Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs (PC)
OkładkaSam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs (PC)

Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs PC

Czwarty odcinek drugiego sezonu przygód królika Maxa i psa Sama. Tym razem dwójka detektywów wyrusza na poszukiwania swojego przyjaciela Bosco, który został porwany przez Obcych.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs Premiera PC

13marca2008

producent: Telltale Games wydawca: Telltale Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs

Runaway: A Road Adventure

Simon the Sorcerer 4

Sam & Max Hit the Road

Sam & Max Episode 204: Chariots of the Dogs to czwarty odcinek drugiego sezonu wydawanej w formie epizodycznej gry przygodowej autorstwa Telltale Games. Głównymi bohaterami są tej produkcji są postaci doskonale znane z komiksów Steve’a Purcella. Jest to dwójka zwariowanych detektywów, a mianowicie cechujący się sadystycznymi skłonnościami królik Max oraz jego bardziej stonowany kolega – pies Sam.

Fabuła Chariots of the Dogs nawiązuje do jednej z ciekawszych postaci znanych z poprzednich odcinków serii. Mowa tu o Bosco, czyli właścicielu sklepu Bosco's Inconvenience Store, a także specjalisty od opracowywania wynalazków domowej roboty. Postać ta zniknęła z powierzchni Ziemi (w dosłownym tego słowa znaczeniu), najprawdopodobniej za sprawą działań Obcych. Priorytetem dla Sama i Maxa staje się uratowanie swojego kolegi, dokonując przy tym pewnego szokującego odkrycia.

Opisywany produkt jest klasycznym przedstawicielem gatunku przygodówek określanych mianem point and click. Oznacza to, iż wszystkie czynności wykonuje się wyłącznie przy użyciu myszki. W taki właśnie sposób wybiera się miejsca, do których bohaterowie mają się udać, czy bada znajdujące w okolicy interaktywne obiekty. W trakcie zabawy Sam i Max spotykają wiele zabawnych postaci, niekiedy posuwając się do niekonwencjonalnych metod w celu osiągnięcia pożądanych efektów. Duży nacisk położono na humor słowny oraz sytuacyjny. Napotkane osoby, kolejne sceny czy komentarze w wykonaniu tytułowych detektywów bardzo często w komiczny sposób nawiązują do świata polityki oraz popkultury.

Chariots of the Dogs cechuje się bardzo zbliżoną jakością oprawy audiowizualnej do poprzednich tytułów z tego cyklu. Warto w tym miejscu dodać, iż niejednokrotnie proporcje obiektów oraz samych plansz bywają zachwiane. W trakcie swoich przygód Sam i Max odwiedzają zarówno doskonale znane lokacje (między innymi swoje biuro czy sklep Sybil), jak i zupełnie nowe miejsca.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sam & Max: Season 2 - Chariots of the Dogs Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista