Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka PixelJunk Shooter 2 (PS3)
OkładkaPixelJunk Shooter 2 (PS3)

PixelJunk Shooter 2 PS3

Kontynuacja dostępnej na PSN gry łączącej elementy strzelankowe z logicznymi. Siadamy w niej za sterami latającej maszyny i podobnie jak w poprzedniczce, zwiedzamy lokacje utrzymane w charakterystycznym komiksowym stylu.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PixelJunk Shooter 2 Premiera PS3

26listopada2010

pudełko PL

2marca2011

producent: Q-Games wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do PixelJunk Shooter 2

Crash Commando

Beat Hazard Ultra

Bentley's Hackpack

PixelJunk Shooter 2 to pierwsza w historii serii PixelJunk bezpośrednia kontynuacja bazowego tytułu. Dotychczas każda kolejna odsłona opierała się na innym pomyśle, jednak tym razem postanowiono rozwinąć ideę strzelaniny połączonej z cechami gry logicznej. Po raz kolejny grę stworzyło studio Q-Games, a całość jest dostępna do ściągnięcia w usłudze PlayStation Network.

Jeszcze raz zasiadamy za sterami niewielkiej latającej maszyny i eksplorujemy duże, podziemne kompleksy, w czym nie pomaga nam ich zawiła konstrukcja i zdradliwe substancje, takie jak na przykład magma, która może po prostu stopić nasz pojazd. Podczas gdy jego temperatura rośnie, możemy go schłodzić w zimnej wodzie, a w wybranych ścianach wysadzać dziury, by przejść dalej. To tylko część zależności, jakie obowiązują w tym tytule. Kolejne etapy przechodzimy po to, by uratować uwięzionych na nich ludzi.

Sequel wprowadza nowe elementy interakcji takie jak światło, a same poziomy są jeszcze bardziej zróżnicowane i rozbudowane. Autorzy zawarli w rozgrywce wszystkie pomysły, jakich nie mogli bądź nie zdążyli wykorzystać w pierwowzorze, dzięki czemu całość jest jeszcze bardziej wciągająca.

Styl oprawy graficznej nie zmienił się od czasów pierwszej części. W dalszym ciągu mamy do czynienia z dwuwymiarowym środowiskiem stworzonym w charakterystycznym, kreskówkowym stylu. Lokacje są kolorowe i choć design jest bardzo prosty, to ma swój urok i może się podobać.

Poza rozgrywką dla jednego gracza pomyślano też o trybach wieloosobowych. Możemy w nich na przykład rywalizować z innymi na określonych zasadach i na specjalnie zaprojektowanych do tego celu mapach. Nowością w serii jest też tryb Score Attack, w którym rywalizuje się z „duchami” innych graczy, a te zapisywane są w sieciowych rankingach. Pojawiła się też opcja nagrywania filmików z przechodzenia kolejnych poziomów i automatycznego przesyłania ich do serwisu YouTube. Dzięki temu można się pochwalić swoimi osiągnięciami także przed osobami, które nie posiadają samej gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Shooter 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

PixelJunk Shooter 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network