Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Time Crisis: Razing Storm (PS3)

Time Crisis: Razing Storm PS3

Time Crisis: Razing Storm jest zręcznościową strzelaniną, bazującą na tytule znanym z salonów z automatami. Gra wyprodukowana została przez firmę Namco Bandai z myślą o możliwościach bezprzewodowego kontrolera PlayStation Move.

Zręcznościowe | FPP | rail shooter | multiplayer | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Time Crisis: Razing Storm (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

19października2010

5listopada2010

pudełko PL

Time Crisis: Razing Storm to strzelanina łącząca w sobie zalety tzw. „celowniczków” oraz pierwszoosobowych gier akcji, będąca kolejną odsłoną popularnego cyklu Time Crisis, zapoczątkowanego jeszcze na pierwszym PlayStation. Gra została opracowana przez japońską firmę Namco Bandai. Robi użytek z kontrolerów PlayStation Move oraz Guncon 3. Opisywana produkcja jest rozwiniętą wersją oryginalnej, arcade’owej produkcji Razing Storm, wcześniej nie mającej zbyt wiele wspólnego z marką Time Crisis (poza tym samym producentem).

W Time Crisis: Razing Storm gracze przejmują kontrolę nad członkami oddziału specjalnego i zostają wysłani na misję do Ameryki Południowej. Ich główne zadanie polega na likwidacji szefów grupy terrorystycznej, przygotowującej atak na Stany Zjednoczone. Rozgrywka, wzorem Time Crisis 4, została podzielona na dwa tryby – Arcade Mode (klasyczny „celowniczek”, w którym gracz likwiduje kolejne fale przeciwników, nie sprawując przy tym niemal żadnej kontroli nad bohaterem) oraz Story Mode (standardowa, pierwszoosobowa strzelanina, rozbudowany system osłon). W obu przypadkach mamy do czynienia z tą samą fabułą, jednakże koniec historii poznajemy z perspektywy dwóch różnych postaci.

Strzelanina japońskiej firmy Namco Bandai jako pierwsza odsłona serii oferuje również możliwość zabawy w sieciowym trybie multiplayer. Do dyspozycji graczy oddanych zostało kilka opcji rozgrywki (polegających zarówno na kooperacji, jak i rywalizacji), w których może wziąć udział do ośmiu osób jednocześnie. W jednym z trybów, tzw. Sentry Mode, zadaniem czwórki graczy jest dla przykładu przeprowadzenie udanej ucieczki z więzienia.

Gra powstała na zmodyfikowanym silniku graficznym znanym z poprzedniej odsłony Time Crisis.Niemniej jednak autorzy pokusili się o jego dopracowanie oraz uzupełnienie m.in. o rozbudowany model destrukcji otoczenia.

Warto odnotować, że na płycie z Time Crisis: Razing Storm znalazły się, w ramach bonusu, dwie inne, starsze strzelaniny Namco Bandai. Chodzi tu o wydane w 2007 roku Time Crisis 4 (PS3) oraz niezwykle zakręcone, pirackie Deadstorm Pirates, które w 2009 roku trafiło do japońskich salonów gier arcade. Obie pozycje są kompatybilne z GunConem 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 BD

Ocena gry 7.5 / 10 na podstawie 30 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Gry podobne do Time Crisis: Razing Storm

Klasyfikacja PEGI Time Crisis: Razing Storm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Time Crisis: Razing Storm

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Move, GunCon 3

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Alan Wake, PlayStation Move) 22/10/10
Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Alan Wake, PlayStation Move) 22/10/10

wiadomość22 października 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej arcade’owej strzelaninie dla Xboksa 360, motocyklach w Gran Turismo 5, pecetowej wersji Costume Quest, sprzedaży PlayStation Move, a także zmianach w Games for Windows LIVE. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Mafia II, Star Wars: The Force Unleashed II, EA Sports MMA) 29/09/10
Wieści ze świata (Mafia II, Star Wars: The Force Unleashed II, EA Sports MMA) 29/09/10

wiadomość29 września 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o czterech mini-dodatkach do Mafii II, ukończeniu prac nad Time Crisis: Razing Storm, gościnnym występie Guybrusha Threepwooda w The Force Unleashed II, a także demie EA Sports MMA. Zapraszamy do lektury.

Namco Bandai zapowiada Time Crisis: Razing Storm
Namco Bandai zapowiada Time Crisis: Razing Storm

wiadomość17 czerwca 2010

Konferencja firmy Sony, zorganizowana podczas targów E3, została poświęcona wielu ciekawym produkcjom, w tym nowej odsłonie cyklu Time Crisis na konsolę PlayStation 3. O ile jednak jeszcze dwa dni temu nie wiedzieliśmy na jej temat zbyt wiele, o tyle dzisiaj jesteśmy w stanie przekazać Wam szereg pierwszych szczegółów.