Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Forsaken World (PC)
OkładkaForsaken World (PC)

Forsaken World PC

Przedstawiciel gatunku MMORPG osadzony w fantastycznym uniwersum łączącym elementy europejskiego średniowiecza z azjatycką mitologią. Gracze tworzą bohatera wybierając spośród pięciu ras i ośmiu klas postaci.

RPG | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forsaken World Premiera PC

9marca2011

producent: Perfect World Entertainment wydawca: Perfect World Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra z gatunku MMOcRPG łącząca w sobie mitologię Azji ze światem europejskiego fantasy. Akcja gry przenosi nas do stworzonego przez bóstwa świata Grand Mundo, którym rządzą zasady magii, przestrzeni i czasu. W Forsaken World gracz podejmując różne działania jest w stanie zmienić los świata, w tym kluczowe fragmenty historii i mechanizmy nim rządzące, takie jak orbity gwiazd, daty narodzin bóstw czy nawet epoki.

Rozgrywkę rozpoczynamy od stworzenia bohatera. Gracz może wybrać jedną spośród pięciu dostępnych w grze ras: ludzi, elfów, krasnoludów, stonemanów (kamiennych ludzi) i kindredów, oraz ośmiu klas postaci: wojownika, łucznika, maga, kapłana, barda, zabójcy, strażnika (protector) i wampira. Każda z ras ma dostęp tylko do kilku wybranych klas, na przykład elf może być bardem, wojownikiem lub kapłanem, a Kinderem magiem, zabójcą bądź wampirem.

Poza ustaleniem rasy i klasy postaci mamy możliwość nauczenia się od bohaterów niezależnych wybranych zawodów, które dają naszej postaci nowe umiejętności. Bohater może wybierać spośród jedenastu profesji, w tym między innymi: astrologa, botanika, kucharza czy łowcy przygód. W przypadku ścieżki zawodowej otrzymujemy pełną swobodę wyboru, niezależnie od tego jaką rasę i klasę wybraliśmy dla naszego bohatera.

Rozgrywka w Forsaken World, poza charakterystycznym dla tego gatunku gier przemierzaniem świata gry (pieszo lub na wierzchowcu), wykonywaniem powierzonych zadań oraz rozwijaniem postaci, umożliwia także manipulowanie ekwipunkiem i opiekę nad chowańcami (pets). Ponadto gra wyposażona została w rozbudowany system społeczny. Gracze mogą łączyć się w drużyny (maksymalnie sześcioosobowe), tworzyć gildie, zdobywać lub tracić reputację i tytuły, a także prowadzić typowe pojedynki PvP.

Walki między graczami w Forsaken World zostały rozbudowane o funkcjonowanie systemu o nazwie Soul PK. Po osiągnięciu 30 poziomu doświadczenia gracz otrzymuje nową umiejętność - Soul Awakening (Wskrzeszenie dusz). Kiedy jest ona uaktywniona wykrywa słabe punkty przeciwnika i umożliwia zadanie maksymalnych obrażeń podczas pojedynków PvP i zbieranie „upuszczonych” fragmentów dusz wrogów.

Oprawa graficzna w Forsaken World jest bardzo kolorowa i stoi na dość wysokim poziomie jak na tego typu produkcję. Świat gry i poszczególni bohaterowie zarysowani są zgodnie z duchem azjatyckich produkcji, jednocześnie wiele elementów świata, w tym architektura, odpowiada wzorom kultury zachodu. Graficy odpowiedzialni za Forsaken World zadbali także o detale, co jest szczególnie widoczne w przypadku wnętrz budynków.

Całość dopełnia zaawansowana sztuczna inteligencja wrogów, oraz efektowne animacje czarów i postaci.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Forsaken World: 12+

Forsaken World Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium Dual Core 2.0 Ghz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600GT lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7
  • łącze internetowe