Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Metal Drift (PC)

Metal Drift PC

Metal Drift to wyścigi futurystycznymi pojazdami, wyprodukowane przez studio Black Jacket. Gracze siadają w kokpicie bojowego poduszkowca i uczestniczą w widowiskowych zmaganiach na specjalnie zaprojektowanych arenach.

Wyścigi | czołgi

PC Windows
Okładka Metal Drift (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22października2009

Metal Drift to futurystyczne wyścigi. Zmagamy się na specjalnie przygotowanych arenach, siedząc za sterami uzbrojonych pojazdów. Za grę odpowiedzialne jest studio Black Jacket. Ta mała grupa z Oregonu nie ma na koncie żadnej spektakularnej premiery, ale dzielnie wspiera scenę Metal Drift, tworząc nowe poziomy i inne dodatki dla swojego flagowego tytułu. Metal Drift został pierwotnie wydany w październiku 2009 roku w systemie Steam. Dwa lata później, w lutym, wypuszczono na rynek nieco zmodyfikowaną wersję, przeznaczoną do dystrybucji cyfrowej na platformach Direct2Drive i GamersGate.

Opisywany tytuł koncentruje się głównie na trybie dla wielu graczy, a rozgrywka jednoosobowa pełni raczej rolę szkoleniową. Zasiadamy za sterami poduszkowca, uzbrojeniem przypominającego nieco futurystyczny czołg. Na jedną z aren wkracza maksymalnie dwanaście podobnych pojazdów, podzielnych na zespoły. Za każdego zniszczonego przeciwnika zdobywamy punkty doświadczenia. Po awansowaniu na kolejny poziom otrzymujemy dostęp do nowych ulepszeń, które zamontować możemy na naszym pojeździe.

Łącznie stworzyć możemy 56 różnych kombinacji morderczego wyposażenia. Wśród dostępnych systemów znajdziemy te zapewniające nam czasową niewidzialność, radary wykrywające oponentów czy działo, dzięki któremu nasz przeciwnik przeleci przez najbliższą ścianę. Z tych udogodnień możemy korzystać tylko w ramach dostępnej energii. Moc tą można przekierować do systemów uzbrojenia, tymczasowo podnosząc siłę strzałów lub do silnika, co na kilkanaście sekund zwiększy prędkość naszego poduszkowca.

Jak przystało na grę nastawioną wyłącznie na grę przez sieć, nasz czołg możemy modyfikować za pomocą skinów, które pozwolą nam odróżnić się od kolegów z zespołu. Serwery dedykowane, na których toczy się rozgrywka uzupełnione są przez serwer główny, który przechowuje wszystkie statystyki naszych poczynań.

Model jazdy nie jest zbyt precyzyjny - rzeczywiście czujemy się jakbyśmy prowadzili poduszkowiec. Grafika, jak na grę niskobudżetową, prezentuje się zachęcająco. W tle przygrywa dynamiczna muzyka elektroniczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Gry podobne do Metal Drift

Wymagania wiekowe Metal Drift

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Metal Drift

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 250 MB HDD, Windows XP/Vista/7