Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2010, 09:28

autor: Jiker

The Sly Collection - o cenie oraz wsparciu dla technologii 3D

Na łamach oficjalnego, amerykańskiego bloga PlayStation opublikowane zostały dodatkowe informacje na temat The Sly Collection – specjalnej kompilacji trzech gier opowiadających o przygodach szopa-złodziejaszka Sly’a, która w listopadzie bieżącego roku zostanie wydana w odrestaurowanej formie na PlayStation 3.

Na łamach oficjalnego, amerykańskiego bloga PlayStation opublikowane zostały dodatkowe informacje na temat The Sly Collection – specjalnej kompilacji trzech gier opowiadających o przygodach szopa-złodziejaszka Sly’a, która w listopadzie bieżącego roku zostanie wydana w odrestaurowanej formie na PlayStation 3.

Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że amerykańska cena zestawu ustalona została na poziomie 39,99 dolarów. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że na Starym Kontynencie zapłacimy za kompilację gier studia Sucker Punch 39,99 euro, czyli równowartość około 165 złotych. Informacja ta czeka jeszcze na potwierdzenie ze strony przedstawicieli europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment.

The Sly Collection - o cenie oraz wsparciu dla technologii 3D - ilustracja #1

To jednak nie koniec dobrych wieści. Otóż, każda z trzech gier wchodzących w skład kompilacji – Sly Cooper and the Thievius Raccoonus, Sly 2: Band of Thieves oraz Sly 3: Honor Among Thieves wydane pierwotnie na PlayStation 2 – nie tylko będzie się mogła pochwalić usprawnioną oprawą graficzną w wysokiej rozdzielczości (w trybie 16:9), ale również wsparciem dla technologii 3D. Dotąd wspominano, że w taką funkcję wyposażona zostanie jedynie najnowsza, trzecia odsłona przygód wesołej złodziejskiej gromadki. Firmie Sanzaru Games, opracowującej konwersję na zlecenie SCE (oryginalny deweloper pracuje obecnie nad inFamous 2), udało się jednak dostosować do niej także pozostałe odsłony serii.

Ponadto The Sly Collection zrobi użytek z kontrolera PlayStation Move. W ramach każdej odsłony serii ujęte zostaną bowiem różnorodne mini-gry, dostosowane do możliwości urządzenia działającego w oparciu m.in. o sensory ruchu (a także kamerę PlayStation Eye). To jednak nie wszystko, gdyż zestaw będzie zapewniać szansę zdobycia dodatkowych Trofeów, w tych trzech platynowych, które gracz uzyska za ukończenie wszystkich trzech przygód Sly’a.

Przypominamy, że The Sly Collection to druga kompilacja gier znanych z PlayStation 2, które w usprawnionej wersji zadebiutują na PlayStation 3. Pierwszym zestawem było God of War Collection. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to także ostatnie tego typu wydawnictwo. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wraz z The Sly Collection Sony Computer Entertainment zapoczątkuje nową serię wydawniczą na PS3, noszącą nazwę Classics HD. Spekuluje się, że jedną z kolejnych publikacji może być zestaw Team ICO Collection, składający się z kultowych gier ICO oraz Shadow of the Colossus.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.