Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sam & Max: Season 2 - Night of the Raving Dead (PC)
OkładkaSam & Max: Season 2 - Night of the Raving Dead (PC)

Sam & Max: Season 2 - Night of the Raving Dead PC

Sam & Max Episode 203: Night of the Raving Dead to trzeci odcinek drugiego sezonu wydawanej w postaci epizodycznej gry przygodowej tworzonej przez Telltale Games.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne

Sam & Max: Season 2 - Night of the Raving Dead Premiera PC

13lutego2008

producent: Telltale Games wydawca: Telltale Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sam & Max: Season 2 - Night of the Raving Dead

Sam & Max: Sezon 1

Sam & Max Hit the Road

Day of the Tentacle

Sam & Max Episode 203: Night of the Raving Dead to trzeci odcinek drugiego sezonu wydawanej w postaci epizodycznej gry przygodowej tworzonej przez Telltale Games. Jej bohaterami jest para szalonych detektywów, pies Sam oraz Max – królik o sadystycznych skłonnościach, którzy są doskonale znani czytelnikom komiksów Steve’a Purcella.

W Night of the Raving Dead bohaterowie udają się do Niemiec, do Stuttgartu, gdzie muszą zmierzyć się z bandą przerażających zombie oraz ich przywódcą, zwariowanym wampirem Emo, który pragnie narzucić całemu zachodniemu światu swój styl życia. Tylko od bohaterów zależy, czy uda się go powstrzymać.

Gra jest reprezentantem gatunku przygodówek point and click. Bohaterami kierujemy za pomocą myszki, wskazując kursorem miejsce, do którego mają się udać, albo element otoczenia, z którym mają wejść w interakcję. W trakcie rozgrywki rozmawiamy z sympatycznymi, zwariowanymi postaciami, pomagamy im w rozwiązaniu wymyślnych problemów, w niekonwencjonalny sposób wykorzystując znalezione przedmioty. Twórcy zadbali o to, by gracze mieli dobrą zabawę przez cały czas rozgrywki. Dlatego też na każdym kroku mamy do czynienia z humorem słownym i sytuacyjnym: licznymi nawiązaniami do świata popkultury i polityki.

Epizod Night of the Raving Dead posiada identyczną oprawę graficzną, jak inne części serii. W dalszym ciągu mamy do czynienia z renderowaną grafiką i stylizowanymi na kreskówkowe tłami, których twórcy niewiele sobie robią z zasad zachowania proporcji i perspektywy. W efekcie uzyskujemy wrażenie odwiedzenia zwariowanego, pełnego absurdu świata.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sam & Max: Season 2 - Night of the Raving Dead: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sam & Max: Season 2 - Night of the Raving Dead Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP