Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs (PC)

Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs PC

Czwarty odcinek drugiego sezonu przygód królika Maxa i psa Sama. Tym razem dwójka detektywów wyrusza na poszukiwania swojego przyjaciela Bosco, który został porwany przez Obcych.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

PC Windows
Okładka Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13marca2008

Sam & Max Episode 204: Chariots of the Dogs to czwarty odcinek drugiego sezonu wydawanej w formie epizodycznej gry przygodowej autorstwa Telltale Games. Głównymi bohaterami są tej produkcji są postaci doskonale znane z komiksów Steve’a Purcella. Jest to dwójka zwariowanych detektywów, a mianowicie cechujący się sadystycznymi skłonnościami królik Max oraz jego bardziej stonowany kolega – pies Sam.

Fabuła Chariots of the Dogs nawiązuje do jednej z ciekawszych postaci znanych z poprzednich odcinków serii. Mowa tu o Bosco, czyli właścicielu sklepu Bosco's Inconvenience Store, a także specjalisty od opracowywania wynalazków domowej roboty. Postać ta zniknęła z powierzchni Ziemi (w dosłownym tego słowa znaczeniu), najprawdopodobniej za sprawą działań Obcych. Priorytetem dla Sama i Maxa staje się uratowanie swojego kolegi, dokonując przy tym pewnego szokującego odkrycia.

Opisywany produkt jest klasycznym przedstawicielem gatunku przygodówek określanych mianem point and click. Oznacza to, iż wszystkie czynności wykonuje się wyłącznie przy użyciu myszki. W taki właśnie sposób wybiera się miejsca, do których bohaterowie mają się udać, czy bada znajdujące w okolicy interaktywne obiekty. W trakcie zabawy Sam i Max spotykają wiele zabawnych postaci, niekiedy posuwając się do niekonwencjonalnych metod w celu osiągnięcia pożądanych efektów. Duży nacisk położono na humor słowny oraz sytuacyjny. Napotkane osoby, kolejne sceny czy komentarze w wykonaniu tytułowych detektywów bardzo często w komiczny sposób nawiązują do świata polityki oraz popkultury.

Chariots of the Dogs cechuje się bardzo zbliżoną jakością oprawy audiowizualnej do poprzednich tytułów z tego cyklu. Warto w tym miejscu dodać, iż niejednokrotnie proporcje obiektów oraz samych plansz bywają zachwiane. W trakcie swoich przygód Sam i Max odwiedzają zarówno doskonale znane lokacje (między innymi swoje biuro czy sklep Sybil), jak i zupełnie nowe miejsca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza), Windows XP/Vista
Wieści ze świata (Aion, EverQuest II, BioShock) 21/05/10
Wieści ze świata (Aion, EverQuest II, BioShock) 21/05/10

wiadomość21 maja 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o demie SBK X, niezwykle drogich mountach do EverQuest II, promocyjnej cenie kompilacji Sam & Max, poradnikach na Steamie, nowościach w Aion, a także opóźnieniu premiery pierwszego epizodu Sonic The Hedgehog 4. Zapraszamy do lektury.

Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max

wiadomość12 marca 2010

Mamy dobre wieści dla fanów gier przygodowych, którzy stęsknili się za policyjnym duetem złożonym z psa i królika. Telltale Games wreszcie podzieliło się ze światem informacjami na temat trzeciego sezonu.

Sam & Max: Season 2 w ofercie Steam

wiadomość18 maja 2008

Oferta platformy Steam wzbogaciła się właśnie o drugi sezon przygodówki autorstwa Telltale Games, Sam & Max: Season 2. Wprowadzenie wspomnianej pozycji do katalogu, wiąże się również z promocjami na obecne już w nim przygody Sama i Maxa.

SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa
SBCG4AP nową serią produkowaną przez autorów przygód Sama i Maxa

wiadomość11 kwietnia 2008

Autorzy nowych przygód ochotniczej policji, detektywów Sama i Maxa, studio Telltale Games, zaanonsowali powstanie kolejnej serii produkowanej w odcinkach o nieco przydługim tytule Strong Bad’s Cool Game for Attractive People. Gra bazuje na animowanym serialu Matta i Mike’a Chapmanów, który możecie obejrzeć na stronie Homstarrunner.com. Docelowymi platformami są konsola Nintendo Wii, a konkretnie usługa WiiWare oraz komputery PC.

Sam & Max – Epizod 5, obrazki i trailer
Sam & Max – Epizod 5, obrazki i trailer

wiadomość27 marca 2008

Studio Telltale Inc. ujawniło kolejny, ostatni już odcinek drugiego sezonu przygód psa detektywa i zwariowanego niby-królika. Tym razem chłopaki stawią czoło Belzebubowi.