Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Gun Loco (X360)
OkładkaGun Loco (X360)

Gun Loco X360

Strzelanina z szalonymi więźniami w roli głównej, z akcją obserwowaną z perspektywy trzeciej osoby. Fabułą rozgrywa się na planecie będącej jednym wielkim zakładem karnym. Zabawa koncentruje się przede wszystkim na dynamicznej rozwałce.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gun Loco Premiera X360

anulowana

producent: Square Enix wydawca: Square Enix Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gun Loco

Halo 3

The Club

Brink

Gun Loco produkcja japońskiej firmy Square Enix, będąca efektowną strzelaniną TPP, w której gracze wcielają się w szalonych (loco) kryminalistów walczących na śmierć i życie.

W Gun Loco trafiamy na zapomnianą, krążącą na skraju układu słonecznego planetę, pełniącą rolę olbrzymiego więzienia zaludnionego przez najbardziej zwyrodniałych kryminalistów. Osadzeni, zrzeszający się w różnego rodzaju frakcje – w pojedynkę nie mieliby żadnych szans na przetrwanie – walczą o życie, władzę i wolność.

„Ułatwia” to fakt, że planeta pozbawiona jest cel, a nad prawem i porządkiem nie czuwa ani jeden strażnik. Panuje na niej zupełna anarchia, a jedynym słusznym argumentem jest brutalna siła i najbardziej wyszukane sposoby na pozbycie się przeciwnika. Walki toczone są na kilkudziesięciu mapach, osadzonych w siedmiu odmiennych strefach klimatycznych. Cechą charakterystyczną poszczególnych lokacji są zapełniające je ruiny, umożliwiające nie tylko wyprowadzenie skutecznego ataku, ale również wymuszające na graczu odpowiednie zachowanie na polu walki.

Gun Loco jest strzelaniną typu run-and-gun. Oznacza to, że chcąc przetrwać gracz zostaje zmuszony do pozostawania w ciągłym ruchu. Ułatwia to mechanika rozgrywki, premiująca szybkie pokonywanie kolejnych fragmentów mapy. Te ostatnie są w dużym stopniu interaktywne, zapewniając efektowną rozgrywkę. W grze nie zabrakło takich akcji, jak ślizgi pod niedomkniętymi bramami, przeskakiwanie niższych przeszkód, a także wykorzystywanie ich w charakterze osłon.

Twórcy duży nacisk położyli na projekty postaci, które są jedną z wizytówek Gun Loco. Wśród zwyrodnialców można się natknąć m.in. na szalonego Mifune, noszącego maskę królika, a także Nutsa, mogącego pochwalić się imponującą fryzurą. Znalazł się wśród nich także chłodny Maddox. Warto przy tym odnotować, że bohaterowie zostali wymyśleni przez Kenny‘ego Wonga, współtwórcę figurek Brothersworker.

Znany projektant, zanim przeniósł swoje wizje do gry, stworzył szereg istniejących w rzeczywistości modeli postaci. Dzięki temu zabiegowi osadzeni na planecie więźniowie cechują się wyszukanym, szalonym designem. Każdy posiada przy tym unikalny cios kończący (tzw. finiszer), a także ruch wyśmiewający poległego rywala. Bohaterowie Gun Loco korzystają z wielu rodzajów broni, wśród których znalazły się zarówno niestandardowe środki zagłady (np. bananowe skórki), jak i bardziej konwencjonalne (m.in. bazooka).

Produkcja oferuje będzie możliwość toczenia rozgrywki zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w sieciowym multiplayerze. W opcji wieloosobowej w jednym starciu uczestniczyć będzie mogło do dwunastu posiadaczy Xboksa 360.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 6.1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gun Loco: 16+

Gun Loco Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live