Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Homeplanet (PC)

Homeplanet PC

Futurystyczny symulator kosmiczny. Gracz jako pilot należący do klanu Troiden musi odkrywać nowe, nieznane obszary przestrzeni kosmicznej i znaleźć dla niego nowy dom.

Symulacje | science fiction

PC Windows
Okładka Homeplanet (PC)

producent: Revolt Games

wydawca: Russobit-M

rosyjska

data premiery gry w wersji PC:

11maja2003

Homeplanet to symulator kosmiczny stworzony przez rosyjski zespół developerski, Revolt Games. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy to ludzkość rozpoczęła eksplorację nieznanych otchłani przestrzeni kosmicznej. Wraz z powiększaniem się terytoriów ziemskiego imperium coraz bardziej uwidaczniały się konflikty interesów pomiędzy poszczególnymi grupami ludzi i w efekcie nasza rasa podzieliła się. Z Konfederacji Ziemskiej wydzieliło się 27 niezależnych i rywalizujących ze sobą klanów. Gracz staje się pilotem należącym do klanu Troiden. Został on wypędzony ze swej rodzimej planety Klotto i teraz na naszych barkach spoczywa znalezienie nowego domu dla siebie i klanu.

W grze czeka na nas ponad 20 misji, w których napotkamy na różne planety zamieszkałe przez obce cywilizacje i ziemskie klany oraz stoczymy niezliczoną ilość efektownych gwiezdnych batalii. Podczas rozgrywki napotkamy na ponad 60 rodzajów statków kosmicznych (przy czym możemy sterować tylko sześcioma z nich) oraz całą gamę uzbrojenia i wyposażenia. Możemy przemierzać przestrzeń kosmiczną samodzielnie lub też stworzyć małą flotyllę okrętów sterowanych przez zaawansowaną komputerową sztuczną inteligencję. Całość misji oraz zadań połączona jest spójną i wciągającą fabułą. Homeplanet posiada dobrej jakości trójwymiarową grafikę oraz realistyczny engine fizyczny odwzorowujący autentyczne warunku fizyczne (dwa modele lotu: acceleration oraz cruise).

  • Akcja gry toczy się zarówno w przestrzeni kosmicznej jak i w atmosferze planet.
  • Wielkie kosmiczne bitwy z udziałem dziesiątek jednostek.
  • Specjalny edytor misji.
  • Rozgrywka przewidziana na około 30-40 godzin.
  • Trzy strony konfliktu: Klany, Konfederacja Ziemska i trzecia „nieznana siła”.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Homeplanet

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Homeplanet

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500MHz, 256MB RAM, karta grafiki 32MB (GeForce 3 lub lepsza)

Homeplanet - przed premierą

Przed premierą 3 czerwca 2002, 16:50

Revolt Games, producent gry, dodał do niej jeszcze jedną niezwykle użyteczną i przedłużającą żywot opcję - miłośnicy Homeplanet mogą tworzyć nowe plansze za pomocą dołączonego edytora. Niewiele wiadomo o jego możliwościach, ale jego zasób możliwości ograniczony będzie zapewne na tworzeniu zadań z klocków - gotowych elementów trójwymiarowych, które pojawiły się w grze.