Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2010, 13:00

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Gears of War 2, Fable III) 20/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Castle Crashers na PS3, wsparciu dla nieudanego APB, dodatkach do Red Faction: Battlegrounds i Left 4 Dead 2, a także problemach australijskiego Krome Studios. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Castle Crashers na PS3, wsparciu dla nieudanego APB, dodatkach do Red Faction: Battlegrounds i Left 4 Dead 2, a także problemach australijskiego Krome Studios. Zapraszamy do lektury.

Castle Crashers

Studio The Behemoth poinformowało, że chodzona bijatyka Castle Crashers w wersji na konsolę PlayStation 3 (PlayStation Network) zostanie wydana 31 sierpnia, czyli ponad dwa lata po premierze edycji na Xboksa 360. Cena produkcji ustalona została na poziomie 15 dolarów. Warto odnotować, że producenci zdecydowali się na delikatną rozbudowę trybu wieloosobowego.

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Gears of War 2, Fable III) 20/08/10 - ilustracja #1

APB

Mimo trudności finansowych, oddania się w ręce edynburskiej Begbies Traynor Group (specjalizującej się w ratowaniu upadających przedsiębiorstw) oraz zwolnienia sporej części pracowników, firma Realtime Worlds nie zamierza rezygnować z wsparcia dla swojej gry MMO o tytule APB (bardziej przypominającej jednak sieciową strzelaninę). Studio, mimo postępującej restrukturyzacji, kontynuuje prace nad kolejnymi łatkami, a także nie zamierza zamykać działu wsparcia technicznego. Wątpliwym jest jednak, aby przyniosło to oczekiwany skutek – w APB półtora miesiąca po premierze gra nikła liczba osób, a sama gra jest głośno krytykowana przez znawców gatunku. Studiu Realtime Worlds cały czas grozi całkowita likwidacja, której przyczyny należy upatrywać m.in. w niezwykle drogim procesie produkcji APB (według najsroższych szacunków pochłonął on nawet 100 milionów dolarów).

Red Faction: Battlegrounds

Serwis Strategy Informer donosi, że firma THQ pracuje nie tylko nad podstawową wersją gry Red Faction: Battlegrounds (mającej przygotować nas do przyszłorocznej premiery Red Faction: Armageddon), ale również nad dwoma, dedykowanymi jej dodatkami DLC. Pierwszy z nich, o nazwie Armageddon, wprowadzi nowe maszyny, z kolei drugi, Origins, będzie w jakimś stopniu powiązany z telewizyjną produkcją stacji Syfy związaną bezpośrednio z marką Red Faction. Dokładna data premiery RF:B w dalszym ciągu nie jest znana (obstawiany jest początek 2011 roku).

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Gears of War 2, Fable III) 20/08/10 - ilustracja #2

WWE Smackdown vs. Raw 2011

Firma THQ planuje zamieścić w pudełku z grą WWE Smackdown vs. Raw 2011 w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3 kod jednorazowego użytku, odblokowujący tryb sieciowej rozgrywki wieloosobowej, a także zapewniający darmowy dostęp do pierwszego dodatku DLC (uzupełniający grę o postać Chrisa Mastersa, a także dodatkowe stroje dla Rey’a Mysterio oraz Kelly Kellly). Zabieg ma oczywiście na celu walkę z rynkiem gier używanych, gdyż osoby, które nabędą nową odsłonę marki Smackdown vs. Raw, w przypadku zużycia kodu przez pierwszego właściciela będą musiały zapłacić za uruchomienie funkcji i nowości około 10 dolarów. Produkcja trafi do sprzedaży w Europie 29 października.

Left 4 Dead 2

Z informacji zamieszczonych na oficjalnym blogu marki Left 4 Dead wynika, że w trakcie najnowszej edycji Gametrailers TV w stacji Spike TV ujawnione zostaną szczegóły na temat kolejnego dodatku DLC do Left 4 Dead 2. Program zostanie nadany w dzisiaj, w późnych godzinach wieczornych.

Paradox Interactive

Firma Paradox Interactive – wydawca m.in. Europa Universalis, Hearts of Iron, Elven Legacy, Crusader Kings, Mount&Blade, Majesty 2 oraz Lead and Gold: Gangs of the Wild West – przedstawiła plany dotyczące serwisu Paradox Connect, mającego zrzeszać społeczność zbudowaną wokół swoich gier. PC będzie platformą umożliwiającą graczom nawiązywanie kontaktów, a także dyskutowanie o poszczególnych produkcjach. Wszystko wskazuje również na to, że zostanie on bezpośrednio powiązany z samymi grami, zapewniając m.in. dostęp do specjalnych Osiągnięć. Dodatkowo Paradox Connect będzie oferować współpracę z popularnymi serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook i Twitter. Beta testy serwisu rozpoczną się pod koniec bieżącego roku. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na forum dyskusyjnym firmy Paradox.

Krome Studios

Australijskie studio Krome poinformowało o zwolnieniu bliżej nieokreślonej liczby pracowników, podając za przyczynę decyzji trudności finansowe wynikające z echa kryzysu ekonomicznego. Przedstawiciele firmy zaprzeczyli przy tym plotkom, jakoby została ona zmuszona rozwiązać jeden ze swoich zespołów deweloperskich. Krome Studios to jeden z największych producentów gier w Australii, mający w dorobku m.in. Star Wars: The Force Unleashed (Wii, PS2, PSP), The Legend of Spyro: The Eternal Night (Wii, PS2), Viva Pinata: Party Animals (X360) oraz serię Ty the Tasmanian Tiger, której poszczególne odsłony sprzedały się w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy.

Gears of War 2

Osoby, które zagrają przez Sieć w strzelaninę Gears of War 2 w tzw. Labor Day (w tym roku święto przypada na dzień 6 września), będą mogły liczyć na wielokrotne przemnożenie zdobytych punktów doświadczenia. Interesujące jest to, że mnożnik będzie w pełni zależny od liczby fanów strony Gears of War na Facebooku (która 7 września zostanie podzielona przez 1000).

Fable III

Peter Molynuex poinformował, ze Pub Games – zestaw trzech mini-gier, wydany na kilka miesięcy przed debiutem drugiej odsłony cyklu Fable – nie powróci w przypadku Fable III (m.in. z powodu działalności cheaterów, wykorzystujących lukę umożliwiającą zdobycie ogromnej sumy pieniędzy). Słynny projektant ma bowiem w zanadrzu nowy pomysł, który może mieć jakiś związek z telefonami komórkowymi. Molynuex nie zdradził jednak żadnych istotnych szczegółów. Przypominamy, że Fable III zadebiutuje w wersji na Xboksa 360 pod koniec października bieżącego roku. Jakiś czas później na rynku pojawi się również edycja pecetowa.

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Gears of War 2, Fable III) 20/08/10 - ilustracja #3

Top Gun

Firma Paramount Digital Entertainment zapowiedziała, że nowa adaptacja filmu Top Gun z 1986 roku, z Tomem Cruisem w roli głównej, zostanie wydana z opóźnieniem. Zręcznościowy symulator lotu przeznaczony na PlayStation 3 zadebiutuje w ofercie PlayStation Network 8 września. Za deweloping Top Gun odpowiedzialne jest studio doublesix, mające w dorobku zręcznościówki Burn, Zombie, Burn (PC, PS3) oraz South Park Let’s Go Tower Defense Play (X360).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Red Faction: Armageddon

Castlevania: Lords of Shadow

Rift: Planes of Telara

End of Nations

Gran Turismo 5

The Lord of the Rings: War in the North PS3

The Lord of the Rings: War in the North X360

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest DS

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest PSP

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest Wii

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest PS3

Def Jam Rapstar

Hard Corps: Uprising PS3

Hard Corps: Uprising X360

Batman: The Brave and the Bold

LEGO Universe

NeverDead PS3

NeverDead X360

Game Party: In Motion

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Pro Evolution Soccer 2011

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Homefront - gamescom 2010

From Dust - gamescom 2010 - tech demo

Arcania: Gothic 4 - gamescom 2010

Need For Speed: Hot Pursuit - gamescom 2010

Gramy w SOCOM 4 - gamescom Gramy!

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest

Gramy w Need for Speed: Hot Pursuit – gamescom Gramy!

Gramy w Vanquish - gamescom Gramy!

Gramy w Guild Wars 2 - gamescom Gramy!

Gramy w Crysis 2 - gamescom Gramy!

Kolonia bugów video relacja

gamescom - co pokazuje EA? video relacja

The 3rd Birthday - gamescom 2010

Final Fantasy: The 4 Heroes of Light - gamescom

Battlefield: Bad Company 2 - VIP Map Pack 6

End of Nations - gamescom 2010

Just Dance 2 - gamescom 2010

F.3.A.R. - gamescom 2010 - gameplay

Okamiden - gamescom 2010

Spec Ops: The Line - gamescom 2010

TERA: The Exiled Realm of Arborea - gamescom

TV Superstars - gamescom 2010

Sengoku Basara: Samurai Heroes - gamescom

Ghost Trick: Phantom Detective - gamescom

Kingdom Hearts: Birth by Sleep - gamescom

The Sims: Średniowiecze - gamescom 2010

gry