Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka The Club (PC)

The Club

The Club to gra akcji, opracowana przez twórców bestsellerowej wyścigowej serii pt. Project Gotham Racing. Nowe dzieło utalentowanych developerów z brytyjskiego studia Bizarre Creations jest strzelaniną o dość interesującej fabule.

Akcji | TPP

Okładka The Club (PC)

producent: Bizarre Creations

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

8lut2008

PS3 X360 PC

The Club to gra akcji, opracowana przez twórców bestsellerowej wyścigowej serii pt. Project Gotham Racing. Nowe dzieło utalentowanych developerów z brytyjskiego studia Bizarre Creations jest strzelaniną o dość interesującej fabule. Otóż umożliwiono nam wcielenie się w zabójcę, uczestniczącego w swoistych mistrzostwach profesjonalnych morderców.

Wszystko dzieje się pod auspicjami tajemniczego stowarzyszenia, zrzeszającego wielu potężnych ludzi z całego globu ziemskiego – gwiazdy muzyki, przywódców państw, rosyjskich oligarchów, arystokratów, bossów mafijnych etc. Organizacja owa nosi nazwę The Club i transmituje wspomniane mordercze zawody za pośrednictwem Internetu. Ponoć jej korzenie sięgają jeszcze XVIII wieku.

Naszym zadaniem jest więc wybranie jednej z dostępnych postaci i przystąpienie do walki z konkurencyjnymi eksterminatorami. Wszystko po to, aby piąć się w hierarchii zabójców na sam jej szczyt. Poszczególne misje wykonujemy w rozmaitych zakątkach planety i mamy do dyspozycji całkiem spory arsenał środków bojowych (ogółem siedemnaście śmiercionośnych narzędzi) – krótką i długą broń palną, materiały wybuchowe itp.

Tryb single player stanowi tylko wstęp do największej atrakcji gry The Club, czyli opcji zabawy wieloosobowej. Multiplayer oferuje zarówno rywalizację na podzielonym ekranie, jak i zmagania internetowe. W tych ostatnich obowiązuje specjalny ranking, odzwierciedlający mordercze osiągnięcia poszczególnych uczestników.

Dynamiczna akcja w omawianym produkcie została przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Wykorzystano do tego celu nowoczesną technologię graficzną. Widowiskową warstwę wizualną uzupełniono nastrojowymi efektami dźwiękowymi oraz równie klimatyczną muzyką w wykonaniu Richarda Jacquesa, Chrisa Chudley'a i Jespera Kyda.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 1301 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Wymagania sprzętowe The Club

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2.2 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
The Club - recenzja gry
The Club - recenzja gry

Recenzja 14 lutego 2008, 11:01

Pozytywnie prezentuje się również system przyznawania punktów, liczonych później do końcowej klasyfikacji. Tradycyjnie bonusy dostaje się za headshota i multikilla (najczęściej strzał w butlę z gazem, bądź celny rzut granatem). Doceniona zostaje również celność, którą udowadnia się strzelając co tabliczek z czaszką rozmieszczonych po całej planszy, niejednokrotnie w ukrytych pomieszczeniach. Kombinacje wszystkich punktowanych czynników dają kombosa, którego rozmiar jest nieograniczony, tak jak premia punktowa za jego wykonanie. Na przykład strzał do czaszki, celny rzut granatem i dobicie 4 przeciwników, błyskawicznie wykonane, mogą dać prowadzenie w tabeli.

PS3
X360
PC