Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 26 kwietnia 2024, 14:55

autor: Maciej Żulpo

Najlepsze mody do gry Fallout: New Vegas, czyli jak upiększyć pustkowia?

New Vegas uchodzi za najlepszą odsłonę serii Fallout, odkąd prawa do marki przejęła Bethesda, ale o erpegu studia Obsidian z pewnością nie można powiedzieć, że jest zbyt urodziwy. Na szczęście da się temu zaradzić, przynajmniej na PC.

Spis treści

Fallout: New Vegas wiecznie żywy. Mimo upływu lat czwarta pełnoprawna odsłona serii cieszy się dużym uznaniem wśród żądnych soczystych erpegowych doświadczeń graczy, a skupiona wokół produkcji Obsidianu społeczność moderska dokłada wszelkich starań, by świetność pustkowi Mojave przemijała tak wolno, jak to tylko możliwe.

Wojna nigdy się nie zmienia... - Najlepsze mody do gry Fallout: New Vegas, czyli jak upiększyć pustkowia? - dokument - 2024-04-26
Wojna nigdy się nie zmienia...

I choć metafizycznej ponadczasowości New Vegas odmówić nie można, rzecz wygląda nieco inaczej, gdy pod uwagę weźmiemy podatne na przemijanie aspekty wizualne. Przestarzały silnik Gamebryo nie zachwycał graficznym pięknem nawet w dniu premiery, a 14 lat po niej potrafi obrzydzić bardziej niż spotkane nocą stado zdziczałych ghuli. W rezultacie gracze pragnący po dłuższej przerwie raz jeszcze zwiedzić Strip Nowego Vegas czują się zniechęceni, nowi zaś – bezwzględnie odstraszeni.

AKTUALIZACJA 2024

Po dużym sukcesie serialu Fallout coraz więcej osób wraca do gier lub zapoznaje się z nimi po raz pierwszy. Najlepszą częścią serii, biorąc pod uwagę odsłony 3D, jest bez wątpienia New Vegas. Warto, żeby niemłody już tytuł wyglądał dziś najlepiej jak to możliwe, dlatego zdecydowaliśmy się odświeżyć niniejszy materiał. Zajął się tym Mateusz "rassi" Ługowik.

Aby zapobiec takiemu stanowi rzeczy, stworzyliśmy poniższe zestawienie. Przedstawiamy modyfikacje, które całkowicie odmienią oblicze piaszczystych pustkowi i pozwolą Wam z entuzjazmem powrócić do obcowania z jednym z najlepszych Falloutów. Znajdziecie tu kompletne instrukcje instalacji poszczególnych nakładek, a także uniwersalne porady, które ułatwią dalsze modowanie w przyszłości.

...a pustkowia – tylko na lepsze. - Najlepsze mody do gry Fallout: New Vegas, czyli jak upiększyć pustkowia? - dokument - 2024-04-26
...a pustkowia – tylko na lepsze.

Wszystkie modyfikacje obecne w zestawieniu są kompatybilne z aktualną wersją gry oraz z polską wersją językową. Widoczny na zrzutach ekranu napis „Vanilla” oznacza podstawową (niezmodyfikowaną) wersję gry.

Recenzja serialu Fallout - twórcy odrobili pracę domową z klasyki Obsidianu i Black Isle
Recenzja serialu Fallout - twórcy odrobili pracę domową z klasyki Obsidianu i Black Isle

Bethesda się stara (mam nadzieję), ale i tak czasem zapominamy, jak dobre historie mogą stać za marką Fallout. Postapokaliptyczny serial platformy Amazon Prime przypomina o tym w świetnym stylu.

Spokojnie, to tylko koniec świata - jak Fallout wyśmiewa postapokaliptyczne lęki
Spokojnie, to tylko koniec świata - jak Fallout wyśmiewa postapokaliptyczne lęki

W 1997 roku twórcy Fallouta pokazali, że świat po nuklearnej zagładzie nie musi być tylko mroczny i brutalny. Ich orężem stała się satyra, dzięki której ta seria od lat już nie bierze jeńców, pokazując nas i nasz świat w krzywym zwierciadle.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - wrzesień 2015
Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - wrzesień 2015

Jak zainstalować mody do Wiedźmina 3? Jakimi modyfikacjami warto się zainteresować? Wybraliśmy najlepsze i najciekawsze usprawnienia. ponadto planujemy odświeżać temat, gdy Wiedźmin 3: Dziki Gon dostanie kolejną porcję modyfikacji.