Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Young Thor (PSP)

Young Thor PSP

Young Thor to przygotowana z myślą o możliwościach konsoli PlayStation Portable zręcznościowa bijatyka oparta na wątkach mitologii nordyckiej. Za produkcję tytułu, wydanego w ramach usługi PSPMinis, odpowiada studio Frima.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Young Thor (PSP)

producent: Frima Studios

wydawca: Frima Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

20lipca2010

Przygotowana przez Frima Studios gra jest drugą produkcją dewelopera, po Zombie Tycoon, rozpowszechnianą w ramach usługi PSPMinis. Tym razem twórcy przygotowali zręcznościówkę w klimatach nordyckiej mitologii.

Głównym bohaterem gry jest młody Thor, mityczny bóg błyskawic, który musi przywrócić porządek na świecie i pokonać hordy wrogów kierowanych przez demoniczną boginię Hel czyli władczynię krainy zmarłych. Akcja gry pozwala przenieść się do obu światów Asgard i Midgard, w których na pokonanie czeka mnóstwo demonów i różnych bestii.

Autorzy przygotowali grę zręcznościową w 3D, której głównym elementem jest walka. Thor posiada szereg ataków fizycznych z wykorzystaniem młota oraz może używać magii w celu eliminowania pomiotów zła. Prócz walki na użytkowników PSP czeka możliwość sprawdzenia swojego refleksu w elementach platformowych oraz wytężenia umysłu w krótkich wyzwaniach logicznych.

Cała gra jest przygotowana w identycznym stylu jak Zombie Tycoon, który cechuje prosta grafika 3D. Wszyscy bohaterowie i przeciwnicy są karykaturalni i w przerysowany sposób prezentują znane z mitologii nordyckiej postaci. Mimo dużego nacisku na walkę, gra jest pozbawiona krwi, a przemoc w niej jest bardzo kreskówkowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Young Thor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Young Thor

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: Playstation Network + dodatkowo (PSP): minis

Sony ogłasza nominacje do pierwszych PSN Gamers’ Choice Awards

wiadomość16 lutego 2011

Koncern Sony, w związku z niezwykłą, ciągle rosnącą popularnością PlayStation Network i systemów cyfrowej dystrybucji na konsolach w ogóle, postanowił powołać do życia nagrody PSN Gamers’ Choice Awards. Otrzymają je wybrane przez graczy tytuły, które można pobrać na PlayStation 3 lub PlayStation Portable właśnie z wykorzystaniem tej usługi.