Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2010, 12:18

Wieści ze świata (Aion, EverQuest II, BioShock) 21/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o demie SBK X, niezwykle drogich mountach do EverQuest II, promocyjnej cenie kompilacji Sam & Max, poradnikach na Steamie, nowościach w Aion, a także opóźnieniu premiery pierwszego epizodu Sonic The Hedgehog 4. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o demie SBK X, niezwykle drogich mountach do EverQuest II, promocyjnej cenie kompilacji Sam & Max, poradnikach na Steamie, nowościach w Aion, a także opóźnieniu premiery pierwszego epizodu Sonic The Hedgehog 4. Zapraszamy do lektury.

SBK X: Superbike World Championship

Studio Black Bean Games poinformowało, że wersja demonstracyjna gry wyścigowej SBK X: Superbike World Championship w wersji na Xboksa 360 trafiła do oferty Xbox Live. W chwili obecnej mogą ją jednak pobrać wyłącznie posiadacze złotego abonamentu usługi. Pozostali właściciele X360 otrzymają możliwość pobrania dema 26 maja. W tym samym dniu udostępniona zostanie także edycje na PC oraz PlayStation 3. Demonstracja pozwala ukończyć pojedynczy wyścig na torze Portimao w trybach Arcade, Simulation oraz Multiplayer (w ostatnim wypadku wspólnie z 15 innymi graczami). Przypominamy, że pełna wersja SBK X trafi na półki europejskich sklepów 4 czerwca.

EverQuest II

EverQuest II firmy Sony Online Entertainment podąża ścieżką wytyczoną przez World of Warcraft. Mianowicie, do oferty wewnętrznego sklepu EQII trafiły właśnie trzy mounty, czyli zwierzaki umożliwiające szybsze poruszanie się po świecie gry, kosztujące po 25 dolarów. Nie są one może tak kiepsko zaprojektowane, jak nowe mounty z WoW-a, aczkolwiek w dalszym ciągu przeznaczanie na ich zakup tak dużej sumy nie jest w żadnym stopniu uzasadnione. Poniżej prezentujemy jednego z nich, konkretnie Ethereala:

Wieści ze świata (Aion, EverQuest II, BioShock) 21/05/10 - ilustracja #1

Sam & Max

Kolekcja trzech sezonów przygodowej serii Sam & Max, znajdująca się w ofercie sieciowego sklepu studia Telltale Games, do 2 czerwca dostępna będzie w promocyjnej cenie 49,95 dolarów, czyli około 165 złotych (zamiast standardowych 95 dolarów).

Steam

Firma Valve poinformowała o zawarciu umowy z grupą Prima Games, na mocy której do oferty Steama będą regularnie trafiać profesjonalnie przygotowane poradniki do gier pecetowych. W chwili obecnej w bazie znajduje się sześć takich publikacji, dotyczących Dragon Age: Origins, Battlefield: Bad Company 2, Splinter Cell: Conviction, Left 4 Dead 2, Just Cause 2 oraz Dragon Age: Origins - Awakening. Każdy z poradników przez kilka najbliższych dni będzie można nabyć za 50% normalnej ceny, czyli równowartość 7,49 euro (ok. 30 złotych, standardowo 60 złotych).

Aion

Firma NCsoft poinformowała, że najnowsza aktualizacja do gry MMO Aionpatch 1.9 – zostanie udostępniona 25 maja. W niedalekiej przyszłości uruchomiona zostanie też opcja przeniesienia bohatera na inny serwer. Ponadto w tym samym czasie grę czeka również połączenie serwerów, co wskazuje jednoznacznie, że liczba osób grających w Aiona spada. Jednocześnie poznaliśmy listę zmian, jaka zostanie w przyszłości wdrożona do gry wraz z publikacją łatki 2.0.

Sonic the Hedgehog 4

SEGA poinformowała, że premiera pierwszego epizodu platformówki Sonic the Hedgehog 4 nie odbędzie się latem tego roku. Jego debiut został tym samym przesunięty na bliżej nieokreślony czas (być może końcówkę 2010 roku). Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że produkcja zostanie wydana nie tylko na Xboksa 360 (Xbox Live Arcade), PlayStation 3 (PlayStation Network) oraz Wii (WiiWare), ale również na iPhone’a.

Wieści ze świata (Aion, EverQuest II, BioShock) 21/05/10 - ilustracja #2

BioShock

Przedstawiciele Irrational Games ujawnili na łamach oficjalnego bloga opis pierwszej odsłony gry BioShock, stanowiący istotną część prezentacji konceptu dzieła, wykorzystywanej w czasie spotkań biznesowych z wydawcami.

Battlefield Heroes

Miłośnicy sieciowej rywalizacji w ramach Battlefield Heroes powinni zewrzeć szeregi i spędzić najbliższy weekend na zdobyciu dodatkowych punktów doświadczenia. Studio EA DICE poinformowało, że dzisiaj o godzinie 18:00 rozpocznie się kolejny Double XP Weekend. Akcja potrwa do niedzieli włącznie.

Księga Światowych Rekordów Guinnessa 2010 – Edycja dla Graczy

22 maja w sieci salonów Empik pojawi się Księga Światowych Rekordów Guinnessa 2010 – Edycja dla Graczy. Publikacja będzie oferowana w całości po polsku, dzięki czemu z rekordami rynku elektronicznej rozrywki będą się mogli zapoznać wszyscy mieszkańcy naszego kraju.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Cletus Clay

Crasher

Afterfall: Insanity

Anno 1602: Tworzenie Nowego Świata

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Sky

Toy Story 3: The Video Game

Risk: Factions

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Recenzja Split/Second: Velocity video recenzja

Gramy w Red Dead Redemption Gramy!

Toy Story 3: The Video Game - Z dziennika dewelopera #1

Toy Story 3: The Video Game - Z dziennika dewelopera #2

Toy Story 3: The Video Game - Z dziennika dewelopera #3

EVE Online

Hearts of Iron III: Semper Fi

Shin Megami Tensei: Persona 3 Portable

Blur - Team Events

gry