Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Hover Ace (PC)

Hover Ace PC

Hover Ace to wyprodukowane przez zespół deweloperski studia GSC Game World futurystyczne wyścigi. Akcja gry osadzona została w przyszłości. Gracze kierują niezwykle szybkimi poduszkowcami, ścigając się z rywalami stosującymi często nieczyste zagrywki.

Wyścigi

PC Windows
Okładka Hover Ace (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2002

18grudnia2002

pudełko PL

Hover Ace to futurystyczne wyścigi, w których gracze sterują zaawansowanymi technicznie poduszkowcami. Ścigamy się na wielkich arenach z prędkościami sięgającymi 500km/h. Nasze zmagania rozpoczynamy posiadając niewielką ilość gotówki, za którą musimy kupić podstawowy pojazd oraz wyposażyć go w broń i rożne gadżety. Bez nich nie mamy żadnych szans w starciu z bezwzględnymi rywalami. Każde zwycięstwo nagradzane jest pewną ilością gotówki, za którą możemy nabyć nowe, doskonalsze modele poduszkowców oraz lepiej je wyposażyć w różnego typu miny, dopalacze, regeneratory, itp.

Zmagania toczą się na szesnastu arenach. Do wyboru mamy piętnaście odmiennych pojazdów oraz dziesięć różnorodnych broni, piętnaście rodzajów wyposażenia i siedem specjalnych gadżetów. Oczekuje na nas dziewięciu komputerowych przeciwników, z których każdy charakteryzuje się innymi parametrami i stylem jazdy. Możliwa jest rozgrywka w kilku różnych trybach przeznaczonych dla pojedynczego gracza: Championship (gdzie czkają cztery turnieje), Single Race, Energy Cell, Time Limit Checkpoint Race, Time Limit Race oraz Last Man Standing. Gra oferuje również możliwość rozgrywki wieloosobowej do ośmiu graczy równocześnie w dwóch trybach: DeathMatch oraz Cooperative. Hover Ace wykonano przy użyciu trójwymiarowego silnika graficznego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.14 / 10 na podstawie 181 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Hover Ace

Wymagania wiekowe Hover Ace

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Hover Ace

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500MHz, 128MB RAM, 16MB akcelerator 3D

Hover Ace - recenzja gry

Recenzja 10 lutego 2003, 12:39

Tras, na których odbywają się wyścigi jest 16, co z jednej strony gwarantuje sporą różnorodność, z drugiej zaś... nie ma wielkiego znaczenia. Owszem, prezentują się one bardzo pozytywnie i chociaż grafika w „Hover Ace” nie stoi na najwyższym technicznym poziomie, to jednak występujące na nich obiekty zaprojektowane zostały ze smakiem i z fantazją. Nie ma to wszakże większego znaczenia, jako się smutno rzekło, gdyż podczas gry po pierwsze nie ma czasu na rozglądanie się po okolicy – z resztą okolica ta przeważnie odtworzona w mózgu zostaje jako wielobarwny, rozmazany zbór pasków – a po drugie i tak wszystko przesłaniają nieustające eksplozje. Jeśliby jednak czegoś więcej chcieć od projektów samych tras, to oczywiście znalazłoby się. Idea ścigania się superszybkimi... poduszkowcami (o ileż elastyczniejszą nazwą jest hovercraft) aż się prosi o napowietrzne, wielopoziomowe estakady, strącanie przeciwników z toru na niższy poziom – tego typu atrakcje. Owszem nie brakuje w „Hover Ace” wszelkiego rodzaju wiaduktów, mostów i wież, lecz stanowią one jedynie element upiększający otoczenie i nawet jeśli da się maszynę posadzić na czubku takiego czy innego budynku, zwyczajnie nie ma po co tego robić. Z resztą na swobodę poruszania się po terenie absolutnie narzekać nie można. Gracz nijak nie jest ograniczony przez bieg toru i w dowolnej chwili, w dowolnie wybranym miejscu może go opuścić i pomknąć na skróty przez górkę. Tym elementem, który nie pozwala na przesadne cwaniactwo są tradycyjne bramki – nie ma na nie mocnych, należy je mijać kolejno, a nierzadko jeszcze w odgórnie wyznaczonym czasie.