Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2010, 12:53

autor: Adrian Werner

Ujawniono Cities in Motion, czyli symulator zarządzania infrastrukturą transportową

Znana głównie z wydawania rozbudowanych strategii szwedzka firma Paradox Interactive postanowiła uszczęśliwić wszystkich fanów gier pokroju Transport Tycoon oraz Transport Giant ujawnieniem swojego nowego projektu, który zatytułowano Cities in Motion.

Znana głównie z wydawania rozbudowanych strategii szwedzka firma Paradox Interactive postanowiła uszczęśliwić wszystkich fanów gier pokroju Transport Tycoon oraz Transport Giant ujawnieniem swojego nowego projektu, który zatytułowano Cities in Motion.

 

Ujawniono Cities in Motion, czyli symulator zarządzania infrastrukturą transportową - ilustracja #1

 

Twórcy reklamują swoje dzieło jako najlepszy w historii symulator tworzenia infrastruktury transportowej oraz późniejszego nią zarządzania. Wcielimy się we właściciela specjalistycznej firmy zajmującej się tą sferą miejskiej zabudowy. Tworzyć własną sieć komunikacyjną będziemy w jednej z czterech dużych aglomeracji europejskich. Udostępnione zostaną Wiedeń, Helsinki, Berlin oraz Amsterdam. Oczywiście, wszystko trzeba będzie zaplanować i wykonać w ten sposób, by obyło się bez opóźnień na trasach oraz odwołanych połączeń. W grze znajdziemy ponad 30 różnorodnych środków transportu, w tym autobusy, tramwaje, pociągi czy promy wodne.

Wraz z rozwojem każdego miasta, rosnąć i zmieniać się będą potrzeby jego mieszkańców, zmuszając nas do ciągłego zaspokajania ich nowych wymagań, przy jednoczesnym dbaniu o opłacalność całego przedsięwzięcia. Do naszej dyspozycji oddane zostanie ponad 100 różnorodnych budynków. Gracze otrzymają okazję prześledzenia stu lat historii publicznego transportu od roku 1920 do 2020. Wszystko bazować będzie oczywiście na złożonym i realistycznym systemie symulacji ekonomicznej, w skład której wejdą kontrakty wykonawcze, współpraca z bankami, ubezpieczenia oraz zmiany nastrojów na rynku. Natomiast zaawansowany moduł sztucznej inteligencji sterować będzie poruszaniem się ludzi między ich domami, a miejscami pracy oraz rozrywki.

 

Ujawniono Cities in Motion, czyli symulator zarządzania infrastrukturą transportową - ilustracja #2

 

W grze znajdzie się rozbudowana kampania złożona z 12 misji, która spokojnie wprowadzi nas w tajniki tego biznesu, jak również tryb wolny, pozwalający na swobodny rozwój naszego imperium. Przygotowano również trzy stopnie trudności, a dodatkową atrakcją będzie potężny edytor map, umożliwiający tworzenie własnych metropolii.

Wszystko to brzmi bardzo obiecująco i powinno zainteresować fanów Transport Tycoona oraz pokrewnych mu tytułów, zwłaszcza, że ostatnią dobrą pozycją tego typu był wypuszczony w 2004 roku Transport Giant (nie licząc A-Train 8, który koncentruje się przecież wyłącznie na komunikacji kolejowej). Opracowaniem gry zajmuje się fińskie studio Colossal Order, a premierę zaplanowano na początek przyszłego roku. Oczywiście zapowiedziano jedynie wersję pecetową. Na oficjalnym koncie facebookowym znajdziecie galerię screenów. Ponadto, Paradox wypuścił już pierwszy filmik promocyjny, który pozwala przekonać się jak to wszystko wygląda w akcji:

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej