Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCWWWX360
Okładka Risk: Factions (PC)

Risk: Factions

Risk: Factions to uwspółcześniona adaptacja klasycznej strategii planszowej, stworzona przez studio Stainless Games.

Strategiczne | turowe

Okładka Risk: Factions (PC)

data premiery gry:

23cze2010

X360

8mar2011

PC

12sty2012

WWW
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Risk: Factions to gra strategiczna pozwalająca zakosztować emocji, które papierowy pierwowzór oferuje graczom na całym świecie już od ponad 50 lat.

Twórcy gry - studio Stainless Games (znane głownie z wyprodukowania Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers oraz serii Carmageddon) - za cel postawili sobie usatysfakcjonowanie nie tylko weteranów, ale również początkujących strategów.

Osiągnięto to przez wprowadzanie do rozgrywki istotnych modyfikacji, dzięki którym gra znacząco różni się od tekturowego oryginału. Akcja pierwowzoru toczyła się w czasach Wojen napoleońskich, podczas gdy Risk: Factions osadzony jest w realiach współczesnych. Zadaniem grających jest zdobycie kontroli nad silosami rakietowymi. By tego dokonać obejmujemy przywództwo nad jedną z 5 frakcji. W przeciwieństwie do oryginalnego Risk strony konfliktu nie są identyczne – każdą wyposażono w zestaw unikalnych zalet i wad. Podczas zabawy dostępne są tryby polegające na wypełnianiu określonych zadań, jak i te, w których zwycięstwo osiągamy przez podbicie całej planszy.

W odróżnieniu od poprzednich adaptacji tej gry, strona wizualna Risk: Factions nie próbuje idealnie odtwarzać wyglądu planszy i figurek oryginału. Zamiast tego akcja ukazana jest za pomocą mocno stylizowanej i kreskówkowej grafiki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Risk: Factions

Klasyfikacja PEGI Risk: Factions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Risk: Factions

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • Windows XP
WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook
Wieści ze świata (DC Universe Online, Harmonix, RuneScape) 22/12/10
Wieści ze świata (DC Universe Online, Harmonix, RuneScape) 22/12/10

wiadomość22 grudnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o debiucie Risk: Factions na PlayStation 3, dacie premiery DC Universe Online, popularności Windows Phone 7, przychodach amerykańskiego rynku gier, a także dziesiątej rocznicy powstania RuneScape. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Alpha Protocol, Puzzle Quest 2, Naughty Bear) 22/06/10
Wieści ze świata (Alpha Protocol, Puzzle Quest 2, Naughty Bear) 22/06/10

wiadomość22 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o trybie wieloosobowym w Naughty Bear, dacie premiery Puzzle Quest 2 na X360, nowym modelu Xboksa 360 w wersji Arcade, pracach nad łatką do Alpha Protocol, a także środzie w Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

Pierwsze screeny z Risk: Factions w wersji na Xbox Live
Pierwsze screeny z Risk: Factions w wersji na Xbox Live

wiadomość17 stycznia 2010

Kilka dni temu informowaliśmy Was o fakcie przeniesienia bardzo grywalnej gry planszowej, Risk: Factions, na platformę Xbox Live. Electronic Arts, wydawca wspomnianego tytułu, podtrzymując zainteresowanie ewentualnych chętnych do zdobycia dominacji nad światem, opublikował właśnie pierwsze screeny ze wspomnianej produkcji.

Risk: Factions na Xbox Live jeszcze w 2010 roku
Risk: Factions na Xbox Live jeszcze w 2010 roku

wiadomość12 stycznia 2010

Electronic Arts zapowiedziało wydanie gry Risk: Factions na Xbox Live. Za produkcję adaptacji tej niezwykle miodnej planszówki odpowiada Stainless Games.

X360
PC
WWW