Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Fallout: New Vegas - Dead Money (PC)

Fallout: New Vegas - Krwawa Forsa

Fallout: New Vegas - Dead Money

Pierwszy oficjalny dodatek typu DLC do gry Fallout: New Vegas. Dead Money wprowadza nowe lokacje, przeciwników i umiejętności oraz podnosi maksymalny poziom rozwoju postaci. Fabuła rozszerzenia koncentruje się wokół wątku kasyna Sierra Madre i jego skarbca.

To jest dodatek do gry Fallout: New Vegas.

RPG | FPP | TPP | science fiction | postapokalipsa | FPS | TPS | Role-playing shooter

Okładka Fallout: New Vegas - Dead Money (PC)

data premiery gry:

21gru2010

X360

22lut2011

PS3 PC

Jeszcze przed premierą gry Fallout: New Vegas pojawiły się informacje o planach wydania materiałów dodatkowych. Zapowiedź pierwszego DLC Dead Money nie była więc zaskoczeniem, zwłaszcza że podobne rozszerzenia otrzymała także wcześniejsza odsłona serii – Fallout 3.

Fabuła rozszerzenia Dead Money koncentruje się wokół wątku kasyna Sierra Madre i jego skarbca. Pełen przepychu przybytek hazardu nigdy nie został otwarty. Przetrwał jednak nuklearną zagładę dzięki skomplikowanemu systemowi zabezpieczeń, który odciął Sierra Madre od świata zewnętrznego. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z założeniami projektantów. Mechanizmy, które uchroniły kasyno przed zniszczeniem, stworzyły śmiertelnie niebezpieczną pułapkę. Całe miejsce spowiła ogromna kula toksyn, a jedynymi istotami zdolnymi przeżyć w tych warunkach są zamknięci w szczelne kombinezony Ludzie-Duchy. Niespodziewanie po wielu latach na pustkowia dociera sygnał radiowy oznajmiający wielkie otwarcie Sierra Madre.

Słuchając wskazówek Ojca Elijah z Bractwa Stali główny bohater gry – The Courier wyrusza w kierunku kasyna. Na miejscu dołącza do niego trzech innych poszukiwaczy przygód. Razem muszą stawić czoła skomplikowanym systemom zabezpieczeń Sierra Madre oraz jego tajemniczym mieszkańcom.

Rozszerzenie Dead Money zapewnia kilka godzin dodatkowej zabawy. Wprowadza ono do gry nowe lokacje, przeciwników, bohaterów niezależnych, a także kolejne wybory moralne, umiejętności (perki) i osiągnięcia do zdobycia. Dodatek zwiększa także limit rozwoju postaci z 30 do 35 poziomu.

DLC można uruchomić wczytując dowolny zapis rozgrywki przed ukończeniem głównego wątku gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 298 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fallout: New Vegas - Krwawa Forsa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fallout: New Vegas - Krwawa Forsa

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce GF 6600 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Fallout: New Vegas z wszystkimi dodatkami w edycji Ultimate
Fallout: New Vegas z wszystkimi dodatkami w edycji Ultimate

wiadomość3 listopada 2011

Firma Bethesda poinformowała, że gra Fallout: New Vegas doczeka się edycji Ultimate, w której znajdą się wszystkie opublikowane dotąd dodatki typu DLC. Rozszerzona wersja dzieła studia Obsidian Entertainment trafi do sprzedaży w lutym i oferowana będzie w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Lonesome Road - czwarte DLC do Fallout: New Vegas zaliczy opóźnienie

wiadomość11 sierpnia 2011

Firma Bethesda poinformowała w odpowiedzi na pytania fanów, że najnowsze rozszerzenie do gry Fallout: New Vegas, zatytułowane Lonesome Road, nie ukaże się w tym miesiącu.

Wieści ze świata (Portal 2, Fallout: New Vegas, LittleBigPlanet) 18/04/11

wiadomość18 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o walce o szybszą premierę Portal 2, a także rekordowej liczbie poziomów w LittleBigPlanet. Zapraszamy do lektury.

Plotki o drugim DLC do Fallout: New Vegas

wiadomość11 kwietnia 2011

Kiedy tylko firma Bethesda napomknęła o DLC do Fallout: New Vegas wiedzieliśmy, że możemy spodziewać się co najmniej kilku dodatków. Pierwszy z nich, czyli Dead Money pojawił się w grudniu ubiegłego roku na Xboksie 360, a później na pecetach i PlayStation 3. Według serwisu Duck and Cover drugie rozszerzenie nosi nazwę Honest Heart i zostanie ujawnione wkrótce.

Plotki o kolejnych dodatkach do Fallout: New Vegas

wiadomość18 marca 2011

Play.tm opublikował artykuł na temat rzekomych dodatków do Fallout: New Vegas, które miałyby pojawić się w najbliższych miesiącach. Zdaniem redaktora serwisu jeden z nich ma zostać wydany już w przyszłym tygodniu. Firma Bethesda zdementowała te informacje, chociaż przyznała, że wkrótce poznamy plany odnośnie rozszerzeń do dobrze przyjętej gry.

X360
PS3
PC