Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2010, 11:30

autor: Jiker

Dynamiczne walki powietrzne w nowej adaptacji kultowego Top Guna

Firma Paramount Digital Entertainment zapowiedziała oficjalnie nową produkcję opartą na licencji filmu Top Gun z 1986 roku, z Tomem Cruisem w roli głównej. Gra zostanie wydana w wersjach na PlayStation 3, a także komputery PC i Mac latem bieżącego roku. Za jej deweloping odpowiedzialne jest studio doublesix.

Firma Paramount Digital Entertainment zapowiedziała oficjalnie nową produkcję opartą na licencji filmu Top Gun z 1986 roku, z Tomem Cruisem w roli głównej. Gra zostanie wydana w wersjach na PlayStation 3, a także komputery PC i Mac latem bieżącego roku. Za jej deweloping odpowiedzialne jest studio doublesix, mające w dorobku zręcznościówki Burn, Zombie, Burn (PC, PS3) oraz South Park Let’s Go Tower Defense Play (X360).

Dynamiczne walki powietrzne w nowej adaptacji kultowego Top Guna - ilustracja #1

Top Gun będzie zręcznościową strzelaniną (z możliwością swobodnego lotu po wyznaczonym terenie), w której gracz zasiądzie za sterami ponaddźwiękowych myśliwców. Do prac nad grą zaangażowany został m.in. Jack Epps, autor scenariusza kinowego hitu, któremu zlecono poszerzenie historii znanej z filmu o nowe wątki. Te ostatnie będą często przerywane przez ciekawe wymiany zdań pomiędzy Maverickiem, Goosem, Icemanem, Jesterem, Viperem, Merlinem, Sliderem oraz Wolfmanem.

W Kampanii – głównym trybie rozgrywki dla pojedynczego gracza – przejmiemy kontrolę nad pierwszym z wymienionych bohaterów i trafimy do Akademii Lotniczej. Kolejne stopnie kariery osiągać będziemy poprzez branie udziału w lotach ćwiczebnych oraz akcjach bojowych w basenie Oceanu Indyjskiego. Poszczególne misje będą dosyć standardowe – w większości przypadków mają polegać na walkach z pilotami wrogich myśliwców, a także obronie swoich lub atakowaniu cudzych baz wojskowych. Nie zabraknie oczywiście wielkoskalowych bitew, w których weźmie udział spora liczba jednostek.

Dynamiczne walki powietrzne w nowej adaptacji kultowego Top Guna - ilustracja #2

Ponadto samotny gracz będzie mógł oddać się rozgrywce w trybie Horde. Standardowo zostanie on tutaj rzucony na głęboką wodę – jego zadaniem będzie przeżycie zmasowanego ataku wroga, podzielonego na kilkanaście fal o wzrastającym poziomie trudności. Oprócz opcji typowo singleplayerowych, twórcy opracują na potrzeby Top Gun pięć trybów rozgrywki wieloosobowej (Deathmatch, Team Deathmatch, Top Gun, Bombing Run and Capture the Flag). W pojedynczej rozgrywce będzie mogło wziąć w nich udział do 16 osób.

W miarę odnoszenia sukcesów w singleplayerze oraz multiplayerze, gracz będzie odblokowywać kolejne, coraz lepsze modele samolotów, zwiększając tym samym swoje możliwości w walce powietrznej. Produkcja pod względem graficznym nie prezentuje się być może zbyt efektownie, lecz ma nadrabiać ten fakt dynamiczną rozgrywką z szybkim tempem akcji.

Produkcja będzie sprzedawana za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej (PlayStation Network, Steam itp.).