Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Sly 3: Honor Among Thieves (PS2)
OkładkaSly 3: Honor Among Thieves (PS2)

Sly 3: Honor Among Thieves PS2

Trzecia część przygód tytułowego złodziejaszka. Tym razem Sly wyrusza na poszukiwania rodzinnej fortuny. Najnowsza odsłona serii wprowadza wiele interesujących rozwiązań, między innymi multiplayer dla dwóch graczy.

Akcji | TPP | skradanki | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sly 3: Honor Among Thieves Premiera PS2

30września2005

pudełko PL

25listopada2005

producent: Sucker Punch Productions wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sly 3: Honor Among Thieves to kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych przygodówek akcji wydawanych na PlayStation 2. Najnowsza część cyklu nie wnosi do zabawy żadnych rewolucyjnych rozwiązań. Gra rozwija natomiast najlepsze pomysły ze swoich poprzedników. Podobnie jak wcześniejsze tytuły z serii, omawiana zręcznościówka ukazała się wyłącznie na konsolę firmy Sony.

Fabuła w dalszym ciągu odgrywa istotną rolę. Warto jednocześnie odnotować, iż w bezpośredni sposób rozwinięto wątki zaprezentowane w poprzedniej odsłonie cyklu. Gracz po raz kolejny wciela się w postać tytułowego szopa-złodziejaszka. Sly może oczywiście liczyć na pomoc swoich przyjaciół, między innymi Bentley’a oraz Murray’a. Należy jednak zaznaczyć, iż wspomniany żółw w drugiej części sagi odniósł poważne obrażenia, w wyniku czego wylądował na wózku inwalidzkim. Dla Bentley’a nie stanowi to jednak zbyt dużej przeszkody. Co więcej, zaradny żółw nauczył się kilku zupełnie nowych sztuczek. W omawianej trzeciej części serii Sly natrafia na trop prowadzący do zgromadzonej kilkadziesiąt lat wcześniej przez rodzinę Cooperów ogromnej fortuny. Tytułowy szop musi się jednak śpieszyć, gdyż do akcji wkracza tajemniczy Dr. N. Mężczyzna planuje za wszelką cenę przejąć wspomniany majątek Cooperów.

Właściwa część rozgrywki prezentuje zbliżony poziom do swoich poprzedników. Sterowane postaci w dalszym ciągu muszą pozostawać w ukryciu. Sly 3 w zamierzeniach ma zadowolić zarówno mniej doświadczonych graczy, jak i wyjadaczy gatunku. Z myślą o pierwszej grupie zawodników przygotowano między innymi rozbudowany tutorial, dokładnie objaśniający zasady rozgrywki czy też niektóre typy zachowań. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon sagi, w których Sly był właściwie zmuszony do ciągłego pozostawania w ukryciu, tym razem może atakować wybranych wrogów z zaskoczenia. Inne grywalne postaci również obdarzone zostały nieznanymi do tej pory rodzajami zachowań. W grze nie zabrakło również mniej lub bardziej złożonych minigier, do których można, aczkolwiek nie trzeba przystępować.

Oprawa wizualna gry prezentuje znacznie wyższy poziom od swoich poprzedników. Udoskonalono przede wszystkim wygląd otoczenia. Grafika w dalszym ciągu prezentuje typowo kreskówkowy poziom. Całość generowana jest przy użyciu słynnej technologii o nazwie cel-shading. Sly 3 posiada niezbyt rozbudowany tryb multiplayer dla dwóch osób. Zawodnicy mogą próbować wzajemnie się zwalczać bądź też działać w trybie kooperacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sly 3: Honor Among Thieves

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sly 3: Honor Among Thieves Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci