Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2010, 16:17

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Trylogie Splinter Cell i Prince of Persia na PS3

Użytkownicy konsoli PlayStation 3 mogą już szykować gotówkę. Według niepotwierdzonych informacji zamieszczonych przez francuski oddziału sklepu Amazon.com, prawdopodobnie 2 listopada do sprzedaży trafią dwie kompilacje znanych serii wydawanych przez koncern Ubisoft. Mowa o Tom Clancy's Splinter Cell i Prince of Persia.

Użytkownicy konsoli PlayStation 3 mogą już szykować gotówkę. Według niepotwierdzonych informacji zamieszczonych przez francuski oddziału sklepu Amazon.com prawdopodobnie 2 listopada do sprzedaży trafią dwie kompilacje znanych serii wydawanych przez koncern Ubisoft. Mowa o Tom Clancy's Splinter Cell i Prince of Persia.

Trylogie Splinter Cell i Prince of Persia na PS3 - ilustracja #1

Niespodziewana zapowiedź Tom Clancy's Splinter Cell trilogy została bardzo szybko usunięta z Amazon.fr

W obu przypadkach dyski Blu-ray z grami kosztować mają niespełna 40 euro (z wliczoną cenę przesyłki na terenie Francji, Szwajcarii i krajów Beneluksu). Szczegółowa zawartość edycji nie została ujawniona, a wspomnianą stronę w internetowym sklepie usunięto dosłownie kilkanaście minut temu. Można więc tylko przypuszczać, że chodzi o zremasterowane gry wydane pierwotnie na konsolę PlayStation 2. Fani Sama Fishera nie mieliby pewnie jednak nic przeciw, gdyby francuski potentat przygotował niespodziankę w postaci Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction w wersji na PS3.

Serwis Joystiq wskazuje, że koncern Ubisoft podąża w ślady Sony Computer Entertainment, który w ubiegłym roku w podobnej formie wydał God of War Collection , zawierającą dwie części gry z Kratosem w roli głównej, a jakiś czas temu zdradził się z planami wydania kolejnych kompilacji hitów znanych konsoli PS2 – The Sly Collection , czyli zestawu złożonego z gier: Sly Cooper and the Thievius Raccoonus, Sly 2: Band of Thieves oraz Sly 3: Honor Among Thieves a także Team ICO Collection, zawierającej stworzone przez duet Fumito Ueda oraz Kenji Kaido przygodówki: Ico oraz Shadow of the Colossus. Co ciekawe, w tym ostatnim przypadku źródłem przecieku ponownie był francuski oddział Amazon.com.