Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cities in Motion (PC)

Cities in Motion: Symulator Transportu Miejskiego PC

Cities in Motion

Gra ekonomiczno-strategiczna, w której rozwijamy sieć komunikacji miejskiej. Do zadań gracza należą takie czynności jak planowanie nowych linii, ustalanie rozkładów i kupowanie nowego taboru.

Strategiczne | ekonomiczne | transport

PC Windows
Okładka Cities in Motion (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22lutego2011

22kwietnia2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cities in Motion to symulator tworzenia infrastruktury transportowej oraz późniejszego nią zarządzania, jak również organizowania wykorzystujących ją przewozów.

Wcielamy się we właściciela specjalistycznej firmy zajmującej się tą właśnie sferą miejskiej zabudowy. Tworzyć własną sieć komunikacyjną będziemy w jednej z czterech dużych aglomeracji europejskich. Udostępnione zostały Wiedeń, Helsinki, Berlin oraz Amsterdam. Oczywiście, wszystko musimy zaplanować i wykonać w ten sposób, by obyło się bez opóźnień na trasach oraz odwołanych połączeń. W grze znajdziemy ponad 30 różnorodnych środków transportu, w tym autobusy, tramwaje, metro, czy śmigłowce. Wraz z rozwojem każdego miasta, rosnąć i zmieniać się będą potrzeby jego mieszkańców, zmuszając nas do ciągłego zaspokajania ich nowych wymagań, przy jednoczesnym dbaniu o opłacalność całego przedsięwzięcia. Do naszej dyspozycji oddane zostało ponad 100 różnorodnych budynków.

Cities in Motion oferuje graczom okazję prześledzenia stu lat historii publicznego transportu od roku 1920 do 2020. Wszystko bazuje oczywiście na złożonym i realistycznym systemie symulacji ekonomicznej, w skład którego wchodzą kontrakty wykonawcze, współpraca z bankami, ubezpieczenia oraz zmiany nastrojów na rynku. Natomiast zaawansowany moduł sztucznej inteligencji steruje poruszaniem się ludzi między ich domami, a miejscami pracy oraz rozrywki.

W grze znalazła się rozbudowana kampania złożona z 12 misji, która spokojnie wprowadza w tajniki tego biznesu, jak również tryb wolny, pozwalający na swobodny rozwój naszego imperium. Przygotowano również trzy stopnie trudności, a dodatkową atrakcją jest potężny edytor map, umożliwiający tworzenie własnych metropolii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 360 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Gry podobne do Cities in Motion: Symulator Transportu Miejskiego

Klasyfikacja PEGI Cities in Motion: Symulator Transportu Miejskiego

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Cities in Motion: Symulator Transportu Miejskiego

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Cities in Motion: Symulator Transportu Miejskiego - recenzja gry
Cities in Motion: Symulator Transportu Miejskiego - recenzja gry

Recenzja 26 kwietnia 2011, 08:45

Kampania w grze składa się z dwunastu misji, rozgrywających się na przestrzeni ponad 100 lat historii komunikacji publicznej. Upływ czasu ciekawie odwzorowano na przykładzie architektury czterech głównych miast – Berlina, Helsinek, Amsterdamu i Paryża. Budynki stają się z biegiem lat coraz bardziej nowoczesne, a w okresie już nam współczesnym po ulicach poruszają się sportowe modele samochodów. Szkoda, że postępu cywilizacyjnego absolutnie nie widać w kontekście taboru pojazdów. Przez całą grę jest ich zaledwie trzydzieści, co daje „zawrotną liczbę” sześciu na każdy typ przewozów. Nie chcę nic sugerować, ale wygląda to tak, jakby kilka tygodni po premierze miała pojawić się tona DLC z dodatkowymi wozami.