Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2010, 13:06

autor: Taven

Nowe informacje o prologu do Dead Rising 2

Na prawie dwa tygodnie przed premierą ekskluzywnego dla konsoli Xbox 360 prologu do gry Dead Rising 2 dystrybutor gry, firma Capcom, postanowił puścić nieco pary z ust i podzielił się z graczami garścią nowych faktów na temat tej produkcji. Co dokładnie wiadomo?

Na prawie dwa tygodnie przed premierą ekskluzywnego dla konsoli Xbox 360 prologu do gry Dead Rising 2 dystrybutor gry, firma Capcom, postanowił puścić nieco pary z ust i podzielił się z graczami garścią nowych faktów na temat tej produkcji. Co dokładnie wiadomo?

Przede wszystkim po raz kolejny potwierdzono, że Dead Rising: Case Zero będzie dostępny wyłącznie na konsoli Microsoftu i tylko poprzez usługę Xbox Live. Jak widać, mimo że druga odsłona serii Dead Rising pojawi się również na PlayStation 3 i komputery osobiste, to Xbox 360 wciąż jest platformą dla niej priorytetową.

Nowe informacje o prologu do Dead Rising 2 - ilustracja #1

 

Fabuła gry zapozna nas z głównym bohaterem pełnoprawnego Dead Rising 2, Chuckiem Greenem, którego idylliczne życie w Las Vegas legło w gruzach wraz z atakiem zombie. Jego żona została zabita, a córka Katey zainfekowana. Wraz z dzieckiem opuszcza on miasto w poszukiwaniu kolejnych dawek Zombrex, czyli lekarstwa hamującego postęp choroby. Jego wyprawa jest podwójnie niebezpieczna, ponieważ musi stawić czoła nie tylko hordom zombie, ale i unikać wojska, którego spotkanie zaowocuje odebraniem mu powoli zmieniającej się w niebezpieczne monstrum córki. Rozgrywka zaczyna się w momencie, gdy oboje zatrzymują się w z pozoru spokojnej mieścinie Still Creek, która jednak szybko zmienia się w piekło na ziemi, gdy tutejszym żywym trupom udaje się wydostać ze strefy kwarantanny. Wszystkie drogi ucieczki zostają odcięte, gdy ktoś kradnie samochód Chucka. Od tej chwili nasz śmiałek musi szukać leku na terenie miasta i znaleźć alternatywną drogę ucieczki.

Case Zero ma rozgrywką przypominać pełną wersję Dead Rising 2. Chuck będzie mógł miedzy innymi łączyć przedmioty, tworząc jeszcze bardziej zabójcze bronie do radzenia sobie z hordami zombie. Z kolei zdobywając dodatkowe punkty prestiżu szybciej osiągnie on nowy poziom doświadczenia. Przemierzając Still Creek napotkamy innych ocalałych, a nawet sklepy, gdzie będziemy mogli zakupić nowe bronie i odpowiednie zapasy.

Nowe informacje o prologu do Dead Rising 2 - ilustracja #2

 

Dla tych, którzy zdołają ukończyć Case Zero pojawi się opcja eksportowania postaci do Dead Rising 2 wraz z całym szeregiem statystyk, od poziomu (do piątego maksymalnie) po umiejętności i punkty prestiżu.

Dead Rising: Case Zero pojawi się na Xbox Marketplace 31 sierpnia w USA i 3 września w Europie. Prolog będzie kosztować 400 punktów. Z kolei pełna wersja Dead Rising 2 pojawi się na całym świecie na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC w przeciągu ostatnich dni września.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.