Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Young Thor (PSP)
OkładkaYoung Thor (PSP)

Young Thor PSP

Young Thor to przygotowana z myślą o możliwościach konsoli PlayStation Portable zręcznościowa bijatyka oparta na wątkach mitologii nordyckiej. Za produkcję tytułu, wydanego w ramach usługi PSPMinis, odpowiada studio Frima.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Young Thor Premiera PSP

20lipca2010

producent: Frima Studio wydawca: Frima Studio

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez Frima Studios gra jest drugą produkcją dewelopera, po Zombie Tycoon, rozpowszechnianą w ramach usługi PSPMinis. Tym razem twórcy przygotowali zręcznościówkę w klimatach nordyckiej mitologii.

Głównym bohaterem gry jest młody Thor, mityczny bóg błyskawic, który musi przywrócić porządek na świecie i pokonać hordy wrogów kierowanych przez demoniczną boginię Hel czyli władczynię krainy zmarłych. Akcja gry pozwala przenieść się do obu światów Asgard i Midgard, w których na pokonanie czeka mnóstwo demonów i różnych bestii.

Autorzy przygotowali grę zręcznościową w 3D, której głównym elementem jest walka. Thor posiada szereg ataków fizycznych z wykorzystaniem młota oraz może używać magii w celu eliminowania pomiotów zła. Prócz walki na użytkowników PSP czeka możliwość sprawdzenia swojego refleksu w elementach platformowych oraz wytężenia umysłu w krótkich wyzwaniach logicznych.

Cała gra jest przygotowana w identycznym stylu jak Zombie Tycoon, który cechuje prosta grafika 3D. Wszyscy bohaterowie i przeciwnicy są karykaturalni i w przerysowany sposób prezentują znane z mitologii nordyckiej postaci. Mimo dużego nacisku na walkę, gra jest pozbawiona krwi, a przemoc w niej jest bardzo kreskówkowa.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Young Thor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Young Thor Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • Playstation Network
  • dodatkowo (PSP): minis