Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2010, 13:35

autor: Jiker

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Alan Wake, PlayStation Move) 22/10/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej arcade’owej strzelaninie dla Xboksa 360, motocyklach w Gran Turismo 5, pecetowej wersji Costume Quest, sprzedaży PlayStation Move, a także zmianach w Games for Windows LIVE. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej arcade’owej strzelaninie dla Xboksa 360, motocyklach w Gran Turismo 5, pecetowej wersji Costume Quest, sprzedaży PlayStation Move, a także zmianach w Games for Windows LIVE. Zapraszamy do lektury.

Trouble Witches Neo

Trouble Witches Neo to kolejna arcade’owa strzelanina 2D, która zadebiutuje w ofercie serwisu Xbox Live Arcade. Produkcja zostanie wydana przez firmę SNK Playmore jeszcze tej zimy i będzie kosztować 800 punktów MS. Produkcja będzie konwersją pozycji wydanej oryginalnie w 2007 roku na pecety i w 2009 roku na automaty arcade. W ramach głównego trybu rozgrywki gracze wcielą się w tytułowe Wiedźmy i wezmą udział w walce z setkami przeciwników. Wersja na X360 zostanie przy tym rozbudowana – dojdą nowi bohaterowie, tryby zabawy oraz wsparcie dla Xbox Live (zapewne dostęp do sieciowej kooperacji). Polecamy Waszej uwadze oficjalny zwiastun Trouble Witches Neo.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Alan Wake, PlayStation Move) 22/10/10 - ilustracja #1

Gran Turismo 5

Kazunori Yamauchi, szef zespołu Polyphony Digital dopieszczającego aktualnie Gran Turismo 5, oznajmił w rozmowie z magazynem PSM3, że środowisko gry dopuszcza możliwość wdrożenia do niej trybu, w którym gracze ścigaliby się jednośladami, lecz obecnie studio nie ma czasu na opracowanie takowej opcji. Yamauchi nie wyklucza jednak, że w przyszłości taka możliwość zostanie udostępniona w formie dodatku DLC. Przypominamy, że niedawno premiera GT5 została przesunięta z 2 listopada na tegoroczny okres świąteczny. Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy poznać nowy, dokładny termin debiutu.

Costume Quest

Tim Schafer, prezes studia Double Fine i autor wydanej w środę przygodowej gry cRPG Costume Quest na Xboksa 360 i PlayStation 3, nie wyklucza możliwości wydania swojego najświeższego dzieła w wersji na PC. W rozmowie, której zapis możecie znaleźna Facebooku stwierdził on jednak, że podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie uzależnione jest od poziomu sprzedaży konsolowych edycji przygód chłopca poszukującego zaginionej siostry w noc Halloween.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Alan Wake, PlayStation Move) 22/10/10 - ilustracja #2

PlayStation Move

Amerykański oddział firmy Sony Computer Entertainment poinformował, że kontroler PlayStation Move w pierwszym miesiącu obecności na tamtejszym rynku sprzedał się w nakładzie miliona sztuk. Nie udało mu się zatem pobić rezultatu ustanowionego niedawno w Europie. Mianowicie w tym samym czasie mieszkańcy Starego Kontynentu kupili 1,5 miliona egzemplarzy Move. Czekamy teraz na rezultaty z rynku japońskiego, które powinniśmy poznać na początku przyszłego tygodnia.

Games for Windows LIVE

Peter Orullian, menedżer ds. Games for Windows LIVE, oświadczył na łąmach serwisu Joystiq, że usługa w przyszłym miesiącu zostanie zrestartowana. Z faktem tym wiąże się również uzupełnienie oferty GfWL o kilka dodatkowych atrakcji. Microsoft wdroży m.in. system ocen, a także promocje wzorowane na serii Xbox Live Deal of the Week. Informacja jest odpowiedzią Microsoftu na zapowiedzi firmy Apple dotyczące specjalnej wersji App Store dedykowanej użytkowników Maców.

Alan Wake

Matias Myllyrinne, szef studia Remedy Entertainment, nie chciał odnieść się do spekulacji na temat drugiej odsłony przygód pisarza Alana Wake’a, jakie pojawiły się w Sieci po zamieszczeniu w niej ogłoszenia o pracę, podejmującego temat nowej gry fińskiego studia. W rozmowie z serwisem VG247.com potwierdził jedynie, że zespół – uzupełniony niedawno o nowych pracowników – pracuje ciężko nad nowym projektem.

Time Crisis: Razing Storm

Europejski blog PlayStation potwierdził, że strzelanina Time Crisis: Razing Storm na PlayStation 3 autorstwa firmy Namco Bandai zadebiutuje w Europie 3 listopada tego roku. Produkcja robi użytek z kontrolera PlayStation Move (a także pistoletu GunCom 3), pozwalając po raz pierwszy w historii serii sprawo wadź kontrolę nie tylko nad celownikiem, ale również nad bohaterem. Więcej informacji na temat fabuły, trybów rozgrywki i dodatków (w postaci pełnych wersji Time Crisis 4 i Deadstorm Pirates) dostarczy Wam nasza Encyklopedia. Dodatkowo w najbliższą środę, 27 października, w ofercie PlayStation Network zadebiutuje demo TC: RS.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Alan Wake, PlayStation Move) 22/10/10 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Blue Toad Murder Files

Divinity II: The Dragon Knight Saga

NBA 2K11

Golden Sun: Dark Dawn

Deus Ex: Human Revolution

Kirby's Epic Yarn

Apache: Air Assault

BioShock: Infinite

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

EverQuest II: Destiny of Velious

Cars Toon: Mater's Tall Tales

PT Boats: South Gambit

Rift: Planes of Telara - Dynamic Invasion

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2

Time Crisis: Razing Storm

James Bond 007: Blood Stone - Z dziennika dewelopera #3 – wersja PL

Majin and the Forsaken Kingdom - baśń na konsoli Gramy!

Gramy w Castlevania: Lords of Shadow Gramy!

Costume Quest

Fallout: New Vegas - w jaskini rozpusty Gramy!

gry