Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Homeplanet: Playing With Fire (PC)

Homeplanet: Playing With Fire PC

Dodatek do symulatora kosmicznego Homplanet, wzbogacający go o tryb rozgrywki wieloosobowej (Cooperative oraz Deathmatch), jak również dodający kampanie dla pojedynczego gracza.

To jest dodatek do gry Homeplanet.

Symulacje | science fiction

PC Windows
Okładka Homeplanet: Playing With Fire (PC)

producent: Revolt Games

wydawca: Russobit-M

wydawca PL: IQ Publishing

Pomoc techniczna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13sierpnia2004

2grudnia2008

pudełko PL

Podstawowa wersja Hompelanet zawierała tylko tryb dla pojedynczego gracza. Autorzy gry, rosyjska firma developerska Revolt Games, zadecydowali zaraz po jej premierze o stworzeniu dodatku pozwalającego na toczenie bitew z żywymi przeciwnikami. Wynikiem ich wytężonych prac jest właśnie to rozszerzenie, będące nie tylko rozwinięciem rozgrywki o aspekt multiplayer, ale też uzupełnieniem o nową kampanię oraz modernizacją samego trybu single player.

Opcja rozgrywek wieloosobowych (do 16 graczy jednocześnie) została podzielona na dwie kategorie, znacznie się od siebie różniące. Cooperative umożliwia przechodzenie wraz z przyjaciółmi nowej kampanii i polega na udzielaniu sobie pomocy w walce z wrogimi siłami. Sama kampania jest kontynuacją zawartych w wersji podstawowej wydarzeń i umożliwia rozegranie szeregu pełnoprawnych misji (jest również analogiczna kampania przewidziana dla pojedynczego gracza). Tryb Deathmatch natomiast, to jak sama nazwa wskazuje, walki pomiędzy graczami, które wyłaniają tych najlepszych z najlepszych.

Jako dodatkową zachętę dla zaopatrzenia się w dodatek, autorzy przygotowali specjalny system statystyk każdego gracza on-line, które można obejrzeć korzystając z przygotowanej do tego celu strony. Do programu został również dołączony edytor misji, pozwalający na ingerencję w aktualne misje oraz ułatwiający stworzenie nowych. Dodano też wcześniej nie występujące typy statków kosmicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Homeplanet: Playing With Fire

Wymagania wiekowe Homeplanet: Playing With Fire

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Homeplanet: Playing With Fire

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500MHz, 256MB RAM, karta grafiki 32MB (GeForce 3 lub lepsza)

Koniec beta-testów Homeplanet: Play With Fire

wiadomość14 marca 2004

Po długich tygodniach wytężonych prac, zespół developerski 3Map Games ogłosił właśnie zakończenie fazy beta-testów dodatku do kosmicznej strategii czasu rzeczywistego Homeplanet, noszącego podtytuł Play With Fire. Opisywane rozszerzenie wprowadzi do oryginału oczekiwany tryb rozgrywki multiplayer (sieć lokalna/Internet; do 16 osób walczących jednocześnie), a także zaoferuje graczom zupełnie nową kampanię, nowe postacie bohaterów, nowe modele gwiezdnych promów czy możliwość korzystania z unikatowych upgrade'ów.

Tryb multiplayer w Homeplanet, wchodzi w fazę testów
Tryb multiplayer w Homeplanet, wchodzi w fazę testów

wiadomość14 stycznia 2004

Prace Revolt Games nad ukończeniem dodatku Playing with Fire do gry Homeplanet, zbliżają się powoli ku szczęśliwemu finałowi. Projektanci kończą tworzyć nowe misje, wszystkie zabiegi związane z efektami wizualnymi także są praktycznie zrobione. Profesjonalni aktorzy nagrywają swoje partie mówione, a jeden z autorów muzyki do oryginalnego Homeplanet kończy pracę nad premierowymi utworami. Tryb multiplayer, który stał się niegdyś główną przyczyną rozpoczęcia prac nad dodatkiem, jest już gotowy i jak najbardziej funkcjonalny. Programiści z Revolt Games planują przeprowadzić teraz jego kolejne testy, co ma pomóc w wyłapaniu i usunięciu wszystkich błędów.