Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Sly 2: Band of Thieves (PS2)
OkładkaSly 2: Band of Thieves (PS2)

Sly 2: Band of Thieves PS2

Band of Thieves to kontynuacja bestsellerowej przygodowej gry akcji zatytułowanej Sly Cooper and the Thievius Raccoonus. Szop pracz zwany Sly to złodziejaszek, prawdziwy fachowiec w swoim fachu, który zajmuje się tylko największymi skokami.

Akcji | TPP | skradanki | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sly 2: Band of Thieves Premiera PS2

14września2004

pudełko PL

29października2004

Band of Thieves to kontynuacja bestsellerowej przygodowej gry akcji zatytułowanej Sly Cooper and the Thievius Raccoonus. Szop pracz zwany Sly to złodziejaszek, prawdziwy fachowiec w swoim fachu, który zajmuje się tylko największymi skokami. Wraz z lojalnymi przyjaciółmi musi pozbyć się nowego problemu.

Przedstawiona w grze historia ma miejsce w zakręconej alternatywnej rzeczywistości naszego świata. Krążą plotki, że Interpol odkrył mechaniczne pozostałości po Clockwerku. Problem w tym, że jest był to główny przeciwnik całego klanu Cooperów. Sly pokonał go na zakończenie pierwszej części gry. Jak się niedługo okazuje - niesławny gang Klaww skradł odnalezione części i rozpoczął przygotowania do odbudowania Clockwerka. Krótko rzecz ujmując - Sly i jego przyjaciele muszą za wszelką cenę odzyskać i ostatecznie zniszczyć wszystkie moduły z których składa się mechaniczny oponent. Z czasem fabuła gry komplikuje się coraz bardziej. Zabawa jest wypełniona czarnym humorem, nagłymi zwrotami akcji oraz wzbudzającymi nieufność wątkami. Całość stanowi parodię najlepszych gier i filmów związanych z tematyką skoków na wielką kasę. Miejsca w których toczy się akcja gry znajdują się w najróżniejszych lokacjach na kuli ziemskiej. Nasze zadania wykonujemy w centrach m.in. takich gigantycznych miast jak Paryż i Praga, jak również w tajnych lokacjach znajdujących się w Indiach i Kanadzie.

Dostępne są trzy postacie grywalne: Sly, Murray oraz Bentley. Każdy z bohaterów posiada własne unikalne zdolności i osobowość. Świat gry w Sly 2: Band of Thieves jest w pełni interaktywny. Sterowane przez nas postacie potrafią wspinać się po ścianach, biegać po dachach, kraść, skradać, walczyć i chować się przed wzrokiem oponentów na różne sposoby. Złodzieje potrafią wykorzystać także szereg specjalistycznych gadżetów jak chociażby podsłuchy i kamery szpiegowskie, binocucom czyli połączenie lornetki z przenośnym komputerem, spadochronów oraz bomb. Na naszej drodze do wykonania zadania staną różnorodni przeciwnicy i rządzący podziemnym światkiem bossowie.

Ponadto na potrzeby gry twórcy wprowadzili szereg poprawek do silnika graficznego. Dzięki temu Sly 2: Band of Thieves posiada wysokiej jakości oprawę utrzymaną w oryginalnym stylu. W grze znajduje się także wiele przerywników filmowych oraz klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 175 głosów czytelników.

Sly 2: Band of Thieves cena w dniu premiery: 249 PLN

Klasyfikacja PEGI Sly 2: Band of Thieves

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sly 2: Band of Thieves Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci