Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2011, 14:58

Wieści ze świata (L.A. Noire, Bulletstorm, Magicka) 20/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o potencjalnych aktualizacjach PlayStation Store, „japońskich” dodatkach do Cities in Motion i Magicka, powrocie Hellgate: London, a także DLC do L.A. Noire oraz RACE ‘07. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o potencjalnych aktualizacjach PlayStation Store, „japońskich” dodatkach do Cities in Motion i Magicka, powrocie Hellgate: London, a także DLC do L.A. Noire oraz RACE ‘07. Zapraszamy do lektury.

Metal Drift

Dziś nową, codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Metal Drift. Produkcję Black Jacket Studios możecie aktualnie nabyć za kwotę 3,06 euro, czyli ok. 12 złotych (o 66% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

L.A. Noire

21 czerwca do oferty Xbox Live i PlayStation Network trafi pierwszy dodatek DLC do przygodowej gry akcji L.A. Noire. W jego ramach gracze otrzymają szansę rozwiązania sprawy Nicholson Electroplating. Póki co, cena DLC nie jest znana. Co ciekawe, klienci sieci Best Buy zaopatrzą się w niego za darmo (umożliwi to specjalny kupon, dodawany do zamówień).

Wieści ze świata (L.A. Noire, Bulletstorm, Magicka) 20/05/11 - ilustracja #1

PlayStation Network

Niewykluczone, że do ponownego uruchomienia PlayStation Store dojdzie 24 maja. Wskazuje na to wewnętrzna notatka, rozesłana przez Sony Computer Entertainment do swoich partnerów biznesowych. Na wymieniony dzień wyznaczona została pierwsza zaległa aktualizacja zawartości usługi. Kolejne mają mieć miejsce 27 maja, 31 maja i 3 czerwca.

Bulletstorm

Gun Sonata – pierwszy dodatek DLC do strzelaniny Bulletstorm, wydany przed miesiącem na X360 i PS3 – trafił do oferty amerykańskiego Games for Windows LIVE Marketplace (w europejskim powinien pojawić się niebawem). Rozszerzenie składające się z pięciu nowych mapek multiplayer (Crash Site i Guns of Stygia dla trybu Echo, Sewers of Stygia, Hotel Elysium i Villa dla Anarchii) kosztuje 9,99 dolarów.

Paradox

Firma Paradox zapowiedziała dwa nowe, „japońskie” dodatki do gier Cities in Motion oraz Magicka, które trafią do dystrybucji cyfrowej 31 maja. W pierwszym przypadku gracze otrzymają kampanię rozgrywającą się na przestrzeni 40 lat w Tokio, natomiast hack’n’slash od Szwedów z Arrowhead Studios otrzyma DLC o tytule Nippon (nowe przedmioty, w tym broń – jedną z nich będzie katana). Ceny dodatków nie są jeszcze znane, aczkolwiek wiemy, że połowa uzyskanego przychodu zostanie przekazana na rzecz odbudowy miast, które ucierpiały w wyniku katastrofalnego, marcowego trzęsienia ziemi i tsunami.

RACE ‘07

Na Steamie i RaceRoom.net zadebiutował czwarty dodatek do gry wyścigowej RACE ’07 (w cenie 9,99 euro). Dzięki WTCC 2010 fani produkcji mogą wreszcie skompletować zestaw maszyn biorących udział w zawodach z serii World Touring Car Championship. Do ich dyspozycji oddanych zostało pięć nowych samochodów, a także jedenaście pieczołowicie przygotowanych torów wyścigowych.

Bungie

Redakcja serwisu Halo.Bungie.org przedstawia kolejne dowody odnoszące się rzekomo do nowego projektu studia Bungie (autorzy serii Halo działają aktualnie pod skrzydłami Activision). Chodzi tu o znak towarowy Destiny, którego rejestrację w 2009 roku przeprowadziła firma Podophobia Entertainment założona przez Harolda Ryana i Martina O'Donnella, dwóch pracowników Bungie (w marcu tego roku została ona przedłużona). Oprócz opisu w zgłoszeniu znalazło się również potencjalne logo, które fani Bungie zauważyli niedawno na koszulce jednego ze specjalistów zatrudnionych w firmie. Podejrzewa się, że Destiny to tytuł nowatorskiej gry MMO, nad którą rzekomo pracuje Bungie.

Hellgate: London

W dniach 3-5 czerwca firma HanbitSoft przeprowadzi w Stanach Zjednoczonych zamknięte beta testy Hellgate: Resurrection – nowej wersji gry MMO Hellgate: London, która mimo głośnych zapowiedzi, nie poradziła sobie na trudnym rynku gier sieciowych (podobnie zresztą jak twórcy, studio Flagship). Przypominamy, że tytuł został poddany kilku zmianom. Najważniejszą jest zaoferowanie graczom zarówno płatnego, jak i darmowego modelu rozgrywki.

Call of Duty: Black Ops

Studio Treyarch ma dobre i złe wieści dla posiadaczy strzelaniny Call of Duty: Black Ops w wersji PlayStation 3. Zacznijmy od tych drugich. Mianowicie firma ciągle nie jest w stanie powiedzieć, kiedy dojdzie do premiery dodatku Escalation, wzbogacającego grę o pięć mapek (w tym plansze do trybu Zombie). Z kolei dobrą informacją jest rozpoczynający się dzisiaj weekend z podwójnym doświadczeniem. Życzymy Wam miłego strzelania.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Runes of Magic

Air Conflicts: Secret Wars

Two Worlds II: Castle Defense

Airport Control Simulator

Guild Wars 2

NASCAR 2011: The Game

Forsaken World

Guardian Heroes HD

Patrician Online

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Komentarz: Radość, albo Wiedźmina 2 opisanie video recenzja

Gramy w L.A. Noire Gramy!

RAGE w 6 szybkich punktach video zapowiedź