Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2010, 11:30

autor: Jiker

Dynamiczne walki powietrzne w nowej adaptacji kultowego Top Guna

Firma Paramount Digital Entertainment zapowiedziała oficjalnie nową produkcję opartą na licencji filmu Top Gun z 1986 roku, z Tomem Cruisem w roli głównej. Gra zostanie wydana w wersjach na PlayStation 3, a także komputery PC i Mac latem bieżącego roku. Za jej deweloping odpowiedzialne jest studio doublesix.

Firma Paramount Digital Entertainment zapowiedziała oficjalnie nową produkcję opartą na licencji filmu Top Gun z 1986 roku, z Tomem Cruisem w roli głównej. Gra zostanie wydana w wersjach na PlayStation 3, a także komputery PC i Mac latem bieżącego roku. Za jej deweloping odpowiedzialne jest studio doublesix, mające w dorobku zręcznościówki Burn, Zombie, Burn (PC, PS3) oraz South Park Let’s Go Tower Defense Play (X360).

Dynamiczne walki powietrzne w nowej adaptacji kultowego Top Guna - ilustracja #1

Top Gun będzie zręcznościową strzelaniną (z możliwością swobodnego lotu po wyznaczonym terenie), w której gracz zasiądzie za sterami ponaddźwiękowych myśliwców. Do prac nad grą zaangażowany został m.in. Jack Epps, autor scenariusza kinowego hitu, któremu zlecono poszerzenie historii znanej z filmu o nowe wątki. Te ostatnie będą często przerywane przez ciekawe wymiany zdań pomiędzy Maverickiem, Goosem, Icemanem, Jesterem, Viperem, Merlinem, Sliderem oraz Wolfmanem.

W Kampanii – głównym trybie rozgrywki dla pojedynczego gracza – przejmiemy kontrolę nad pierwszym z wymienionych bohaterów i trafimy do Akademii Lotniczej. Kolejne stopnie kariery osiągać będziemy poprzez branie udziału w lotach ćwiczebnych oraz akcjach bojowych w basenie Oceanu Indyjskiego. Poszczególne misje będą dosyć standardowe – w większości przypadków mają polegać na walkach z pilotami wrogich myśliwców, a także obronie swoich lub atakowaniu cudzych baz wojskowych. Nie zabraknie oczywiście wielkoskalowych bitew, w których weźmie udział spora liczba jednostek.

Dynamiczne walki powietrzne w nowej adaptacji kultowego Top Guna - ilustracja #2

Ponadto samotny gracz będzie mógł oddać się rozgrywce w trybie Horde. Standardowo zostanie on tutaj rzucony na głęboką wodę – jego zadaniem będzie przeżycie zmasowanego ataku wroga, podzielonego na kilkanaście fal o wzrastającym poziomie trudności. Oprócz opcji typowo singleplayerowych, twórcy opracują na potrzeby Top Gun pięć trybów rozgrywki wieloosobowej (Deathmatch, Team Deathmatch, Top Gun, Bombing Run and Capture the Flag). W pojedynczej rozgrywce będzie mogło wziąć w nich udział do 16 osób.

W miarę odnoszenia sukcesów w singleplayerze oraz multiplayerze, gracz będzie odblokowywać kolejne, coraz lepsze modele samolotów, zwiększając tym samym swoje możliwości w walce powietrznej. Produkcja pod względem graficznym nie prezentuje się być może zbyt efektownie, lecz ma nadrabiać ten fakt dynamiczną rozgrywką z szybkim tempem akcji.

Produkcja będzie sprzedawana za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej (PlayStation Network, Steam itp.).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Top Gun

Top Gun