Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiPS3
Okładka Sengoku Basara: Samurai Heroes (Wii)
OkładkaSengoku Basara: Samurai Heroes (Wii)

Sengoku Basara: Samurai Heroes

Sengoku Basara Samurai Heroes to pierwsza z serii japońskich gier akcji Sengoku Basara wydanych przez Capcom poza Japonią. Gracze wcielają się w samurajów biorących udział w jednej z najważniejszych bitew w historii Kraju Kwitnącej Wiśni.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sengoku Basara: Samurai Heroes Premiera

29lip2010

Wii PS3

producent: Capcom wydawca: Capcom

Fabularnie Sengoku Basara Samurai Heroes osadzony jest w XVI wieku i przedstawia historię bitwy pod Sekigaharą, w której zmierzyły się armie zachodu i wschodu. Konfrontacja uznawana jest za przełomową w historii Japonii. Przekonywujące zwycięstwo sił wschodu dowodzonych przez Tokugawę Ieayasu wyniosło go na szczyt władzy w tym kraju na wiele lat.

Rolą gracza jest dowodzenie oddziałami uzbrojonych w miecze i włócznie samurajów, walczących w potyczkach z setkami przeciwników. Kolejne etapy rozgrywki prowadzą gracza do ostatniej bitwy, finałowej potyczki o wspomnianą Sekigaharę. Poza dowodzeniem jednostkami, możemy się również wcielić w unikalne postacie samurajów i samodzielnie walczyć w hordami wrogów, używając do tego rozmaitych broni oraz skomplikowanych serii ciosów. Aby wcielić się w rolę jednego z samurajów musimy ich jednak odblokować, podobnie jak generałów dowodzących armiami. Jedną z nowości względem wydanych tylko w Azji poprzednich części cyklu jest możliwość przejmowania wrogich obozów.

Gra oferuje również tryb Hero’s Story, dzięki któremu możemy w wirtualny sposób samodzielnie napisać jeden z najważniejszych rozdziałów w historii Japonii od samego początku. Dokonując różnorodnych wyborów zawieramy nowe sojusze, zrywamy istniejące, zdradzamy związane z nami klany lub samotnie prowadzimy swój klan do zwycięstwa.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sengoku Basara: Samurai Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
PS3