Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PCNDS
Okładka Top Gun (PS3)
OkładkaTop Gun (PS3)

Top Gun

Top Gun to wyprodukowana przez studio deweloperskie Doublesix zręcznościowa symulacja lotnicza, luźno nawiązująca do motywów głośnego filmu pod tym samym tytułem.

Zręcznościowe | samoloty | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Top Gun Premiera

1maj2006

NDS

8wrz2010

PS3

13wrz2010

PC

Top Gun to zręcznościowy symulator lotu, zaprojektowany w oparciu o licencję filmu z 1986 roku z Tomem Cruisem w roli głównej. Za jego produkcję odpowiedzialne jest studio doublesix, mające w dorobku zręcznościówki Burn, Zombie, Burn (PC, PS3) oraz South Park Let’s Go Tower Defense Play (X360).

Top Gun jest zręcznościową strzelaniną (z możliwością swobodnego lotu po wyznaczonym terenie), w której gracz zasiada za sterami ponaddźwiękowych myśliwców. Do prac nad grą zaangażowany został m.in. Jack Epps, autor scenariusza kinowego hitu. Zlecono mu poszerzenie znanej z filmu historii o nowe wątki. Te ostatnie są często przerywane przez ciekawe wymiany zdań pomiędzy Maverickiem, Goosem, Icemanem, Jesterem, Viperem, Merlinem, Sliderem oraz Wolfmanem, czyli pilotami grającymi pierwszoplanowe role.

W Kampanii – głównym trybie rozgrywki dla pojedynczego gracza – przejmujemy kontrolę nad pierwszym z wymienionych bohaterów i trafimy do Akademii Lotniczej. Kolejne stopnie kariery osiągamy poprzez branie udziału w lotach ćwiczeniowych oraz akcjach bojowych w basenie Oceanu Indyjskiego.

Poszczególne misje są dosyć standardowe. W większości przypadków polegają na walkach z pilotami wrogich myśliwców, a także obronie swoich lub atakowaniu cudzych baz wojskowych. W grze nie zabrakło oczywiście większych bitew z udziałem sporej liczby jednostek.

Ponadto, samotny gracz może oddać się rozgrywce w trybie Horde. Standardowo zostaje on tutaj rzucony na głęboką wodę – jego zadaniem jest przeżycie zmasowanego ataku wroga, podzielonego na kilkanaście fal o wzrastającym poziomie trudności. Oprócz opcji przeznaczonych typowo dla jednego gracza, twórcy stworzyli pięć trybów rozgrywki wieloosobowej (Deathmatch, Team Deathmatch, Top Gun, Bombing Run and Capture the Flag). W pojedynczej rozgrywce może wziąć udział do 16 osób.

W miarę odnoszenia sukcesów w Kampanii oraz w trybie wieloosobowym, gracz odblokowuje kolejne, coraz lepsze modele samolotów, zwiększając tym samym swoje możliwości w walce powietrznej. Produkcja pod względem graficznym nie prezentuje się być może zbyt efektownie, lecz nadrabia to dużym tempem akcji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,6 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Top Gun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Top Gun Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
NDS
PS3
PC