Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2010, 12:43

Wieści ze świata (Alpha Protocol, Puzzle Quest 2, Naughty Bear) 22/06/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o trybie wieloosobowym w Naughty Bear, dacie premiery Puzzle Quest 2 na X360, nowym modelu Xboksa 360 w wersji Arcade, pracach nad łatką do Alpha Protocol, a także środzie w Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o trybie wieloosobowym w Naughty Bear, dacie premiery Puzzle Quest 2 na X360, nowym modelu Xboksa 360 w wersji Arcade, pracach nad łatką do Alpha Protocol, a także środzie w Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

Naughty Bear

Firma 505 Games, wydawca niecodziennej gry akcji Naughty Bear, przekazała kilka nowych szczegółów na temat trybu multiplayer, który zostanie zawarty w najnowszym dziele studia A2M. Okazuje się więc, że zostanie on podzielony na cztery zróżnicowane opcje zabawy wieloosobowej – standardowy Assault, następnie Cake Walk, w którym będzie chodziło o przejęcie ciastka i utrzymanie go przez jak najdłuższy czas, Golden Oozi, gdzie punkty będą przyznawane wyłącznie za zabijanie innych misiów przy użyciu tytułowej broni, a także kooperacyjny Jelly Wars, przeznaczony dla trzech graczy. Dodatkowo w trybie kampanii single player można będzie odblokowywać specjalne przedmioty, ułatwiające rozgrywkę przez Sieć. Premiera pełnej wersji Naughty Bear, powstającej na Xboksa 360 i PlayStation 3, odbędzie się już za tydzień.

Wieści ze świata (Alpha Protocol, Puzzle Quest 2, Naughty Bear) 22/06/10 - ilustracja #1

Puzzle Quest 2

Dziś, czyli w dniu amerykańskiego debiutu gry logicznej i cRPG Puzzle Quest 2 w wersji na Nintendo DS (w Europie od 16 lipca), firma Infinite Interactive ujawniła oficjalną datę premiery edycji przeznaczonej na Xboksa 360. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że kontynuacja jednej z ciekawszych produkcji ostatnich lat zawita do oferty Xbox Live Arcade 30 czerwca i będzie kosztować 1200 punktów MS. W przyszłości do sprzedaży trafią również odsłony na PC i iPhone’a.

Sly Collection

Redakcja serwisu Kotaku uzyskała nowe szczegóły w sprawie zestawu The Sly Collection na PlayStation 3, w skład którego wejdą trzy produkcje poświęcone przygodom tytułowego szopa-złodziejaszka, wydane w kilku ostatnich latach na PlayStation 2. Z informacji dostarczonych przez producenta konwersji, firmę Sanzaru Games, wynika, że dopełni ona wszelkich starań, aby z technologii 3D korzystały wszystkie tytuły tworzące kompilację, a nie tylko najświeższa odsłona, przystosowana do obsługi owego efektu oryginalnie przez studio Sucker Punch (Sly 3: Honor Among Thieves). Niewykluczone jednak, że próba implementacji 3D zakończy się niepowodzeniem. The Sly Collection zadebiutuje na europejskim rynku w listopadzie bieżącego roku.

Xbox 360

Koncern Microsoft potwierdził, że jesienią do sklepów na całym świecie wprowadzona zostanie jeszcze jedna wersja nowego modelu Xboksa 360 (standardowo będzie oferowany z dyskiem twardym o pojemności 250 GB) – chodzi tu oczywiście o edycję Arcade, pozbawioną dysku twardego (wspominaliśmy o niej wczoraj). Platforma w tym kształcie kosztować będzie na amerykańskim rynku 199 dolarów.

Alpha Protocol

Przedstawiciele firmy Obsidian Entertainment poinformowali o pracach nad łatką, mającą usunąć z gry Alpha Protocol (PC, X360, PS3) szereg błędów wykrytych tuż po jej premierze. Jednocześnie zaprzeczyli, jakoby zajmowali się obecnie produkcją pierwszego dodatku DLC do swojego ostatniego dzieła.

Xbox Live Arcade

W tę środę, czyli jutro, do oferty serwisu Xbox Live Arcade trafią dwie nowe gry – wiadomy nam już Duke Nukem: Manhattan Project oraz strategia Risk: Factions, bazująca na znanej od 50 lat, popularnej pozycji planszowej. Obie produkcje będą kosztować po 800 punktów MS, czyli niecałe 10 euro (około 40 złotych).

Wieści ze świata (Alpha Protocol, Puzzle Quest 2, Naughty Bear) 22/06/10 - ilustracja #2

Risk: Factions

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Ivy The Kiwi?

Vindictus

PixelJunk Shooter 2

Rock of Ages

Privates

Dance Central

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Def Jam Rapstar PS3

Def Jam Rapstar X360

Trine 2

Deca Sports Freedom

Mario Sports Mix

WWE SmackDown vs. Raw 2011 X360

WWE SmackDown vs. Raw 2011 PS3

Red Dead Redemption

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Brink - E3 2010 – gameplay

Bulletstorm - E3 2010 - gameplay

Fist of the North Star - E3 2010 - gameplay #1

Fist of the North Star - E3 2010 - gameplay #2

Gran Turismo 5 - E3 2010 - gameplay

Gran Turismo 5 - E3 2010 - trailer

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010

Rock of Ages - E3 2010

Sid Meier's Civilization V - E3 2010

Trinity: Souls of Zill O'll - E3 2010 – gameplay #1

Trinity: Souls of Zill O'll - E3 2010 – gameplay #2

Trinity: Souls of Zill O'll - E3 2010 - trailer

Warriors: Legends of Troy - E3 2010 - trailer

Warriors: Legends of Troy - E3 2010 – gameplay

World of Tanks - E3 2010

Battlestar Galactica Online - E3 2010

Gramy w LEGO Harry Potter

LEGO Harry Potter: Years 1-4 - Z dziennika dewelopera #3 – wersja PL

Assassin's Creed: Brotherhood - E3 2010

gry