Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2010, 12:08

Wieści ze świata (DC Universe Online, Harmonix, RuneScape) 22/12/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o debiucie Risk: Factions na PlayStation 3, dacie premiery DC Universe Online, popularności Windows Phone 7, przychodach amerykańskiego rynku gier, a także dziesiątej rocznicy powstania RuneScape. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o debiucie Risk: Factions na PlayStation 3, dacie premiery DC Universe Online, popularności Windows Phone 7, przychodach amerykańskiego rynku gier, a także dziesiątej rocznicy powstania RuneScape. Zapraszamy do lektury.

Risk: Factions

Risk: Factions – gra strategiczna, będąca adaptacją popularnej planszówki – została udostępniona na konsolę PlayStation 3 (za sprawą usługi PlayStation Network). Dotąd mogli w nią zagrać wyłącznie posiadacze Xboksa 360.

Wieści ze świata (DC Universe Online, Harmonix, RuneScape) 22/12/10 - ilustracja #1

DC Universe Online

Poznaliśmy oficjalną datę premiery gry MMO DC Universe Online. Najnowsza produkcja firmy Sony Online Entertainment zadebiutuje na europejskim rynku w wersjach na PC i PlayStation 3 jednocześnie, 14 stycznia 2011 roku. Przypominamy, że aktualnie trwają jej zamknięte beta testy.

Windows Phone 7

Firma Microsoft poinformowała, że w przeciągu sześciu tygodniu od premiery do sklepów trafiło 1,5 miliona komórek i smartfonów wyposażonych w system Windows Phone 7. Nie jest to imponujący rezultat – Apple w dniu premiery ostatniej wersji iPhone’a sprzedało 1,5 miliona egzemplarzy tego urządzenia, a według Google każdego dnia aktywowanych jest 300 tysięcy telefonów wyposażonych w system Android. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że gotowość do prac nad grami przeznaczonymi na Windows Phone 7 zadeklarowało 18 tysięcy deweloperów (w tym Namco Bandai, Konami, THQ).

Rynek amerykański

Firma badawcza Newzoo opublikowała szczegóły raportu na temat kondycji amerykańskiego rynku gier. Wynika z nich, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy przyniósł on 24,7 miliarda dolarów. Jest to rezultat o 2% gorszy, niż w roku ubiegłym. Głównym tego powodem jest spadek sprzedaży konsol, a także komputerów PC i Mac, którego nie były w stanie zrównoważyć lepsze wyniki osiągnięte przez gry MMO, dystrybucję cyfrową, rynek produkcji na komórki, a także rosnącą popularność serwisów społecznościowych i gier dla casuali.

GamePrix

Koreańskie studio deweloperskie GamePrix poinformowało, że jego najnowsza, pecetowa produkcja MMO Divine Souls (osadzona w uniwersum fantasy) oferuje wsparcie dla kontrolera Kinect, dedykowanego konsoli Xbox 360. Póki co nie wiadomo, czy firma otrzyma oficjalne wsparcie w tej kwestii ze strony Microsoftu. Aby móc cieszyć się kontrolą przy użyciu gestów na PC konieczne jest bowiem udostępnienie specjalnych sterowników, dzięki którym Kinect będzie mógł nawiązać współpracę z komputerem. Kwestia ta jak dotąd przez giganta z Redmond nie została szerzej poruszona.

RuneScape

Firma Jagex rozpoczyna obchody dziesiątej rocznicy powstania gry MMO RuneScape. Dokonuje tego publikując w Internecie petycję, za sprawą której gracze mogą zadecydować o zmianach, jakie miałyby zostać wprowadzone do gry. W przyszłości twórcy obiecują regularne konkursy i inne formy celebracji jubileuszu.

Harmonix

Akcjonariusze studia Harmonix, w tym szefowie Alex Rigopulos i Eran Egozy, zdecydowali się wystosować pozew sądowy przeciwko właścicielowi producenta, koncernowi Viacom. Chcą w ten sposób zdobyć zaległe premie i wypłaty z tytułu wysokich przychodów uzyskanych ze sprzedaży marki Rock Band w 2008 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Tron Evolution

Trapped Dead

Yakuza 4

Elements of War

The Cursed Crusade

Operation Flashpoint: Red River

Diablo III

Fallout: New Vegas – Dead Money

The Sims: Średniowiecze

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Two Worlds II Castle Defense - nowa gra Reality Pump Gramy!

Back to the Future - Doc Brown

Dragon Quest VI: Realms of Reverie - trailer

NASCAR 2011: The Game - 43 Samochody

Hunted: The Demon's Forge - The World of Hunted

Back to the Future - Tannens

Back to the Future - Marty McFly

Wrażenia z World of Warcraft: Cataclysm video felieton

Top 10 gier 2010 roku według Marcina video felieton

Dragon Age II - 5 szybkich faktów video zapowiedź

Operation Flashpoint: Red River – Damien Knox

Back to the Future - film startowy

Hydrophobia - Pure

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution – Chaos Space Marine vs. Space Marine

Shogun 2: Total War - Battle Report #2