Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiPS3
Okładka Sengoku Basara: Samurai Heroes (PS3)

Sengoku Basara: Samurai Heroes

Sengoku Basara Samurai Heroes to pierwsza z serii japońskich gier akcji Sengoku Basara wydanych przez Capcom poza Japonią. Gracze wcielają się w samurajów biorących udział w jednej z najważniejszych bitew w historii Kraju Kwitnącej Wiśni.

Akcji | TPP

Okładka Sengoku Basara: Samurai Heroes (PS3)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

29lip2010

Wii PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fabularnie Sengoku Basara Samurai Heroes osadzony jest w XVI wieku i przedstawia historię bitwy pod Sekigaharą, w której zmierzyły się armie zachodu i wschodu. Konfrontacja uznawana jest za przełomową w historii Japonii. Przekonywujące zwycięstwo sił wschodu dowodzonych przez Tokugawę Ieayasu wyniosło go na szczyt władzy w tym kraju na wiele lat.

Rolą gracza jest dowodzenie oddziałami uzbrojonych w miecze i włócznie samurajów, walczących w potyczkach z setkami przeciwników. Kolejne etapy rozgrywki prowadzą gracza do ostatniej bitwy, finałowej potyczki o wspomnianą Sekigaharę. Poza dowodzeniem jednostkami, możemy się również wcielić w unikalne postacie samurajów i samodzielnie walczyć w hordami wrogów, używając do tego rozmaitych broni oraz skomplikowanych serii ciosów. Aby wcielić się w rolę jednego z samurajów musimy ich jednak odblokować, podobnie jak generałów dowodzących armiami. Jedną z nowości względem wydanych tylko w Azji poprzednich części cyklu jest możliwość przejmowania wrogich obozów.

Gra oferuje również tryb Hero’s Story, dzięki któremu możemy w wirtualny sposób samodzielnie napisać jeden z najważniejszych rozdziałów w historii Japonii od samego początku. Dokonując różnorodnych wyborów zawieramy nowe sojusze, zrywamy istniejące, zdradzamy związane z nami klany lub samotnie prowadzimy swój klan do zwycięstwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Sengoku Basara: Samurai Heroes

Klasyfikacja PEGI Sengoku Basara: Samurai Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Planowane premiery gier w Polsce (10-15 października)
Planowane premiery gier w Polsce (10-15 października)

wiadomość11 października 2010

Piątek upłynie nam pod znakiem premier. Na polskim rynku zadebiutuje m.in. długo oczekiwana Arcania – najnowsza odsłona serii Gothic, z kolei Electronic Arts wypuści do sklepów kolejne Medal of Honor. Prócz tego fani azjatyckich klimatów mogą liczyć na nowe Naruto oraz Sengoku Basara: Samurai Heroes.

Wii
PS3