Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Cletus Clay (X360)
OkładkaCletus Clay (X360)

Cletus Clay

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, której oprawa wizualna wywoła uśmiech na twarzach fanów klasycznej przygodówki The Neverhood (ze względu na „plastelinową” oprawę wizualną). Głównym bohaterem produkcji jest tytułowy Cletus, stający do walki z kosmitami.

Zręcznościowe | platformówki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cletus Clay to dzieło niezależnego brytyjskiego studia Tuna Technologies, zrealizowane w formie dwuwymiarowej gry akcji. Najciekawszym jego elementem jest oprawa graficzna, która bardzo przypomina kultową produkcję o tytule The Neverhood.

W grze wcielamy się w postać Cletusa, nieokrzesanego frustrata, decydującego się chwycić za broń w obliczu nieoczekiwanego najazdu Obcych na Ziemię. W trakcie szybkiej i wymagającej kampanii podejmujemy się wspólnie z głównym bohaterem gry próby ocalenia świata. Równie ważne jest jednak wykurzenie nieproszonych gości, którzy zdecydowali się zakłócić rytm dnia Cletusa.

Cletus Clay to dwuwymiarowa strzelanina, w której przez zdecydowaną większość czasu prowadzimy szalone walki z kosmicznymi najeźdźcami. Do dyspozycji graczy oddanych zostało kilkanaście rodzajów broni, a także przedmioty specjalne (m.in. świnia, na której grzbiecie przejedziemy kawałek poziomu). Kampanię można ukończyć także w trybie kooperacji. Wówczas do Cletusa dołącza jego brat, noszący imię Emmett. Pomiędzy kolejnymi planszami (w sumie zaproponowano ich dwanaście) gracz może wziąć udział w kilkunastu zróżnicowanych mini-grach, z których najciekawiej prezentuje się wystrzeliwanie w przestrzeń latających spodków oraz ratowanie owiec przed falą powodziową.

Najciekawszym elementem Cletusa Clay’a jest zdecydowanie oprawa graficzna, stworzona w całości przy użyciu plasteliny i animacji poklatkowej, wspartej najnowszymi technologiami montażu (wykorzystanymi m.in. w produkcji przygód Wallace’a i Gromita).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Cletus Clay: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cletus Clay Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360