Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Sly 3: Honor Among Thieves (PS2)

Sly 3: Honor Among Thieves PS2

Trzecia część przygód tytułowego złodziejaszka. Tym razem Sly wyrusza na poszukiwania rodzinnej fortuny. Najnowsza odsłona serii wprowadza wiele interesujących rozwiązań, między innymi multiplayer dla dwóch graczy.

Akcji | TPP | skradanki | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Sly 3: Honor Among Thieves (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

30września2005

25listopada2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sly 3: Honor Among Thieves to kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych przygodówek akcji wydawanych na PlayStation 2. Najnowsza część cyklu nie wnosi do zabawy żadnych rewolucyjnych rozwiązań. Gra rozwija natomiast najlepsze pomysły ze swoich poprzedników. Podobnie jak wcześniejsze tytuły z serii, omawiana zręcznościówka ukazała się wyłącznie na konsolę firmy Sony.

Fabuła w dalszym ciągu odgrywa istotną rolę. Warto jednocześnie odnotować, iż w bezpośredni sposób rozwinięto wątki zaprezentowane w poprzedniej odsłonie cyklu. Gracz po raz kolejny wciela się w postać tytułowego szopa-złodziejaszka. Sly może oczywiście liczyć na pomoc swoich przyjaciół, między innymi Bentley’a oraz Murray’a. Należy jednak zaznaczyć, iż wspomniany żółw w drugiej części sagi odniósł poważne obrażenia, w wyniku czego wylądował na wózku inwalidzkim. Dla Bentley’a nie stanowi to jednak zbyt dużej przeszkody. Co więcej, zaradny żółw nauczył się kilku zupełnie nowych sztuczek. W omawianej trzeciej części serii Sly natrafia na trop prowadzący do zgromadzonej kilkadziesiąt lat wcześniej przez rodzinę Cooperów ogromnej fortuny. Tytułowy szop musi się jednak śpieszyć, gdyż do akcji wkracza tajemniczy Dr. N. Mężczyzna planuje za wszelką cenę przejąć wspomniany majątek Cooperów.

Właściwa część rozgrywki prezentuje zbliżony poziom do swoich poprzedników. Sterowane postaci w dalszym ciągu muszą pozostawać w ukryciu. Sly 3 w zamierzeniach ma zadowolić zarówno mniej doświadczonych graczy, jak i wyjadaczy gatunku. Z myślą o pierwszej grupie zawodników przygotowano między innymi rozbudowany tutorial, dokładnie objaśniający zasady rozgrywki czy też niektóre typy zachowań. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon sagi, w których Sly był właściwie zmuszony do ciągłego pozostawania w ukryciu, tym razem może atakować wybranych wrogów z zaskoczenia. Inne grywalne postaci również obdarzone zostały nieznanymi do tej pory rodzajami zachowań. W grze nie zabrakło również mniej lub bardziej złożonych minigier, do których można, aczkolwiek nie trzeba przystępować.

Oprawa wizualna gry prezentuje znacznie wyższy poziom od swoich poprzedników. Udoskonalono przede wszystkim wygląd otoczenia. Grafika w dalszym ciągu prezentuje typowo kreskówkowy poziom. Całość generowana jest przy użyciu słynnej technologii o nazwie cel-shading. Sly 3 posiada niezbyt rozbudowany tryb multiplayer dla dwóch osób. Zawodnicy mogą próbować wzajemnie się zwalczać bądź też działać w trybie kooperacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 219 głosów czytelników.

Gry podobne do Sly 3: Honor Among Thieves

Klasyfikacja PEGI Sly 3: Honor Among Thieves

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sly 3: Honor Among Thieves

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Data europejskiej premiery The Sly Trilogy i zapowiedź Sly 4
Data europejskiej premiery The Sly Trilogy i zapowiedź Sly 4

wiadomość15 listopada 2010

Firma Sony Computer Entertainment Europe ujawniła, że The Sly Trilogy – kompilacja trzech przygód tytułowego szopa-złodziejaszka znanych z PlayStation 2 – trafi na półki europejskich sklepów 3 grudnia. Zestaw będą mogli zakupić posiadacze konsoli PlayStation 3. Jego cena ustalona została na poziomie 39,99 euro (ok. 157 złotych).

Trylogie Splinter Cell i Prince of Persia na PS3

wiadomość9 sierpnia 2010

Użytkownicy konsoli PlayStation 3 mogą już szykować gotówkę. Według niepotwierdzonych informacji zamieszczonych przez francuski oddziału sklepu Amazon.com, prawdopodobnie 2 listopada do sprzedaży trafią dwie kompilacje znanych serii wydawanych przez koncern Ubisoft. Mowa o Tom Clancy's Splinter Cell i Prince of Persia.

The Sly Collection - o cenie oraz wsparciu dla technologii 3D
The Sly Collection - o cenie oraz wsparciu dla technologii 3D

wiadomość22 lipca 2010

Na łamach oficjalnego, amerykańskiego bloga PlayStation opublikowane zostały dodatkowe informacje na temat The Sly Collection – specjalnej kompilacji trzech gier opowiadających o przygodach szopa-złodziejaszka Sly’a, która w listopadzie bieżącego roku zostanie wydana w odrestaurowanej formie na PlayStation 3.

Wieści ze świata (Alpha Protocol, Puzzle Quest 2, Naughty Bear) 22/06/10
Wieści ze świata (Alpha Protocol, Puzzle Quest 2, Naughty Bear) 22/06/10

wiadomość22 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o trybie wieloosobowym w Naughty Bear, dacie premiery Puzzle Quest 2 na X360, nowym modelu Xboksa 360 w wersji Arcade, pracach nad łatką do Alpha Protocol, a także środzie w Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

O europejskim debiucie kolekcji przygód szopa-złodziejaszka
O europejskim debiucie kolekcji przygód szopa-złodziejaszka

wiadomość18 czerwca 2010

Sony Computer Entertainment Europe podzieliło się przybliżonym terminem europejskiej premiery kompilacji The Sly Collection na PlayStation 3, w skład której wejdą odświeżone graficznie (HD) edycje wszystkich trzech odsłon popularnego cyklu przygodowych gier akcji, stworzonego przez studio Sucker Punch (inFamous) z myślą o posiadaczach PS2. Przygotowanie konwersji zajmuje się firma Sanzaru Games.