nation

Patapon 3

Pac-Man Championship Edition DX

Young Thor

Assassin's Creed: Brotherhood X360

Assassin's Creed: Brotherhood PS3

Diablo III

Dead Rising 2

WWE SmackDown vs. Raw 2011

Sengoku Basara: Samurai Heroes

Ghost Trick: Phantom Detective

Okamiden

Michael Jackson: The Experience

Bionic Commando Rearmed 2

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds X360

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds PS3

Castlevania: Lords of Shadow

Mortal Kombat

F.3.A.R.

World of Warcraft: Cataclysm

Dungeon Siege III PS3

Dungeon Siege III X360

Lord of Arcana

Gun Loco

Splatterhouse

Active Life Explorer

Enslaved: Odyssey to the West PS3

Enslaved: Odyssey to the West X360

Dragon Ball: Raging Blast 2 PS3

Dragon Ball: Raging Blast 2 X360

Knights Contract PS3

Knights Contract X360

Majin and the Forsaken Kingdom

Naruto: Ultimate Ninja Storm 2

Sword of the Stars 2: The Lords of Winter

Super Scribblenauts

Homefront

BlazBlue: Calamity Trigger

Lara Croft and the Guardian of Light

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

NBA 2K11 - gamescom 2010

Need For Speed: Hot Pursuit - gamescom 2010

Killzone 3 - gamescom 2010

Mass Effect 2 - gamescom 2010

LittleBigPlanet 2 - gamescom 2010

inFamous 2 - gamescom 2010

Epic Mickey - gamescom 2010

Dead Space 2 - gamescom 2010

Dragon Age II - gamescom 2010

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution

Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 - gamescom 2010

Ratchet & Clank: All 4 One - gamescom 2010

Star Wars: The Old Republic - gamescom 2010

Resistance 3 - gamescom 2010

Halo: Reach - gamescom 2010 - A Spartan Will Rise

Gramy w Star Wars: The Force Unleashed 2 – gamescom Gramy!

gamescom - Co pokazuje Sony? video relacja

Gramy w The Fight: Lights Out - gamescom Gramy!

Gramy w Age of Empires Online - gamescom Gramy!

Gramy w InFamous 2 - gamescom Gramy!

Gramy w Driver: San Francisco - gamescom Gramy!

Gramy w Castlevania: Lords of Shadow – gamescom Gramy!

Diablo III - gamescom 2010 - wersja PL

Torchlight II - gamescom 2010

The Black Mirror III - gamescom 2010

Dead Nation - gamescom 2010

Patapon 3 - gamescom 2010

DC Universe Online - gamescom 2010

Dance Central - gamescom 2010

Gun Loco - gamescom 2010

Ostatnia aktualizacja: 2010-08-19

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry