Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2002, 14:16

autor: Fajek

The Druid King, Hoverace i Homeplanet - nowe gry w ofercie Manty

Jak podaje firma Manta Multimedia, od dziś firma ta stała się dystrybutorem trzech interesująco zapowiadających się gier: The Druid King, Hoverace i Homeplanet. Na uwagę zasługuje szczególnie ostatni tytuł, który jest kosmicznym symulatorem mającym wnieść nową jakość do tego gatunku.

Jak podaje firma Manta Multimedia, od dziś firma ta stała się dystrybutorem trzech interesująco zapowiadających się gier: The Druid King, Hoverace i Homeplanet. Na uwagę zasługuje szczególnie ostatni tytuł, który jest kosmicznym symulatorem mającym wnieść nową jakość do tego gatunku.

The Druid King to kolejna produkcja (po Tzar: Burden of the Crown) bułgarskiego producenta Haemimont Games. Jest to izometryczna strategia czasu rzeczywistego zawierająca elementy gier przygodowych i cRPG.

Gra posiada możliwość przełączania stylu rozgrywki między przygodowym i strategicznym, znacznie różniącymi się między sobą. W trybie strategicznym zmierzymy się z komputerowym przeciwnikiem lub innymi graczami przez Internet. Jak w klasycznych RTS-ach będziemy budować i szkolić wojsko, wynajmować i rozwijać postacie bohaterów, zbierać artefakty, oraz podbijać wrogie zamki.

W trybie przygodowym prowadzimy drużynę bohaterów odkrywających uroki antycznego świata. Musimy opowiedzieć się po stronie niezwyciężonego Cezara lub dysponującego mocą druidów galijskiego przywódcy Vercingetorixa. Będziemy dowodzili twierdzami i dużymi armiami oraz organizowali ryzykowne wyprawy w poszukiwaniu potężnych artefaktów.

HoveRace to futurystyczne wyścigi, w których gracze sterują zaawansowanymi technicznie poduszkowcami. Ścigamy się na wielkich arenach z prędkościami sięgającymi 500km/h. Nasze zmagania rozpoczynamy posiadając niewielką ilość gotówki, za którą musimy kupić podstawowy pojazd oraz wyposażyć go w broń i rożne gadżety. Bez nich nie mamy żadnych szans w starciu z bezwzględnymi rywalami. Każde zwycięstwo nagradzane jest pewną ilością gotówki, za którą możemy nabyć nowe, doskonalsze modele poduszkowców oraz lepiej je wyposażyć w różnego typu miny, dopalacze, regeneratory, itp.

Zmagania toczą się na 20 arenach. Do wyboru mamy 20 odmiennych pojazdów oraz dwanaście różnorodnych broni, czternaście rodzajów wyposażenia i siedem specjalnych gadżetów. Oczekuje na nas dziesięciu komputerowych przeciwników, z których każdy charakteryzuje się innymi parametrami i stylem jazdy. Do rozegrania są cztery turnieje i pojedyncze rajdy w trybie gry jednoosobowej. Gra oferuje również możliwość rozgrywki wieloosobowej do ośmiu graczy równocześnie w dwóch trybach: DeathMatch oraz Cooperative. Grę wykonano przy użyciu trójwymiarowego silnika graficznego.

Homeplanet to symulator kosmiczny stworzony przez rosyjski zespół developerski, Revolt Games. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy to ludzkość rozpoczęła eksplorację nieznanych otchłani przestrzeni kosmicznej. Wraz z powiększaniem się terytoriów ziemskiego imperium coraz bardziej uwidaczniały się konflikty interesów pomiędzy poszczególnymi grupami ludzi i w efekcie nasza rasa podzieliła się na rywalizujące ze sobą klany. Gracz staje się pilotem należącym do klanu Troiden. Został on wypędzony ze swej rodzimej planety Klotto i teraz na naszych barkach spoczywa znalezienie nowego domu dla siebie i klanu.

W grze czeka na nas ponad 20 misji, w których napotkamy na różne planety zamieszkałe przez obce cywilizacje i ziemskie klany oraz stoczymy niezliczoną ilość efektownych gwiezdnych batalii. Do naszej dyspozycji oddano ponad 60 rodzajów statków kosmicznych oraz całą gamę uzbrojenia i wyposażenia. Możemy przemierzać przestrzeń kosmiczną samodzielnie lub też stworzyć małą flotyllę okrętów sterowanych przez zaawansowaną komputerową sztuczną inteligencję. Całość misji oraz zadań połączona jest spójną i wciągającą fabułą. Homeplanet posiada dobrej jakości trójwymiarową grafikę oraz realistyczny engine fizyczny odwzorowujący autentyczne warunku fizyczne (dwa modele lotu: inertial oraz cruise).